Excel

Príspevok v téme: Excel
vystresovana

Dobry den, mam mensi problem, mam ist na pohovor do jeden firmy, kedze som nezamestnana. Volala som im na inzerat, kde hladaju administrativnu silu. Po telefone mi ten pan co zdvihol povedal, ze vyberove konanie bude nabuduci tyzden v pondelok. Vravel, ze ma budu skusat z excelu a wordu. Wordu sa ani tak nebojim, ale ten excel ma desi. Vobec neviem, co tam budu chciet skusat. V skole sme sa ucili len robenie tabuliek a grafov. Aj to len take jednoduche tabulky, ze napisat do buniek nejake udaje alebo spocitat udaje v ramci jedneho stlpca. Popripade zostrojit graf, co sa mi vsak nie vzdy podarilo. Co este mozu chciet odomna z toho excelu? Co mozu v ramci excelu ma skusat? Mam z toho nervy a neviem co ma caka, aby som sa nestrapnila. Uz mam aj pochybnosti ci ist vobec na ten pohovor. Prosim poradte mi. Co si mam preskusat v exceli. Citim sa ako by som maturovala. Mam nato tyzden, ale srdce mi busi uz teraz ako dive.

jgyhx

naco sa hlasis na administrativnu pracu ked neovladas excel? teraz nerozmyslaj ako sa to naucis ked ti to ucitel neukazal ale naco sahlasis na pracu na ktoru nemas kvalifikaciu.

0vecka

www.youtube.com - napr tu mas sortovanie ale je to vo forme prednasok takze z tohto sa naucis cely excel teda to co potrebujes na ten pohovor... do pondelka to stihnes

eksel

v prvom rade si treba uvedomit ze je to PRIMITIVNE a tak k tomu treba aj pristupovat, teda nerobit z toho vedu... a na nete mas asi tak 5 ton navodov aj cz/sk, staci pouzit gugl

vystresovana

a toho sa bojim ze povedia mi nieco urobit a ja vobec neviem co budu chciet odomna. Akurat sa tam strapnim ze naco som tam prisla.

vystresovana

Wreck vdaka za odpoved a rady, ale ako si to mam sama vyskusat ked sme sa to neucili. Mali sme takeho debila na skole co nas ucil infosku ze nas maloco naucil. Excel sme brali len tie tabulky ale uplne jednoduche ze napisat udaj do tabulky popripade zvacsit rozmer bunky, spocitat jednoduche cisla a popripade urobit graf. Ale toto co ty pises nieco vobec nerviem o com to je. Napr. triedenie, filtre, adresovanie buniek, najst-nahradit, pocet-priemer, klavesove skratky...nic mi to nehovori, ako sa to naucit?

wreck

vyskusaj si triedenie (sort) a rozne druhy filtrov (auto, advanced, number, text) a pozri si ake funkcie (functions) excel ma (textove, matematicke, statisticke...), aby si vedela reagovat, ak by bola otazka ktorou funkciou sa urobi to a to, najma tie bezne ako sucet (sum), priemer (average), pocet (count).

nauc sa tiez ako nieco najst a nahradit (find & replace).

dobre je vediet aj ako sa lisi absolutne a relativne adresovanie buniek (A1 vs. $A$1).

a potom take drobne triky ako ze kliknutim a tahanim bunky s ciselom smerom dolu sa automaticky zvysuje to cislo o jedna, ale len ak nedrzis stlacenu klavesu ctrl. klavesove skratky su celkovo uzitocne - napriklad ako sa dostat na "koniec" harku (mam 80000 riadkov a chcem prejst na posledny bez toho, aby som musel 2 minuty drzat stlacene page down).

na excel je tu na fore jedna deva-superexpert - anjelik2 - tak snad sa tiez ozve a poradi. :-D

a urcite tam chod, nemas co stratit. co ak to bude ovela lahsie, nez si cakala?