Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Moj priateľ potrebuje prácu!

Príspevok v téme: Moj priateľ potrebuje prácu!
adel1

Dobrý, môj priateľ má 21 rokov je má skončenú strednú školu a je bez roboty. . Je to dačo hrozné. ..:-( neviem ako mu už pomôcť. .. Mal až z toho depresie. . No tie už prešli bral tabletky od psychologicky teraz už ich vysádza. ...ja viem že teraz každý drruhy mladý čo skončil školu je bez roboty a ešte s takým odborom ..keď pozeral práce po internete všade chceju od neho prax ále z kade on nabere tu prax keď nikde nerobil..Ja už si s ním neviem dať rady. .. Už mi to pripadá že ako keby do už do konca života nerobil. . Že sa o neho bude starať otecko až do smrti. .. Neviete fakt o niejakej robote? Prosím dajte vedieť môže byť okolie Prešova, Humenného, Michalovce, Vranov nad topľou, vo pred Ďakujem ;-)

adel1

Tu absolventsku prax už mal. .. A ďakujem za rady a ano mňa tu drží ešte škola. .. A. Som zvedavá ako to bude ďalej. ... Keby ste vedeli o niejakej práci tak mi dajte vedieť ;-) ďakujem

aa123

nech si spravi preukaz na VZV, pripadne SBS. tym zvysi svoje sance aj na poziciach, na ktore dnes nema narok. napr. SBS je zaznavana pre udajnu neodbornost pracovnikov a nizke platy, ale popri tomto nenarocnom zamestnani sa da dalej studovat.

redka

kejra ono robota sa mozno aj najde ale je nezaplatena, clovek sa nadrie a prd za to dostane... ak ma z toho este aj rodinu zivit.... preto tak hufne idu vsetci prec... tu najdes robotu len ak mas znamosti alebo velke stastie... alebo ak ti nevadi robit za smiesne peniaze a obetovat zdravie... jednoducho vsetko sa sustredu okolo blavy a cim dalej od nej financii niet... myslis ze by vychodniari chodili do blavy keby tu mali lepsie moznosti, isto nie... kazdy by bol radsej doma tam kde vyrastal, kde chodil do skoly... ale ked to nejde musi bohuzial zvazit aj taku moznost a odist... napr ja som mala stastie aj znamosti a mam dobru robotu dobre zaplatenu ale moj priatel musi za robotou dochadzat a preto ho vidim len par dni v mesiaci, a aj ked zarobi dobre, ta dialka na vztahy posobi velmi zle... a zakladat si rodinu na dialku je tiez tazke... stahovat sa za jeho pracou nema zmysel, lebo je to praca nestala, sezonna, turnusova a nechceme odist z nasich rodisk... vycestovat do zahranicia v nasom veku uz tiez nie je moc dobry napad...

kejra

Ja som vždy vravela, že keď človek chce, tak si prácu nájde. Asi sa mi tak dobre rozpráva lebo som zo západu z okolia BA. Na východe to musí byť skutočne ťažké, ale ani v tých väčších mestách sa nedá niečo nájsť? Neuvažovali ste s priateľom presťahovať sa do lepšej lokality? Či drží ťa tam škola alebo rodina? Poznám veľa ľudí z východu a všetci húfne chodia sem na západ, lebo je to tam bieda.

redka

ani ludia s praxou a o par rokov starsi to na vychode nemaju lahke... preto musia za pracou dochazdat, resp. sa prestahovat... o tejto alternative nepremyslal?

Leosa

Adel ak je priatel absolvent nech si na urade poziada o absolventsku prax - 128€ a ma to na 3-6 mesiacov aj ked je to maly plat ale denne 4 hodiny si odpracovat nie je az tak hrozne. A aspon sa nauci ekonomicky premyslit :-)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Moj priateľ potrebuje prácu! - Fórum - ZDRAVIE.sk