Nizkosacharidova vysokotucna dieta... skusenosti (resp. paleo stravovanie)

Príspevok v téme: Nizkosacharidova vysokotucna dieta... skusenosti (resp. paleo stravovanie)
lenulienka_l

Ahojte.. ma tu niekto skusenosti s paleo stravovanim, stravovam podla dr. Atkinsa, alebo dr. Kwasniewskieho? preluskala som uz asi vsetky anglicke fora ohladom paleo stravy, precitala som knihu od Atkinsa, aj Kwasniewskieho.. a chcem ist do toho naplno... neprida sa niekto? nejde mi o chudnutie ani tak, ale chcela by som sa zbavit zdravotnych problemov...

analyn

tie cestoviny som uz objednala od Swansona, vyskusame, uvidime. Dnes som mala mat velmi tazky den, synacik si objednal jedno z nasich najmilsich a najoblubenejsich - vyprazany karfiol. Vyprazila som mu 5 velkych [ on s nami uz nebyva, takze mu balim domov], a stal sa zazrak! vobec ma to nelakalo, ani kusticek! a to som sa s tym hrala asi 3 hod.a velmi som sa toho bala, takze si myslim, ze moje telo krochka od blazenosti, a je spokojne ako sa krmim, ked som na ten karfiol nedostala ani len chut. Za odmenu si dam cabajku.

RNG

Mysiak, conjac koren obsahuje aj hodne skrobov. A;le vytazok z neho, pod menom glucomannan je cista mikrovlaknina, vyborne rozpustna a "zelatinujuca" vodu, takze vie nasiaknut do seba az 50 nasobok vody, alebo inych latok, co ho robi vybornym absorbentom v crevach A samozrejme ako mikrovlaknina je vyborna vyziva pre probiotika, najma v hrubom creve.

Nasa civilizacia nas naucila pocuvat na rady roznych "odbornikov" a zabudat na to co nam hovori nase vlastne telo. Velmi dolezite sa naucit pocuvat reakcie vlastneho tela a podla toho sa zariadit.

misiak50

tie cestoviny na mňa teda urobili dojem :) Konjac poznám totiž len ako surovinu, z ktorej sa vyrába odličovacia hubka na tvár :D Skúsim zabehnúť do Kórejského obchodu, čo mám neďaleko práce, možno to tam budú mať, potom zreferujem ako to chutilo...a ak to mať nebudú, objednám si. Ten údaj o 0 kalóriách...však toho už by mala byť plná telka :D a nie tých tebletiek na chudnutie...

misiak50

Tvojho muza uplne chapem :) tiez by sa mi tazko vracalo ku klasickej dietnej strave a pocitaniu porcii... Ale istota je istota, mal by to asi skontrolovat. Ja som zatial po mesiaci opatrna, ale ak ani po 4 mesiacoch nebude nejaka zloba v krvi, tak som jasna a prospieva mi tato strava. O tych cestovinach som nepocula, ale nastudujem...aj ked je pravda, ze mi nejak nechybaju ;) na spestrenie by neboli zle. Raz som si cuketu nastruhala na sliziky, udusila na masle a zarobila k nim nivovu omacku, to som mala ako nahradu cestovin :D Teple oskvarky lubim..solene s kyslou kapustou...na zabijacke ich s mamou kradneme este z hrnca.

misiak50

Tvojho muza uplne chapem :) tiez by sa mi tazko vracalo ku klasickej dietnej strave a pocitaniu porcii... o tych cestovinach som nepocula, ale nastudujem...aj ked je pravda, ze mi nejak nechybaju ;) na spestrenie by neboli zle. Raz som si cuketu nastruhala na sliziky, udusila na masle a zarobila k nim nivovu omacku, to som mala ako nahradu cestovin :D Teple oskvarky lubim..solene s kyslou kapustou...na zabijacke ich s mamou kradneme este z hrnca.

analyn

RNG- klobuk dolu, tymto ste to krasne, jasne povedal " Tj neexistuje ziadna strava dobra pre kazdeho, clovek si ju musi prisposobit podla potrieb tela. Dobra rada je pestrost, vyhybanie sa priemyselne znicenym produktom, GMO, a roznym chemickym zamoreniam."

analyn

misiak50- gratulujem k vysledkom, tiez mam strach, ani nie o seba, ale o muza. Vies, co je zaujimave? Cim viac sa snazil drzat cukrov. stravu, tym vyssi mal cholesterol, som zvedava a bojim, bojim. Uz ho prehovaram, aby isiel na krv skor. Nechce, on sa v tejto strave vidi, a boji sa, ze o nu pride. Poznas SHIRATAKI- cestoviny, pouzivaju sa v ducanke aj v atkins, takze by sme mohli aj my, aspon myslim. Sladke nas zatial nelaka, ale idem pozriet na tu stranku. Dnes na veceru boli este horuce oskvarky, aspon nieco domace.

analyn

RNG- nic nie je ako byvalo, musime sa prisposobit, este sme kratko na paleo, stale sa skumam, zatial vsetko vyzera byt v pohode. Chute nemam, citim sa ok. Mam doma pripravenu cokoladu, v mraziaku chleba, keby nahodou.