Nizkosacharidova vysokotucna dieta... skusenosti (resp. paleo stravovanie)

Príspevok v téme: Nizkosacharidova vysokotucna dieta... skusenosti (resp. paleo stravovanie)
lenulienka_l

Ahojte.. ma tu niekto skusenosti s paleo stravovanim, stravovam podla dr. Atkinsa, alebo dr. Kwasniewskieho? preluskala som uz asi vsetky anglicke fora ohladom paleo stravy, precitala som knihu od Atkinsa, aj Kwasniewskieho.. a chcem ist do toho naplno... neprida sa niekto? nejde mi o chudnutie ani tak, ale chcela by som sa zbavit zdravotnych problemov...

odpovedam

len bacha na toto. nie je to stravovanie urcene na dlhy cas. inak si budete poskodzovat hormony stotnej zlazy. paleo je "nudzove" stravovanie. v sucasnosti vyznam nema. Kratkodobo ma vsak vyborne ucinky. aj ja som si to vyskusala, bolo to fajn. ale dlhodobo istotne nie.

analyn

dnes je 14 dni, co drzim paleo. Zatial som spokojna, -3 kg, - 8 cm v pase. Vyhovuje mi zelenina, maso, a ovocie, syry, kysla smotana, jogurty. Beriem aj B-komplex. Chute na chlaba si sladke nemam. Nejem ani zemiaky a ryzu. Zatial pohoda, citim sa dobre, WC ok, abstinencne priznaky som nemala, mozno aj preto, ze dlhodobo beriem vitaminy a celkovo som sa snazila lepsie zit.

redka

paleo by som nenazvala vysokotucna ale skor vysokobilekovinova... na podobnom principe funguje aj dukanova dieta... aj ked je viac obmedzujuca ako paleo....

misiak50

Ahoj lenka, ja od zaciatku maja sa snazim takto stravovat, zacala som s paleo, ale presla som plynule na ketogennu dietu, teda snazim sa :p zatial sa to da vydrzat, ale cakala som vyraznejsie vysledky.