Zranenie kolena

Príspevok v téme: Zranenie kolena
Simonna

Ahojte, v utorok pred 7 dňami mi kamarátka na tréningu (ľudská pyramída) spadla celou váhou na koleno do protismeru (hlavne na vonkajšiu stranu). Až mi v ňom ruplo, potom som sa už len zvíjala na zemi. Ukludnila som sa, koleno vystrela, zohla a dala naň bandáž. Následne som šla na urgentný príjem na pohotovosť. Robili mi RTG - kosti v poriadku, žiadna zlomenina. Doktorka mi koleno ohýbala, povedala že meniskus je v poriadku, ale s ostatnými šľachami nevie. Koleno vystierala aj krčila - nič ma nebolelo, len zadná časť a trochu vonkajší bok. Povedala, že ak sa stav do 3 dní nezlepší ale bude sa zhoršovať, mám navštíviť ortopéda. A tak sa aj stalo, koleno som mala v skrčenej polohe, nemohla som s ním vôbec hýbať. Meniskus ma začal tiaž bolieť. Včera (pondelok) som bola u ortopéda, tiež mi nohu ohýbala ale kvôli bolesti to nešlo. Je to akoby celé stuhnuté, pri pohybe (vystrieť, zohnúť) ma niečo v zadnej časti kolena ťahá, trochu aj v prednej (hlavne vonkajší bok bolí). Poslala ma na magnetickú rezonanciu, no tam (slovenské zdravotníctvo) som dostala termín až o mesiac. Do týždňa by som potrebovala na tú nohu aspoň ako tak chodiť. Momentálne chodím o barliach, na nohu som doteraz nestúpala, vždy som ju mala vyloženú na vankúši. Od soboty/nedele sa to však trošku zlepšilo, koleno dokážem trochu viac ohýbať, a tak už pri chôdzi s barlami trochu došľapujem na špičku. Celú dobu ho natieram rôznymi krémami, masťami. Nejaké tipy, triky, rady ako koleno vytrieť (aj cez bolesť?) ,zaťažovať ho na chôdzu?, nejaké horúce kúpele? alebo skôr chlad?, masáž? Ďakujem za každé vyjadrenie.

ni-ka

a kupele ani masticky na mechanicke poskodenia nepomozu:-( ozaj a urcite nerob nic cez bolest,mozes si ho poskodit este viac...

ni-ka

kedze ti do kolena nevidim, tak poskodenie odhali az MRI :-)
ale v podstate moze ist o cokolvek-natrhnuty az uplne roztrhnuty vaz, poskodeny meniskus a podobne...
v kolene su makke casti velmi citlive...