Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Artroskopia kolena

Príspevok v téme: Artroskopia kolena
Bambulka123

Ahoj chcela by som sa poradiť ohľadom artroskopie kolena - jednodňová chirurgia.. Chodím momentálne na rehabilitácie s pravým kolenom kam ma poslal môj ortopéd. Výsledky z MRI sú prasknutý vonkajší menisk a roztrapkaný krížny väz. Viete mi niekto poradiť ako mám postupovať kedže bolesti kolena pociťujem pri cvičení (rehabilitácie) a dokonca aj pri elektroliečbe a vodoliečbe? Koľko by ma cca vyšla taká operácia ak by ma tam poslal lekár?
Vopred ďakujem všetkým

knaja

Veru chod. Dnes som absolvovala do kolena este 1.injekciu s kys. hyaluronovou a aj ked som sa bala injekcie, nic to nebolelo, skor odber krvi boli viac...chvilu bol taky tlak, ale za par minut presiel...to je na poskodenu chrupavku...a dal mi rovno 2 davky kvoli dovolenkam, takze este ma caka 1 davka. Mna uz koleno vobec neboli a ani neviem preco, zbavila som sa dost velkej bolesti krizov. Chod, neboj sa. Prvy den je najhorsi (ale nic extra zle) a potom len lepsie a lepsie. Treba si kupit 2 vacsie gelove vankuse a vymienat ich-ladovat (z mraznicky) stale aj par dni. Bude to dobre, len treba cim skor.

6katarina6

ahoj :) ja som po artroskopii aj po plastike- vyoperovany meniskus a nahradeny predny krizny vaz. Urcite chod na artroskopiu, nic to nie je, potom ti bude urcite lepsie. A v statnej nemocnici neplatis nic. Ale je to velmi individualne- akeho mas doktora a tak, napr. mna operovali v jeden den a vecr v ten isty den ma pustili aj domov. S ortezou aj s barlami. Ty budes mat pravdepodobne len barle a do tyzdna budes vediet chodit sama :). Ale je to naozaj individuale a vela zalezi od doktora.

knaja

Este k tomu, ze ked mi palpacne zistil ortoped, ze o co vlastne asi moze ist, praveze mi dal najprv lieky na zapal a kazal sa setrit, vyhybat sa schodom a navrhol operaciu, ak sa bude opakovat, co sa samozrejme stalo. Rehabilitacia podla mna to skor este moze zhorsit, treba sa setrit a az po operacii cvicit, aj nam ukazali cvik na posilnenie. Taky nalez sa nezahoji v ziadnom pripade cvicenim. Cim skor pojdes na ASK, tym lepsie a mensie nasledky.

knaja

Ja mam 2 mesiace po artroskopii kolena (48r), mala som trosku poskodenu chrupavku, lebo mi cosi prasklo pri vychadzani z auta a bolelo stale. Dnes nemam ziadne bolesti a idem na 1. injekciu-teda vyzivu do kolena. Nic ma neboli, je to super. Bola som na 1-dnovke u nas v Arthromede a fakt za par hodin som bola doma-asi 2 hod. po prebrati z narkozy. Vsetko dopadlo super..cena ma vysla 218€ (200 operacia +18 predoper. vysetrenie), som max. spokojna a keby daco, idem sem znova. Do nemocnice by som nesla a sa aj dlho caka. Inac, ak mas vodu v kolene ako sa mi sem tam robila (bolelo vtedy)a nic mi nemuseli vytahovat, tak uplne najlepsi je obklad z klasickej horcice a to na kadejake zapaly. Ine mi nepomahalo. Neboj sa, mna to bolelo len po operacii v ten den, ale to som zvacsa lezala doma a vymienala lad vkuse a ani ich lieky nezabrali a ked som zohnala ine na druhy den, uz nebolo treba, uz ma to v klude nebolelo. A bala som sa vytahovania drenu asi po hodine po operacii a vobec som to necitila. Este som uzivala Wobenzym, co som si kupila a nemala som ziadne komplikacie a ziadne rehabilitacie. Do prace som sla po 2 tyzdnoch. Takze super!!! Neboj sa!

Bambulka123

tak ono to chcem riešiť až po rehabilitáciach kedže môj doktor je evidentne blbeček.. :)
a potom sa určite ozvem.. :)

Nadejka

Neboj dobre to dopadne a bolesti prejdu to ma natom tesi najviac,lebo mne ho blokovalo a ta bolest to bolo chvilami neznesitelne obmedzeny pohyb ,po schodoch vobec anik klak takze teraz je to o vela lepsie tak drzim palce,a b napis potom ako si dopadla ako sa citis....si mladucka budes behat ako srnka...

Bambulka123

tak ja mám 23 a tiež dosť behám po robote.. mňa totiž najprv môj ortopéd po náleze z MRI poslal na rehabilitácie, ale vôbec to nie je lepšie práveže si myslím že naopak.. :(

Nadejka

Zalezi na tom aku mas pracu,ja som stale na nohach tak ja som aj tak sla skoro do prace lekar odporuca az po mesiaci najskor.Noha je ochabnuta tak kym sa rozcvici ten mesiac je akurat myslim ze je to individualne.Aj pre mna to bolo tazke musela som sediet nohu nazatazovat tak som robila vsemozne rucne prace aby som nemyslela na to ze musim sediet,zalezi aj od veku ja mam 50.Ale ziadny stres,najhorsie bolo vytahovanie drenaze z kolena,ale trvalo to len chvilku .

Bambulka123

nadejka : tak ja dúfam, že tak dlho na PN neostanem, pretože ja som živel a už teraz týždeň PN - angína bolo pre mňa peklo.. :)

Nadejka

Ja som bola vo februari na jednodnovej operacii kolena,platila som 220 eur,bolto to ozaj super vsetko .Krasna izba mile sestricke ,k dispozici uteraky sprchovy sampon televizor,izbu sama pre seba,poobede ma robili a vecersom sla domov.Bolest znesitelna,bola som v celkovej narkoze.Odviezli ma na voziku k autu a potom na barlach doma.Bolesti sa dlai vydrzat doporucujem wobenzyn rychle hojenie takmer minimalne opuchy,po vybrati stehov rehabilitacie takmer tri tyzdne a po mesiaci som bola v praci.Koleno som rozcvicila aj ked ta noha uz nikdy nebude ako predytma le uz zvladam aj chodenie po schodoch aj klak podrep.Naozaj nic strasidelne mala som tiez meniskus a rozpadnutu vacsiu cast chrupavky.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Artroskopia kolena - Fórum - ZDRAVIE.sk