Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bolesť nôh zo státia v práci

Príspevok v téme: Bolesť nôh zo státia v práci
petuska652

ahojte prosim o radu.

Pracujem na zmeny v predajni a robim takmer kazdy den okrem 30min. prestavky na obed. Inak stojim cely den na nohach.
Celodenne statie, chodenie po predajni atd. sposobuje neprijemne bolesti chodidiel.
naozaj nemozem na predajni sediet, ani tam stolicku kvoli tomu nemame,su to pravidla..
Z tolkeho statia sa mi aj tvoria na nohach modriny ( beriem kvoli tomu tabletky ascorutin )
Mam iba 20 rokov a ta bolest noh je niekedy az neznesitelna. Hlavne ked si doma sadnem a chcem sa postavit tak velmi bolia..
mate nejake tipy a recepty, alebo dobry krem ako pomoct noham aby to lepsie zvladali??
Dakujem za kazdu radu lebo tu pracu mam velmi rada

Karol Karol

Ja tiez robim na smeny a vacsinu casu stojim na nohach. Nosim pracovne vlozky medicovi. Nohy ma nebolia a hlavne chrbat, ten ma bolieval strasne. Odporucam ich.

KarinHE

Ja pracujem ako casnicka a tiez som mala problem vydrzat na nohach. Musela som si niekolkokrat denne menit obuv. Pred tyzdnom som si kupila par vodnych ortopedickych vloziek medicovi a uz ma chodidla ani chrbat nebolia.

ddana

Skús počas státia meniť polohu nôh, preniesť záťaž na kolená /odľahčíš krížom/, skús sa poradiť aj s fyzioterapeutom, určite Ti to podá lepšie a hlavne povie, ktorú polohu áno, a ktorú nie. Apropo, máš kvalitnú pracovnú obuv? Aj to veľa robí. Ak nemáš mäkkú stieľku, kúp si gélové vložky, alebo aspoň podpätenky. Mám sedavé zamestnanie, ale mám tiež problémy s nohami, tak si zásadne kupujem mäkkú zdravotnú obuv /nie korkáče!/

petuska652

Ano uz aj chrbtica ma zacina pobolievat.. hlavne ked rano vstanem z postele :( a kolko stojiten krem priblizne ??? :)

Ivka 1

Mam veľmi dobré skúsenosti s krémom Aloe Heat Lotion - je to hrejivý masážny krém , uvolňuje svalstvo a šlachy . Pred jeho aplikáciou je veľmi dobrý striedavý kúpeľ nôh - teplá - studená . Dlhé státie môže spôsobovať aj bolesti chrbtice. Tá ťa nebolí ? Aloe Heat Lotion pomôže aj pri tom.

odpovedam

ajaj,,, obavam sa, ze tolku unavu noh ziaden krem, tabletky ani cviky neodstrania. potrebujes oddych, castejsiu zmenu pohybu (nielen stat, ale aj chodit, sediet). Nevies sa dohodnut nejako so zamestnavatelom? zase si mlada a je skoda sa takto nicit :-/

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bolesť nôh zo státia v práci - Fórum - ZDRAVIE.sk