Stoji to este za pokus?

Príspevok v téme: Stoji to este za pokus?
Achjaaaj

Ahojte.. chcel by som pocut nazor niekoho, kto netusi, kto som, preto sem aj pisem...
mam spoluziacku, s ktorou sme dlhy cas boli len taki kamarati, ale potom sme sa postupne zblizili a nieco medzi nami bolo, vztah to uplne nebol, ale bol medzi nami neustaly kontakt dlhsie obdobie, rozumeli sme si a boli medzi nami sympatie aj vo vyzore..po niekolkych tyzdnoch takeho kontaktu a iskry medzi nami, zrazu po par nedorozumienach chcela byt iba kamaratka...vobec som to nechapal a bol som ozaj zarmuteny..napriek tomu som sa stale snazil, aby sa to medzi nami obnovilo...to sa uz nestalo, pretoze aj ked som s nou chcel byt kamarat, spravala sa ku mne uplne inak ako predtym, aj v ohlade kamaratstva..trapil som sa a aj ma to este velmi trapi, pretoze sa dlhy cas ignorujeme, maximalne sa pozdravime...aj ked sme sa porozpravali, o par dni to bolo na tej istej vlne, ani som netusil, kto to je poriadne...
preslo uz par mesiacov a stale ma to neskutocne stve, pretoze ju mam kazdy den na ociach a neviem sa od toho pekneho, co bolo s nou odosobnit, pretoze to bolo moje prve dievca...stale som dufal a skusal nadviazat s nou kontakt, ale vzdy to skoncilo tak, ze ja som sa snazil a trapil aby to bolo ok a po čase to zase ruplo...i ked viem, ze ju to tiez velmi mrzi, ze to je take ake to je...
nie je den, kedy na nu nemyslim..a to nie som zalubeny..len som strasne citlivy clovek ohladom takych veci...aj ked mam nejaky problem s hocijakym inym kamaratom/kou...preto ma to stale ku nej taha, ale vzdy ked som vyvijal usilie a nebolo to uspesne, trapil som sa este viac....

myslite, ze by som mal, znovu sa pokusit nadobudnut kontakt s nou a udobrit sa alebo snazit sa na to vsetko zabudnut, aby som sa nemusel znovu trapit, tym ako sa bude na mna kaslat, ked sa budem snazit aby sme boli znova kamarati ? a ked tak... ako na to zabudnut ? ja to nejak neviem dokazat...

Achjaaaj

ChroumE: jasne, pochopil som, dakujem:)

ahoJ?: no uvidim, co spravim, posledne dni sa to len zlepsuje, myslim, medzi mnou a nou...hentak som to robil posledne dva mesiace, ze som sa jej vyhybal uplne...uvidim, ako sa bude ona ku mne spravat, a podla toho z hodnotim, ci stoji za to byt s nou kamarat :)

ahoJ?

AchJaaj, ak ju mas kazdy den na ociach, vyhybaj sa jej, stran sa kazdeho kontaktu, neprehovor s nou ani slovicko - proste od nej utekaj kade lahsie, aj ked za tebou nejde. Je to sice v rozpore s tym, ze s nou tuzis nadviazat kontakt, ale ty ho tuzis nadviazat z nespravneho dovodu a preto sa ti to ani nedari a darit nebude, pokym sa od nej CELKOM neodtrhnes. Cize ak ju zbadas, vzdial sa VZDY co najdalej. Casom to prejde do stratena a mozno si napokon uvedomis to, co nevidis uz teraz - ze ju ako kamosku VOBEC, ale vobec nepotrebujes.

ChroumE

Áno, nájdi lásku v sebe samotnom, a potom ju šír ďalej, v prvom rade musíme milovať sami seba, aby sme potom dokázali milovať iných. Ak si budeš hovoriť, že ti to veľmi nejde, tak je samozrejme, že to nedokážeš. Ak chceš, tak DOKÁŽEŠ! Verím, že si to pochopil.

Achjaaaj

ChroumE: zide z oci, zide z mysle, ale prave v tom je ten problem, ze ja ju vidim kazdy jeden den aj keby som nechcel...ano mas pravdu, moze sa stat hocico, ved aj s nou to len tak spontanne vzniklo...a najst lasku v sebe ? akoze mam mat rad sameho seba ? to mi teda moc nejde.. a dakujem za odpovede, ahoj :)

ahoJ? : ako to mam v sebe doriesit a odpustit jej ? nie som egocentrik a s cistym stitom poviem, ze ona je ta, ktora sposobila aby som jej opatoval ja lasku a ona mi ukrivdila tym, ze to zrazu zmenila... cize neviem ako si mam ja s nou doriesit nespracovany pocit krivdy, rozhovorom s nou mi krivda nezmizne z mojich zaslepenych oci :) alebo si to myslel/a inak ?

ahoJ?

Zrejme ta pri nej drzi nespracovany pocit krivdy - to sa stava pri neopatovanom usili ci neopatovanej laske. Kym si to v sebe nedoriesis a neodpustis jej, bude ta to za nou stale tahat a nicit aj tvoje pripadne dalsie vztahy, bohuzial. Ked sa to neda doriesit s nou (POSLEDNY POKUS A UVIDIS), tak si to musis doriesit sam bez nej. Nikto na svete nie je povinny s nami spolupracovat aj ked sa zda, ze nase problemy su spate s nim.

ChroumE

Vážne ti to hovorím, nemá zmysel čakať na jednu jedinú. Ver mi, myslím si, že si ešte dosť mladý, takže láska príde časom, toho sa neboj. A aj ako sa hovorí, zíde z očí zíde z mysle. Máš veľa kamarátok, tak sa skús stretávať aj s nimi dosť často, čo ty vieš možno aj v niektorej z nich prebudíš niečo, možno ani nevieš ako niektoré sú, a zaľúbiš sa, a ak dobre tak ti to bude opätované aj z jej strany. Ale túto dievčinu fakt nemá zmysel už riešiť, pretože čakáš na zázrak, ktorý sa asi vôbec nestane. Hľadaj inde chlape, ja ti len prajem veľa šťastia, aby si našiel to čo hľadáš, ale skús nájsť aj lásku v sebe. :-) Ahój.

Achjaaaj

ChroumE: ano, hrdost je niekedy irelevantna, ale niekedy ju ozaj treba mat, aby z cloveka nebol fackovaci panak...a to s tym trapenim...tiez som si presne nejaky podobny citat pred dvoma mesiacmi precital a povedal som si, aby som s tym trapenim skoncil...zacal som ju ja ignorovat pre svoje dobro..bolo to nieco take akoze: "nedovol aby ludia, ktori pre teba robia tak malo, ovladali v tvojom zivote tak vela" ...sice som si to vsugeroval do hlavy, ale neviem stale ma to ovlada dost si myslim..a mam taky blby pocit, ze pokym nebudem mat stastie stretnut dalsie dievca, ktore by za to stalo, tak ma toto bude ovladat..:) ale snazim sa mysliet pozitivne neboj

ChroumE

Achjaaaj- Vieš, niekedy je hrdosť irelevantná, niekedy je treba sa trošku povzbudiť a ísť do toho. Pretože ako si sám napísal, aj napriek tomu, že ste sa o tom neporozprávali, tak to o pár dni znova zmenila na to čo bolo pred tým, a v tej chvíli už musíš pochopiť, že to už zmysel nemá. Keď som bol mladší, tak som to mal podobne, vnímal som len jednu, bol som zameraný hlavne na jednu. Ale to bola chyba, a ty neurob presne to isté, pretože ak by ste mali byť naozaj spolu, tak by ste asi aj boli. A ak ona naozaj nemá už záujem, tak je to úplne zbytočné trápiť sa. Ako by som ti to mohol ešte napísať: Netráp sa kvôli ľudom, ktorý sa netrápia kvôli sebe, nikdy sa nad nikoho nepovyšuj, ale ani neponižuj. Už chápeš? Verím, že si ešte mladý, takže láska a šťastie samotné si ťa raz nájde, taký je život, jednoducho prv spoznaj lásku v sebe, a potom nájdi lásku druhú ktorej to budeš môcť dávať na javu, a vtedy to bude dokonalé. A potom sa s ňou podel, život je o pádoch a sklamaniach, niekedy niekto príde do tvojho života, síce tam nebude dlho, a presne ten nebude pravý/pravá takže hlavu hore, a skús nájsť lásku v niekom inom, kto ti ju bude opätovať. Skús sa nato dívať z toho iného uhlu pohľadu, hlavne nestrácaj sám seba!

Achjaaaj

agnes: pisal som, ze som si s nou dobre rozumel, preto mam chut nadviazat znovu kontakt, napriektomu, ze sa to pokazilo...obidvaja sme to pokazili...neprenasledujem ju, neotravujem ju, nie som pre nu nesympaticky...neviem z coho si to vycitala...

anonym6549: presne uplne tak to bolo aj medzi nami..nuz dneska je vela dievcat takych, co namotaju a potom bum...akurat som si daval aj zo zaciatku na to pozor, aby som sa nenamotal, lebo som nevedel co sa da od nej cakat...ale potom po case som si myslel, ze ona taka nie je...keby to nebolo moje prve dievca, verim tomu, ze urcite nie som z toho taky zroneny...

ChroumE: vies co, je pravda, ze ma to trapi, ale mam aj kopu inych kamaratov a kamaratiek, ale proste ani nejak nemam chut s nejakou inou babou nadviazat kontakt a ani taka este neprisla do cesty, ktora by mi za to stala, aby som s nou nadviazal kontakt...preto stale premyslam nad nou...aj ja som typ, ze idem do konca...som vytrvaly vo vela veciach, aj s nou by som to uz vzdal pred polrokom, keby ma to netrapilo....a este k tomu, co si hovoril, ze by som sa s nou mal stretnut...pred dvoma mesiacmi sme sa zacali uplne ignorovat, trvalo to mesiac...ja som ju ignoroval hlavne kvoli tomu, ci som jej vobec stal za to, aby so mnou stravila cas a ci ju to vobec bude mrziet...po mesiaci mi napisala dlhu SMS, ze sa chce so mnou porozpravat atd, ze ju to velmi mrzi...bol som fakt stastny za to, na druhy den sme sa dlho rozpravali, ale nebolo to bohvieco....povedali sme si co to, a o dva dni to bolo to iste ignorovanie ako predtym...prislo mi to take, ze ona si myslela, ze je vsetko vyriesene tym, ze sme sa raz porozpravali..a vtedy som si ja povedal, ze ak ona za mnou nepride znovu, nebudem sa otrocovat a nechavat si skakat po hlave...prednedavnom sme sa zacali "aspon" zdravit, ale nemam tu chut ist za nou a povedat jej, ze sa chcem porozpravat, pretoze som na to prilis hrdy, aby som bol ten poskok, co sa bude snazit...teraz aj s nejakym chlapcom dalsim uz ma docinenia, sice medzi nimi nic nebolo, ale tak aj to ma uz odradza od toho ist za nou...ale zase ak sa daju dokopy po case, tak ma to bude srat, ze som sa jej ani nepokusil napisat...neviem, je to zlozite, ale zajtra ma narodeniny, tak jej napisem..aj ked mi to s nou uz asi nevyjde, co je velka pravdepodobnost, mozno sa budem ja lepsie citit ked budeme aspon kamarati...:)