Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nadmerné zaťažovanie organizmu - Tlak 286 na 178 pulz 118

Príspevok v téme: Nadmerné zaťažovanie organizmu - Tlak 286 na 178 pulz 118
Michal0671

Čo hovoríte na nadmerné zaťažovanie organizmu? Nerobím to preto aby som si zničil zdravie, ale aby si na to telo zvyklo a potom tu záťaž už tak nevnímalo.
Je dobré ho takto zaťažovať? Može sa mi tým zvýšiť tlak? Od detstva mávam nízky tlak, a stále mám (tých 286 na 178 som mal len jediný krát, kedy som to so záťažou dosť prehnal)

Inak každý deň behám/bicyklujem od 14:00 do 18:00-19:00. Výška 187 váha 62,4kg.
Chcem len aby si telo na to zvyklo. A moja otázka na vás je, či taká vysoká zaťaž nemôže poškodiť srdce. Lebo športovci tak zaťažujú organizmus, a su v poriadku

odpovedam

A prave ta hranica je hranica. Co bude za nou? Prezijes? Skolabujes? Preco to vlastne robis?

A chudy si preto, ze aerobne aktivity spaluju tuk a svalovu hmotu. Nie je zdrave to, co robis. Svalova hmota je potrebna a zdrava.

Michal0671

Vážim tak málo lebo mám rýchly metabolizmus, zjem trochu viac jedla navyše a hneď idem na WC. Len toľko 0:28, 1:00, 1:14, pravé obrázky www.youtube.com

Takto trénujem už od mojich 16-17 rokov teraz mám 23.
S tým súhlasím že hlavne v cyklistike dopuje asi každý. Preto sa tomu nechcem venovať profesionálne.
Ja si vedome neubližujem, ja som to bral tak že ak budem trénovať väčšiu záťaž postupne si na to telo zvykne. Nebolo tam nič ako vedomé si ubližovanie.
Proste mám rád keď môžem zo seba vydať úplne všetko, keď sa dostanem až na hranicu svojich možností.

odpovedam

ty sa neporovnavaj so sportovcami, ktori maju za sebou profesionalnych odbornikov na sport, vyzivu i zdravie a ktori sa casto uchyluju k dopingu a stimulantom. Jeden sportovy lekar mi povedal, ze dopuju vsetci, take vykony bezny clovek neda, aj keby makal cely zivot. Len niektorym sportovcom na to nepridu. Vezmi si, kolki mladi sportovci skolabovali a umreli, niekedy priamo na ihrisku. Zda sa ti, ze si "zvykli"? ja vobec nerozumiem, ako ti napada nieco take ako si vedome ublizovat. Ak ti nestaci to, co ti Ilek napisala, tak potom fakt nemam slov.

Michal0671

Ďalšia vec je že moje telo (duša) si priam užíva keď takto nadmerne športujem, proste je to aj psychicky dobrý pocit.

Michal0671

No to áno strašíš lebo podľa toho čo hovoríš by tento človek (a viacerí z nich) boli už asi dávno po smrti
www.youtube.com
No tak ja snívam o takýchto výkonoch a pri tom už to telo MUSÍŠ zaťažiť

Tomu hovorím športovec, dal to toho úplne všetko. A na konci je úplne zničený

llek

Pozri, toto je moj pohlad na vec. Extremy nikdy nie su nieco, co by z dlhodobeho hladiska bolo pre telo dobre. Okrem toho to co jeden vydrzi, iny nemusi. No a este jedna vec, vela ludi ma v mozgu aneuryzmu, nemusi sa to nikdy prejavit, ale pri vysokych hodnotach tlaku moze prasknut, to je jedna z pricin nahlych umrti alebo cievnych mozgovych prihod u mladsich ludi. No a potom, je to pretazenie pre srdce, srdce moze zareagovat fatalnou poruchou rytmu. Mozno teraz trochu strasim, ale xetremna zataz nesie so sebou skutocne rizika. Myslim si ze da sa dobre sportovat aj bezpecnejsie

Michal0671

Tak je potom ale naozaj zaujímavé že športovci telo tak zaťažujú. Príklad, keď chcú niektorý športovci rýchlo schudnúť: Napustili mu úplne horúcu vodu, ako sa len dalo (koľko ten športovec vydržal) do ktorej si potom ten športovec ľahol. K tomu mu ešte neustále podávali vodu nech pije.
To čo sa s ním začalo diať bolo úplne :OOO behom tých 15-25 minút čo bol v tej vode sa tak potil ako keby ho niekto neustále oblieval vodou po hlave.

Nie je naozaj žiadna možnosť žeby si telo na to zvyklo?
No ako vidím tak ja s tou nadmernou záťažou asi tiež prestanem, dúfam že z toho jedného tlaku čo som raz nameral nebudem mať trvalé následky.
Ale chodím športovať som chudý, cukrovku nemám, cholesterol tiež nie, vysoký tlak rovnako nemám. Ideálne zdravie.

llek

Su vseliake trendy a sportovci su v honbe za vykonom schopni urobit asi fakt vsetko. Ale, ked ti pri tom tlaku praskne cieva v mozgu alebo sa ti nejaka cast mozgu nedorkvi, kvoli spazmu ciev, tak ta to prejde, lebo sa moze stat, ze ti ochrnie polovica tela. A este jedno moje pozorovanie: chodim behat, aj na take hromadne podujatia a ked niekto kolabuje vzdy su to muzi, teda povacsine. Kladla som si otazku ze preco - mozno je to aj tym, ze mnohi muzi v honbe za vykonam prestanu pocuvat a reagovat na varovne signaly svojho tela no a potom sa telo ochrani len tak ze pride kolaps. Kazdy mame svoje hranice niekde inde. Tlak 280/178 je na RZP. Ak tvoje telo reaguje hypertenziou, mal by si to respektovat a zatazovat ho tak, aby si sa tomu vyhol. Okrem toho na hypertenzne hodonty tlaku cievy neskor reaguju tak, ze zhrubnu, teda kladu vyssi odpor a vysledkom je to, ze tlak uz je dlhodobo vyssi ako by mal byt a toe je uz zle

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nadmerné zaťažovanie organizmu - Tlak 286 na 178 pulz 118 - Fórum - ZDRAVIE.sk