Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neviem komunikovat

Príspevok v téme: Neviem komunikovat
majciiii

zdravim, mam problem s komunikaciou s partnerom a uz neviem co mam robit, tak som skusila prist si po radu sem... mam uzasneho priatela, povazujem to za neskutocne stastie ze som stretla cloveka ako je on a ze si vybral prave mna... viem ze ma ma rad, dava mi to pocitovat uzasnymi sposobmi, prekvapuje ma den za dnom a ja ho preto kazdym tym dnom lubim viac... no casto sa stava, ze pri mne viazne komunikacia... on je typ cloveka, ktory velmi vela rozprava, pred nikym a nicim sa nehanbi za svoje nazory, je ambiciozny a vie co chce... no a pri nom sa mi prvykrat stalo, ze casto nemam slov... nech rozpravame o hocicom, stale sa najde bod kde sa proste zastavim a len prikyvujem alebo som ticho a potom som z toho nervozna, citim sa trapne a je to este horsie... neviem najst dobru odpoved, zato on vie odpovedat na vsetko... neviem to presne opisat, jednoducho ten vztah s nim je inak uzasny, ale ja som pri nom taka neista sama zo seba, sebavedomie nula bodov... potom pridem domov a len sa chytam za hlavu... bojim sa ze to tym pokazim.. :/ a to strasne nechcem .. stalo sa mi to pri nom prvykrat, inak som s komunikaciou s ludmi nikdy nemala problem... stve ma to... stalo sa vam nieco podobne? :/ neviem ako to napravit

anjelik *

Mať odpoveď na všetko ešte neznamená mať správnu odpoveď. :o))) Vzťahy predsa nie sú o tom, aby jeden s druhým súťažili v inteligenčnom kvíze, ale o vzájomnom porozumení a pochopení. Podľa mňa by si mala byť rada, že si našla niekoho, kto ťa môže posunúť ďalej a nie sa trápiš, že mu nestíhaš. :o) On to tak evidentne nevníma. Koniec koncov, drvivá väčšina ľudí ocení niekoho, kto ich počúva s otvorenou pusou od úžasu. :o))) Ak sa mu ale teda chceš vyrovnať, nič ti nebráni v tom, aby si sa aj ty vzdelávala a sledovala, čo sa okolo teba deje a vytvárala si k tomu vlastné postoje a tie následne s ním rozoberala. Nevyrábaj si problém tam, kde žiaden nie je. Lebo usilovnou *prácou* sa ti to časom podarí. Stačí si dokola opakovať, že aká si v porovnaní s ním nemožná a nekomunikatívna. ;o)

halo

Neviem ako dlho ste spolu, ale ja som mala to iste s priatelom, asi prve mesiace., teraz sme spolu cca rok a je to coraz lepsie. Takze neboj, postupne si vybudujes pevne javisko, na ktorom sa nebudes hanbit...a budu ti aj napadat myslienky. Okrem toho, skus si seba predstavit vo filme, co by si povedala, nech to znie hoci aj uplne mimo... vacsinou to totiz vypali uplne jedinecne a v pohode, ak si to ty. Tato metoda "ja vo filme" mi dost pomohla. Neboj, pojde to :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neviem komunikovat - Fórum - ZDRAVIE.sk