Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako presvedčiť rodičov aby mi kupili psika?

Príspevok v téme: Ako presvedčiť rodičov aby mi kupili psika?
verr

Ahojte,
chcela by som psíka, ale rodičia mi ho nedovolia.
Mám 11 rokov a viem sa o psíka postarať! ( u banky mam tiež a chodím s ním stále von) Našla som si ideálne plemeno (pudlik trpasličí)ktoré splnuje mojich rodičov priority. Mamina nechce psika do bytu, ale podľa mňa niektoré psiky patria iba do bytu. + mam doma aj kocúrika. Ako ich mam presvedčiť????

circle

my mame doma tiez trojplotoveho. je to uz 12 rokov. zachranili sme ho pred utulkom. mame ho velmi radi a nevymenili by sme ho ani za vsetkych cistokrvcov na svete. za cele tie roky roky bol chory len raz

kinderkaa

:) Musím sa pousmiať, zlatáá :)

Asi v tvojom veku, keď som mala asi 10-11, som strašne chcela bígla. Ale naozaj strašne. Moja mamina psov neznášala a ani neznáša, otec proti nim nič nemal. Ale tak ako takmer každá matka, čo pre svoje dieťa nespraví? Však? Jedného dňa mi doniesla domov prekrásne šteniatko bígla. Bola som nadšená. Asi 2 týždne. Potom ma prestalo baviť chodiť s ním von, neustále po ňom upratovať výkaly, začal nám hrýzť nábytok. Liezlo mi to na nervy. Po pol roku nám stále čúral do bytu, vonku neposlúchal, a keď som ho náhodou pustila z vodítka, utiekol a musela som ho naháňať. Tak sme si s maminou sadli a zhodli sme sa, že psík musí ísť preč. Veľmi ma to bolelo, ale pochopila som že ho nezvládam. Keďže som ale veľmi, naozaj veľmi, a to dodnes, závislá na psíkoch, v 14tich som si jedného opäť priviedla domov. Bez dovolenia a vedomia rodičov. Mamina bola zúfalá, dlho, dlho sa so mnou nebavila a toho psa nechcela ani vidieť. Na základnú starostlivosť sa peniažky vždy našli, v tej dobe to bolo asi o polovicu lacnejšie ako dnes. Navyše mi pomáhal s granulkami aj bratranec, ktorý mal tiež psíka. Neničil nábytok, čo bolo super, asi po mesiaci úplne prestal špiniť domácnosť, bola som naňho pyšná. A SOM NAŇHO pyšná. Psíka mám dodnes :) A dodnes neľutujem, že ho mám. Je to kríženec, a teda je na choroby oveľa menej háklivý, ako ,,čistokrvné\\\\\\\\\\\\\\\" psíky. Dnes má 8 rokov. Nikdy!! Nikdy nebol chorý!! Teda prvých pár rokov mu bolo potrebné kupovať iba jesť a raz za rok ísť na povinné očkovanie, čo stálo v tej dobe asi 6 Eur. Po rokoch si zvykla už aj mama, a tak už aj ona prispela na psíka - napríklad čipovaním, čo stálo 25Eur. Očkovanie platia tiež rodičia. A vlastne už aj stravu :)

Takže aby som to zhrnula. Spočiatku som psíka dotovala z vlastných nasporených peňazí, ale keď si naňho zvykli, prispeli už aj rodičia. Dnes s ním nemám žiadne starosti, keďže všetko platia rodičia. Pes je slušne vychovaný, venčím ho 2x denne, ráno je s ním vonku otec. Neničí nábytok a nešpiní domácnosť (jedine pĺznutím).

Moja rada? Skús ešte pár rokov počkať. Aj ja som bola v tvojom veku, verím, že tvoja túžba po psíkovi je veľmi silná, vravela som si, že bígla zvládnem - nezvládla som. V tom veku ešte nie. Skús počkať, vydržať :) A potom dokázať rodičom, že na to máš. A nevzdať sa :) Držím ti palce :)

Prezyvka55

No jednoznacne psy do bytu nepatria. Plus su s nimi spojene znacne naklady na stravu, ockovanie, veterina a podobne. V neposlednom rade nicia ci uz priamo alebo nepriamo nabytok a sposobuju hluk. Pockaj do 18 potom sa osamostatni a kludne si kup psa. Rodicom ho na hlavu neber. Pes nie je len o chodeni vonku.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.