Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Odumieranie zubov / citlivost zubov

Príspevok v téme: Odumieranie zubov / citlivost zubov
MiroslavC

Dobrý deň, prosím o radu.

So zubami som nikdy nemal nejaké väčšie problémy. No asi rok a pol dozadu som mal hornú jednotku citlivejšiu na chlad a teplo, tak som s tým išiel ku zubárke a ona mi ho rozvŕtala, nechala otvorené a za pár mesiacov ako to bolo otvorené, tak mi vyplnila kanáliky. Týždeň na to ma začala hrozne bolieť druhá horná jednotka a tam mi spravila to iste (otvorenie, prečistenie, potom to bolo otvorené pár týždňov a následné plnenie kanálikov a zatvorenie zubu)

Moc sa mi tá zubárka nepozdávala a tak som si zmenil zubárku (táto nová je známa a ľudia ju celkom chvália) a tá mi našla asi dvanásť kazov. Už mi urobila všetky, no pri robení jedného mi nechala trošku väčšiu plombu a následne musela vybrať nerv a zub umŕtviť, pretože ten zub bolel pri hryzení a bol citlivý na chlad/teplo. Ten istý problém sa mi vyskytol teraz aj na hornej šestke, je tam o trošku väčšia plomba mám pocit a zub začína byť citlivý na chlad a teplo a cítim trošku tlaky pri jedení. Robila mi ho štyri dni dozadu a na kontrolu idem o 3 dni (lebo teraz má dovolenku). Bojím sa, že mi bude chcieť vyberať nerv aj z toho zubu, dá sa to zachrániť ešte alebo čo môžem robiť?

Ďalším problémom je citlivosť horných trojok a jednej z tých mŕtvych jednotiek. Už sa bojím piť niečo chladné/teplé, tá citlivosť ešte nie je taká hrozná, ale celkom mi to prekáža. Začal som už používať možnosti ako klinčeky a rozdrvený cesnak priložený k ďasnu zubu, pretože som zúfalý a bojím sa, že by mi chcela umŕtvovať všetky tie zuby.

K tej novej zubárke som chodil pol roka, každý druhý týždeň, pretože za 3 týždne odchádzam na neurčito do zahraničia a chcel som si dať zuby do poriadku, no mám pocit, že to je ešte horšie ako keď som ku nej 1. prišiel (aj keď mi opravila veľa kazov).

Ďakujem pekne za rady.

MiroslavC

alex742: vdaka za radu. No rontgen neukazal prave ziadny kaz na tych 3-kach a ten dalsi zub, co mi robila teraz v pondelok(6ka horna), tak tam bol hlbsi kaz, no mam pocit ale, ze plombu spravila vacsiu trosku ako mala a pri hrizeni mi to vadi a to je dovod pre zapal toho nervu v tom zube sa bojim.
Na ten ozon sa popytam a pogooglim, bol by som nesmierne rad, keby sa to dalo vyriesit inak, nez vyberanim nervov alebo samotnou extrakciou, lebo nechcem prist o tolko zubov.

alex742

No ja som síce s prednými zubami nemala nikdy problém. Ale ak je zub citlivý na chlad ešte horšie na teplo, tak je kaz zrejme dosť hlboký, zasahuje do drene a je potrebná enodencia. Ono by mohlo pomôcť ešte použitie ozonu, ale to nemá každý zubár. To by mohlo zničiť baktérie a ak zub nieje vo veľmi zlom stave, možno by sa endodencii dalo vyhnúť. Ja by som na tvojom mieste vyhľadala nejakého iného zubára, na konzultáciu. Prípadne sa skús zubárky spýtať na ten ozon

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.