Psychiatria Velke Zalužie

Anjelica

Dobrý večer prajem, aj na nastupujem na budúci týždeň do Veľkého Zálužia. Potom Vám napíšem svoje skúsenosti.

obed

Ahojte pred 3 dňami som sa vrátila z Veľkého Zalužia. Môžem povedať, že tam bolo dobre a taktiež lekárka a setričky boli súper. Mala som aj pracovnú terapiu v dieľni kde taktiež boli super terapeutky. Mala som diagnozu organické narušenie osobnosti. Túto diagnozu mi určila moja obvodná psychiatrička. Bola som tam 8 týždňov. Domov sa mi vôbec nechcelo, ale musela som ísť, lebo som nemala už lieky, ktoré beriem ako diapetička. Ale chcem sa tam vrátiť tak asi o rok na prelečenie. Môžem povedať, že tam bolo super.

Doktorfazula

Skuste sa obratit na primara doktora Žaluďa, má veľmi dobré skúsenosti, predovšetkým v prstoklade a naťahovaní žaluďa.

Laci999

Zálužie je super.Keď som tam bol s depkou,na sanatórnom oddelení,bolo to fakt na 1tku.Pomohli mi a za dvanásť týždňov som bol ako vymenený...Druhý krát čo som tam znova bol...To som už nevedel čo robiť od radosti som začal brať drogy a....Našťastie som sa s tým rozhodol skoncovať,pretože za dva roky užívania opiátov som bol už len zrelý do hrobu.Pomohli mi znovu a už jeden a pol roka som čistý

ne-prijemna

Takže možno je to tam úplne inak už.som dohodnutá s p.p.Trokanovou.Dohodnúť sa dá na termine telefonicky a v daný termín prinesies si už aj veci a správu lekársku od svojej psychiatricky.no ozvem sa teda.ale ešte mám nejaké povinnosti,takže o cca 2-3hodky.ahoj zatiaľ

ne-prijemna

Noo sprcha na izbe, to už by aký luxus bol?-).a ti drogovo závislí alebo alkoholici sú tam prave preto aby s tým skoncovali,takže tí ti nemajú prečo vadit.Je lepšie, že sa pokúšajú zo sebou niečo robiť.oddelenie spoločne avšak sedenia,terapie ty budeš mať zvlášť.stretnete sa pri raňajkách,obede či večeri.a ja som pred rokmi mala asp to šťastie, že tam bola fajn partia.športovali sme,počúvali muziku,samozrejme v rámci voľna.ale mas tam aj isté pivinnosti.to je prirodzene, pretože to nie je dovolenka..napr v bulharsku.to si skrátka v zaluzi-).ale tak to sú roky

Elisia

Tak to sme na tom podobne. Ja tiež nikam nechodim, neviem, či by mi tam pomohli a ako tam budem fungovat. Ja mam ešte aj to trasenie tela a zle my prekrvuje. Je my zima na nohy. Ja by som chcela ist primarke Trokanovej a ty kam ideš?
Tam budeš take 4-5 tyždňov. Toho sa desim najviac, byt v cudzom prostredi a sama. Tiež som nervozna, keď sa nevyspim. Ty si si zaplatila izbu? Ja nechcem byt s neakymi fetakmi a farčiarmi. Nevieš, či su tam WC a sprchy na izbe? Rada by som s tebou popisala, že čo si tam bereš.
Ja mam ešte taky problem, že aj zle vidim tak nejasne. A niekedy si potrebujem aj poobede lahnut. Ukludnit nervy. Aj bereš neake lieky teraz? Napiš mi na peggy23@azet.sk. Ahoj

ne-prijemna

Ja som z nr.mám to už roky.bojovala som s tým sama,chvíľu sa dalo,chvíľu nie a potom už len ťažko.takže psychiater má ešte dodubal, že na čo som čakala, keď som neprišla skôr.obdobia boli striedave.teraz je už rok ťažko, takže má posiela tam.a potiaze mám druhu : závraty,narazam do vecí,strácam cit v rukách,zakopavam,zviera mi žalúdok,mám návaly úzkosti,neprejdem ďaleko a sama už vôbec..dusim sa,niekedy nevládzem vstať ani z postele.V práci má poslali sami na pn.do toho vysokopozitivna tetania a tak to strpcuje život.nie vždy to ide ustaat.no to sa teda ponahlaj, lebo sa stretneme už len keď budem na odchode..zdravá ako ryba he.ja už v stredu sa tam dočapcem..-)

Elisia

Ale bola som u psychiatra, len som chcela vediet, kto dava to odporučenie. A ty si odkial? Ja mam take stavy,že som slaba a len ležim, nemam jasno v hlave, ledva niečo urobim. Som chodiaca mŕtvola. Občas nemôžem dychat. Nevieš čo to mam. Lebo depresie nemam, v zmysle, že nema to vyznam a tak.A trasu sa mi nohy. A ty to ako pocituješ? Možno sa tam stretneme. :-)