Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?

Príspevok v téme: Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?
Meretseger

Čo som napísala svojej psychologičke do denníka:

"Prečo sa teraz tak poddávam? Myslím, že som sa nikdy nemala dozvedieť, že mám nejakú HPO a BAP, pretože som sa s tým moc stotožnila. Presne ako mi píšu v pezinskom denníku, a ako ste vypichli aj Vy, nemusím byť iba hraničiarka. Je to, ako vždy, o voľbe.
Kým som bola predtým? Relatívne šťastným, určite aktívnejším, veselo nevedomým dievčaťom, ktoré trápili akurát nejaké zasrané traumy z minulosti, ale podvedome chápalo, že minulosť sa zmeniť nedá, preto sa s ňou treba len a len zmieriť. To, čo ma zničilo, bola láska. Spálila ma - znie to ako klišé, ale je to tak. A Meretseger stále nie a nie vstať z toho popola ako fénix, čo je presne to, čo chceme, nie? Nanovo sa poskladať, používať opäť viac IQ než emócie, Žiť, Ž-I-ť, ŽIŤ...
Tak čo... Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?"

Myslíte, že je to možné? Vstať po toľkých blbostiach, čo som porobila, z popola, a opäť ísť ďalej, nebyť si už sama sebe najväčším nepriateľom a konečne sa prijať, pričom sa až tak nepoddávať tomu onálepkovaniu, že som nejaká hraničiarka a bipolárka? A byť radšej tou, čo ňou som naozaj, byť radšej... Meretseger?

katty*

ja neviem, či som zlatá. snažím sa nebiť sebou taká istá. áno, keď to uháňam, viem byť veľmi vrelá, ale našťastie mám stopky a viem, že slobodná voľba existuje a som rada, keď ju ľudia využívajú.

katty*

potom si ešte väčším povzbudením. ak je človek prežitý, ak niečo zažil na vlastnej koži, potom sa naozaj môže najlepšie vyjadriť. a aj pochopiť. myslím si, že nie je náhoda, že sa bavíš s bipolárnymi.

Maoam

Katy, sorry ze pisem na viackrat, este nieco - bol velmi inteligentny a vzdelany plus z medicinskeho sveta :-), takze ked to zhrniem pohladom dozadu, z neho sa stal vlastne clovek, ktory robil psychopaticke veci a bahnil si v tom, ked sa ini trapili, ked ich mohol trapit.

Fazy manie boli otrasne, to mu nik nestihal, myslienkovo, recovo, napadovo, ten bol schopny rozbehnut 5 projektov naraz, stal sa sukromnikom a Co., rozbehol vlastny biznis, vsetko vyslo, ked mal depresie, tak tri mesiace nekomunikoval a Co....

Mal sklony k promiskuite.

katty*

chápem ťa, maoam. a určite si veľkým povzbudením pre mnohých bipolárnych, ktorí ťa nechcú zneužívať. ono si si svoje prešla. naozaj, ak človek nechce hrať fér a neprihliada na toho druhého, je to potom ťažké v takom vzťahu. aj keby tam bola láska z druhej strany.

Maoam

Katy, ale aby som bola fer, tak k tomu dodam, ze som poznala muza, ktory nemal BP ani nic take a bol schopny horsich veci ako ten s BP...takze....

Ten mal urcite ine poruchy, nie som psychiater, alebo to bol jednoducho absolutne vychcany egoman sebec s nulovym EQ.

Ten moj ex s BP hlavne v zaciatkoch bol schopny aj peknych veci a viem aj etiologiu jeho ochorenia, viem, ze pochadzal z destruktivnej rodiny a mlatila ho matka. Mozno aj preto nebol schopny normalneho vztahu so zenou.

Bohuzial on to neriesil tym, ze by sa rezal a Co., ale trestal inych za to, co sa stalo jemu - obracal to smerom von.

Mozno aj preto, ze bol muz, neviem....

Maoam

katy - hej mala, styri roky, bolo to peklo, nebudem ti klamat

ale mali sme aj pekne obdobia, to je pravda, len k tomu chcem povedat, ze u neho bol primarny problem ten, ze vychcane perfidne manipulatorsky zneuzival svoje ochorenie na svoje ciele

bipolarna porucha - zavisi velmi aj od povahy, charakteru, predispozicii cloveka, nie kazdy s BP sa stane takymto, ale fazy absolutnej citovej ladovosti, hlboke depresie a potom hypomanie az manie som zazila u neho tiez, niekedy trvali aj mesiace, hoci bral lieky

bohuzial sa naucil vyuzivat svoje ochorenie a ziskal tym mnoho vyhod pre seba, ale systematicky nicil okolie a hlavne najblizsich ludi - teda ktori s nim boli vo vztahu

nebol schopny normalneho vztahu

takisto nebol schopny sebareflexie a ked - tak az ovela neskor, ked sa ako - tak zastabilizoval

bolo to strasne energicky a psychicky narocne, nikdy viac, nic proti vam, baby, ale uz to nechcem zazit, spamätavala som sa totiz skoro 5 rokov

katty*

Maoam, ty si mala priateľa s bipolárkou. aké to bolo? bolo to veľmi ťažké? prosím, vyhni sa až strašidelným komentárom, radšej zhrň ;D

Maoam

Mer: tak to ti iste prijemne padlo, ten utulok zvierat - vybav si tu dobrovolnicku cinnost teraz, ked si v lepsom stave, necakaj s tym

katy - zdravim a drz sa aj ty :-)