Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?

Príspevok v téme: Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?
Meretseger

Čo som napísala svojej psychologičke do denníka:

"Prečo sa teraz tak poddávam? Myslím, že som sa nikdy nemala dozvedieť, že mám nejakú HPO a BAP, pretože som sa s tým moc stotožnila. Presne ako mi píšu v pezinskom denníku, a ako ste vypichli aj Vy, nemusím byť iba hraničiarka. Je to, ako vždy, o voľbe.
Kým som bola predtým? Relatívne šťastným, určite aktívnejším, veselo nevedomým dievčaťom, ktoré trápili akurát nejaké zasrané traumy z minulosti, ale podvedome chápalo, že minulosť sa zmeniť nedá, preto sa s ňou treba len a len zmieriť. To, čo ma zničilo, bola láska. Spálila ma - znie to ako klišé, ale je to tak. A Meretseger stále nie a nie vstať z toho popola ako fénix, čo je presne to, čo chceme, nie? Nanovo sa poskladať, používať opäť viac IQ než emócie, Žiť, Ž-I-ť, ŽIŤ...
Tak čo... Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?"

Myslíte, že je to možné? Vstať po toľkých blbostiach, čo som porobila, z popola, a opäť ísť ďalej, nebyť si už sama sebe najväčším nepriateľom a konečne sa prijať, pričom sa až tak nepoddávať tomu onálepkovaniu, že som nejaká hraničiarka a bipolárka? A byť radšej tou, čo ňou som naozaj, byť radšej... Meretseger?

katty*

to je úžasné :)mer, ty to dokážeš, ja to cítim v kostiach. pôjde to. nastavila si sa na správnu vlnu. ľudia ti načúvajú. neodháňaš ich od seba. tie pokroky sú také viditeľné :)

Meretseger

Musím sa pochváliť:) Bola som dnes u psychologičky (a na konci sedenia jej tam skolabovala :D) a ona bola mojím novým prístupom VEEEĽMI nadšená, že len tak ďalej, hoci ja sama zatiaľ presne neviem, ako to bude ďalej (oh, len aby som, preboha, neskĺzla naspäť, lebo by mi už načisto preplo), takže som ju skrátka fakt potešila :) Na konci ma ešte aj pohladila po vlasoch, že presne to mala chuť spraviť, ako ma tak dnes počúvala :)

Maoam

Mer, myslela som to v zmysle, ze ta to trocha vyvazi, lebo zatazovanie jednosmerkou sposobuje casom postupne prepnutie v gebuli aj u inak zdraveho cloveka, ukazuje sa to aj potom v neschopnosti alebo nesikovnosti v praktickom zivote

preto je dobre to kombinovat, jasne, ze to, aka si ostane, tvoje jadro sa nezmeni, k niecomu vzdy budes inklinovat viac, ale ty potrebujes nieco ako protivahu k tomu tvojmu vnutornemu a teoretickemu svetu

knizky si citaj nadalej, ale tie zvieratka ti urobia dobre :D

inak aj take upratovanie a vyradovanie veci doma a narobenie mensieho prievanu v skriniach, pivnici a Co. je obcas velmi dobra vec na odreagovanie sa ;-)

Maoam

Mer: bravo, mame to

utulok zvierat - to znie v tvojom pripade ako veli dobra vec, kde by si sa mohla angazovat, mala by si velmi dobry pocit a zazila pozitivne emocie, ktore potrebujes a navyse by si robila nieco prakticke

ja to stale meliem dokola,ja viem, ze su ludia, ktori si bahnia v teoretickom zivote a teoretizuju a filozofuju skoro stale, ale pre mna je to taky extrem, ja som za zlatu strednu cestu, osobne aj skoly, ktore su velmi prepojene s praxou povazujem za tie najlepsie, lebo z nich vychadzaju ludia hotovi do prace sice zaciatocnici ale...predsa len uz s praxou a jasnou predstavou toho, co budu robit, alebo dualny system, praca vo firme + skola, ako to fici na XY VS v zahranici, rsp. block-system

Mer, ty potrebujes daco prakticke zaradit do svojho zivota, tak skus ten utulok a bude to fajn a ono zvierata maju na cloveka aj terapeuticky ucinok ;-).

katty*

no som ako dementná no :) ja sa na sebe bavím, ale potom si už poviem, že stačilo. nič nič. len sa potrebujem zamestnať a budem zase normálnejšia. viem Maoam, všimla som si, že je to v pohode :) ani ma nenapadá, čo by mohla mer robiť. nemám čo ponúknuť. tak sa len na chvíľočku, dúfam, vzdialim. hneď tu budem! dúfam :) Mor ho, hoj detvo môjho rodu! :D

Meretseger

Maoam: Rada by som pomáhala zvieratám (tie aj mám radšej než ľudí), zvažujem, že by som sa mohla vydať do miestneho útulku ako dobrovoľníčka a venčiť im tam psov, alebo čo ja viem čo...

Maoam

Mer: ono je v principe vela pravdy na tom, ist sa pozriet inam, na inych, ktori ziju v inych podmienkach a boria sa s takymi problemami a ich kazdodenny boj je boj o existenciu a s chorobami, o ktorych nemas na SVK ani paru, hlavne teda ide o to pochopit utrpenie inych a jeho rozsah a potom si clovek pride fakt az trapne a ono je to taka facka a zaroven obliatie kyblom ladovej vody na hlavu a uvedomenie si toho, ako si clovek bahnil IBA vo svojich problemoch desiatky rokov, lenze ono to ma hacik a mamicka to nedomyslela

si diabeticka + preco prave Afrika? je tam XY takych ochoreni, parazitov, insektov a t d., ze by si tam mohla zomriet skor (ockovat sa proti vsetkemu neda), zasa dalej tamojsia hygiena, prostredie a podla oblasti aj vela nasilia atd.

pomahat mozes aj na SVK, navyse potrebujes sama pravidelnu lekarsku starostlivost, ono pomoci treba vela aj doma na rodnej hrudi, ci so tu deti,s tari ludi, chori ludia, onkologicki pacienti, hocico take

kazdopadne by ta to dost prebralo do reality, to je pravda

katy: :D, ked ta citam, niekedy mi to pride, ze by si rovno mohla predniest 'Mor ho!' ;D nic v zlom, ber to v dobrom ako srandu

tak sa baby drzte, ale treba na to vsetko ist trocha premyslene, ono ja som vam to tu uz dokola mlela X-krat, ze fyzicka aktivita je velmi prospesna ako aj aktivita pre inych - hlavne tebe Mer, ktora sa vkuse este aj vo volnom case venujes skor ideologickym a teoretickym veciam by kus fyzickej prace velmi velmi prospelo

Meretseger

Dělání, dělání, všechny smutky zahání... :) spieva sa, a niečo na tom asi bude. Mama ma stále ženie do Afriky pomáhať chudobným, že by som veeeľmi rýchlo zabudla na všetky psychické problémy :D

katty*

moje emócie toho dvanásteho vybuchli :)

hraničná porucha.. nikdy som ťa nebrala, mer, ako človeka, ktorý si bahní vo svojich problémoch. ak, tak to bolo len chvíľkové, kým sa človek spamätá. osvietenie bolo úspešné. :) začala si tvoriť. ono to tak nejako súvisí s prácou. a ja verím, že to pretrvá. silno držím palce.

neberte ma v zlom, svoju náklonnosť prejavujem vrele a oduševnene. a vždy sa vrátim, aj keď vybuchnem.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej? - Fórum - ZDRAVIE.sk