Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?

Príspevok v téme: Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?
Meretseger

Čo som napísala svojej psychologičke do denníka:

"Prečo sa teraz tak poddávam? Myslím, že som sa nikdy nemala dozvedieť, že mám nejakú HPO a BAP, pretože som sa s tým moc stotožnila. Presne ako mi píšu v pezinskom denníku, a ako ste vypichli aj Vy, nemusím byť iba hraničiarka. Je to, ako vždy, o voľbe.
Kým som bola predtým? Relatívne šťastným, určite aktívnejším, veselo nevedomým dievčaťom, ktoré trápili akurát nejaké zasrané traumy z minulosti, ale podvedome chápalo, že minulosť sa zmeniť nedá, preto sa s ňou treba len a len zmieriť. To, čo ma zničilo, bola láska. Spálila ma - znie to ako klišé, ale je to tak. A Meretseger stále nie a nie vstať z toho popola ako fénix, čo je presne to, čo chceme, nie? Nanovo sa poskladať, používať opäť viac IQ než emócie, Žiť, Ž-I-ť, ŽIŤ...
Tak čo... Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej?"

Myslíte, že je to možné? Vstať po toľkých blbostiach, čo som porobila, z popola, a opäť ísť ďalej, nebyť si už sama sebe najväčším nepriateľom a konečne sa prijať, pričom sa až tak nepoddávať tomu onálepkovaniu, že som nejaká hraničiarka a bipolárka? A byť radšej tou, čo ňou som naozaj, byť radšej... Meretseger?

katty*

bola som na stretnutí so spolužiačkami z výšky. hovorila som o svojich skutočných problémoch. že ich potrebujem. veľmi. záchranná sieť sa rozvrhuje. ľudia chcú priložiť ruku k dielu. chcú pomáhať. chcú sa podieľať na záchrane života. blízkym na tom záleží. píšem to, aby sme nezostávali v ulite. tí, ktorí nám rozumejú nás nebudú škatuľkovať, máme predsa za sebou omnoho viac. možno to nie je k téme, ale mám chuť sa zdôveriť. ďakujem.

Meretseger

Veru, už aj bolo načase, aby ma osvietilo :) A keď premýšľam o tých radách na račiatku diskusie, až teraz vidím, aké dobré vlastne sú a ako sa k nim môj rozum priblížil... Emócie doštekávajú, dúfam, že im to aj vydrží, potvorám :)
Ďakujem, budem sa držať všetkého, čo pôjde naokolo :D

Maoam

Mer, wow, to ta osvietilo :-), len tak dalej, snad ti jasna hlava vydrzi co najdlhsie. Drzim nadalej silno palce.
P.S. ak budes mat este chut a cas, vrat sa na zaciatok diskusie, mas tam vela dobrych rad od par diskutujucich (aj co sa praxe - prevedenia tyka)

drz sa

Meretseger

Opäť tak trochu k pôvodnej téme (alebo už ma nebaví sledovať doťahovanie sa anjelika s ostatnými):
Hraničiari mi začali príšerne liezť krkom. Sú desní. Ľutujú sa, akí sú najhorší, ako majú ten najhorší osud zo všetkých. Vnímajú sa LEN ako hraničiari a urobili si z toho modlu, na ktorú sa môžu najmä vyhovárať. Nechávajú sa poklepávať po ramene: "Ach, ty moja chudinka, ako len s tebou súcitím!" a bahnia si v tom. Ich hlavný problém je v tom, že všetko hneď odmietajú a NECHCÚ si nechať pomôcť.
To je aspoň môj náhľad na vec, keď mi konečne, po pár rokoch, a to aj vďaka dobrých radám na tomto fóre či vďaka mojim perfektným psychiatrom doma a v PK spadli klapky z očí a čo som vypozorovala zo správania ostatných s HPO. Určite takí nie sú všetci, ale v princípe...
Je mi z toho zle.

anjelik *

Deti sa životom nepredierajú, deti ešte žijú. Nie hnevom, ale bezstarostnosťou, svojou vlastnou prirodzenosťou, bez závisti, násilností, to nie je pre ne nič, s čím by sa narodili. Až dospelí ich to naučia, vlastní rodičia, neskôr škola. Aké *dôležité* je byť tým najlepším, tým najkrajším, tým najobľúbenejším. Lebo to im následne zabezpečí byť na výslní pozornosti ostatných, prístup ku *korytám*.
Človek sa začne posúvať bližšie k tomu, čo sa nazýva kultivovaná bytosť práve zvládaním svojich nálad, emócií a citov. V opačnom prípade je stále zvieraťom, ktoré bezprostredne reaguje na podnet. Udrú ťa, udri späť, nadajú ti, nadávaj horšie. Prejav sa, keď ti ubližujú, ale zostaň tým hnevom nezasiahnutá, nepociťuj to v srdci, nemeň sa na ten hnev ty sama. Mne nemusíš nastavovať zrkadlo, ja viem, že som tá najkrajšia. :o))))

katty*

veď hnev je taký prirodzený.. hnevať sa, srdiť, kopať, pozerajme na malé deti a učme sa, ako sa predierajú životom. ja ťa nejdem bičovať, anjelik, všetci sme na nejakej úrovni chápania, ale bolo nutné nastaviť ti zrkadlo.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Emócie štekajú, avšak Mer pôjde ďalej? - Fórum - ZDRAVIE.sk