Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Beh - začiatočník ráno aj večer?

Príspevok v téme: Beh - začiatočník ráno aj večer?
nile

Dobrý deň. Chcela by som začať s behom a ako už je v nadpise naznačené mám otázku či môžem behávať ráno aj večer? Bojím sa aby to nebolo zo začiatku na mňa veľa. A ide mi o to aby som spevnila svaly, zlepšila kondíciu a nebudeme si klamať aj schudla. A viem, že to je individuálne a nechcem vyzerať nedočkavo ale z akoľko by som mohla pozorovať zmeny? Vopred ďakujem za rady :)

vebe

Ako som spominala, mojim cielom nebolo chudnutie, ale zlepsenie kondicie, relax, aktivny oddych a dosiahnutie, ze sa citim fit. Takze neschudla som, ale myslim si ze ked si da niekto ciel ze schudne, beh je dobra cesta. pre zaciatocnika je dolezite neprepalit to hned na zaciatku, s tym ze hura idem chudnut, tak musim behat 2x denne. Tak ako predo mnou niekto napisal, dostanes svalovicu a na tyzden budes citit taku slabost v nohach, ze sa len tazko odhodlas ist behat znovu. Ja ked som zacinala, isla som tu na skolsky dvor na okruh a zacala som tusim 5-6timi okruhmi a postupne som si pridavala. Ja som laik, takze neviem co na to odbornici, ale mne to takto fungovalo. Teraz mozem behat aj hodinu dve a je to v pohode, len nesmiem na dlhsi cas vypadnut.

Daduska13213

ako začiatočníkovi neviem či je ideálne behať dvakrát denne =) dostaneš svalovku a bude zle =D už nepôjdeš ani raz denne =D skôr asi pomaličky zľahka začať a potupne pridávať =)skôr asi predlžovať dobu behaniadixo.sk

nile

odpovedam, teraz si ma zmiatol, pretože všade píšu chcete pekné nohy? behajte :) a že viac ako 40 minut,s tráženie tepovej frekvencie a nvm čo všetko, tkaže behom si nepomôžem? Vieš, ide o to, že si chcem pri tom vyventilovať halvu a podobne. Akože stravu som upravila len som zástanca toho, že jem zdravo(snažím sa) ale to aby osm si vážila na gramy a počítla kalorie, na to nemám čas, vážne a čo sa týka cvičenia, tak teraz nemám prístup k fitku časovo to nestíham, dalo by sa nejako účinne cvičiť aj doma? a vebe ty si behom schudla hej? tak aj neviem teraz :D

vebe

Ono pri behani velmi zalezi co je tvojim cielom. Ba behavam, taky ten vytrvalostny a v zasade pohodovy beh. Mojim cielom nebolo chudnut, pre mna je to sposob ako si drzim fyzicku aj psychicku kondiciu. Robi ma to odolnejsou aj voci psychickej aj fyzickej zatazi. Postupne sa mi vybudovala aj urcita svalova hmota na nohach a dava mi to pocit, ze mozem ist aj na kraj sveta, nohy ma nikdy boliet nebudu. Ta hodina ci viac behu je zaroven takou psychickou pohodou, nikto odo mna vtedy nic nechce, nemoze mi zvonit telefon a som sama so sebou. Iste, pre cloveka co chce schudnut alebo zlepsovat si casy, by toto zdaleka nestacilo. Dolezite je poznat svoj a podla toho sportovat

Sejla

Mne stačilo behávať raz denne - a to každý deň, tak hodinku, striedavo beh/rýchla chodza, telo ti napovie, v akých intervaloch a ako rýchlo. Je úplne jedno v ktorej časti dňa, podľa mňa vtedy, keď máš na to čas a chuť. Lebo na to treba fakt hlavne psychickú pripravenosť. Keď si zvykneš, je to ako droga, nevydržíš deň bez behu. Veľmi dôležité je spraviť rozcvičku pred aj po behaní, to nezanedbaj, lebo sa ti môžu nepekne zraniť svaly a bude to bolieť. Schudneš prvý týždeň/dva pomerne rýchlo také 2-4kg, ale potom sa chudnutie spomalí a váha pôjde dole veľmi postupne. Toto je moja skúsenosť, nie som tréner.

odpovedam

bcaa to neochrania, bcaa su na trhliny vo svaloch pri silovom cviceni. beh tak svaly netrha. Ide o to, ze svaly "jedia" vela energie, telo sa ich preto snazi pri vytrvalostnom behu zbavit, aby nespotrebovavali prilis vela a aby clovek vladal. Naopak, pri vybusnych typoch pohybu (intervalovy sprint), telo svaly potrebuje a buduje svalovu hmotu. Telo cloveka je prisposobene na chodzu a sprint, nie na volne tempo behu. oboje palia tuk, ale stracat svalovu hmotu je skoda.
tu mas na obrazku, ako vyzera telo vytrvalostneho bezca a sprintera:

anthonymychal.com

481516

Odpovedam: chcem sa opytat ohladom toho behu volnym tempom hodinu čo pali svalovu hmotu, tak či by sa to palenie svalovej hmoty dalo zmensit pripadne negovať ak by som dodržiaval dostatocny a kvalitny denny prijem proteinov a zaroven bral BCAA na tu svalovu hmotu?

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Beh - začiatočník ráno aj večer? - Fórum - ZDRAVIE.sk