Je povinnostou prenajimatela udelit prechodny pobyt najomnikovi?

Príspevok v téme: Je povinnostou prenajimatela udelit prechodny pobyt najomnikovi?
prenajom

Potrebujeme si vybavit prechodny pobyt, mame prenajaty byt. Zdrziavame sa tam uz vyse roka, cize mi zo zakona vyplyva povinnost nahlasit sa na prechodny pobyt.avsak majitel bytu je k nezastihnutiu, stale sa vyhovara a nechce s nami ist na mestsky urad. Je to jeho povinnostou? Ked je mojo povinnostou sa na PP nahlasit, tak jeho musi byt ma tam nahlasit, pretoze bez jeho podpisu to nejde. Najomnu zmluvu mame.

soha

preco to nie je povinne mat tam prechodny pobyt.kolko ludi byva s niekym zdrzuje sa tam a nema tam prechodny pobyt.Ak b slo o mojho najomnika....proste pozor na tieto veci z toho mozu vyplyvat dalsie veci a suvislosti.z toho by yplyvalo kazdy kto prenajima byt nusi na svoju adresu zategistrovat na prechodny pobyt svojho najoknika?!aj ked len tri mesiace tam bude?poto furd odhlasit a dadieho zaregistrovat to sa mi nezda.pozor na spekulantov a veci z ktore mozu z toho vyplyvat.

wanderblok

a existujenejaky dovod preco chcete mat prechodny pobyt, za to nie je ziadna sankcia a podobne. dojdi na mesto s najmnou zmluvou, mozno im to staci.