Mykoza ci zapal...alebo nieco ine?

Príspevok v téme: Mykoza ci zapal...alebo nieco ine?
m-Miroslava

Dobry den, mam taky intimny problem. Vcera ma kamaratky zavolali necakane von a kedze som sa predtym vratila z posilky tak som sa narychlo osprchovala. Zvycajne sa po osprchovani fenujem tam dole, aby to skor vyschlo. Vcera som vsak nestihala, trosku sa utrela a hned sa obliekla. A dnes rano pocitujem svrbenie, stipanie a palenie v oblasti vchodu do posvy a malych pyskov. Pozerala som zrkadlom, je to tam zacervenale. Ziaden vytok zatial nieje ani zapach ako tu niekedy baby pisu. Len nacase pocitujem take akoby bublanie z posvy a salave teplo spojene s pocitom vzrusenia. Mam to tam dost citlive lebo ked chodim tak normalne citim ako sa mi nohavicky hybu. Pri sprcovani dnes som si tam dala gel na intimnu hygienu, trosku to pomohlo, ale po case ma to opat zacalo palit a svrbiet. Najradsej by som chodila s nohami dosiroka roztiahnutymi. Nasla som doma mast Mykoseptim na kozne plesnove ochorenie. Mozem si ju dam dat alebo to nieje na tu oblast? Co mam robit aby to prestalo? Zhrniem: palenie, svrbenie, stipanie, zacervenanie, bublanie z posvy, salave teplo a pocit mierneho vzrusenia.A zacinam uz pocitovat aj mierne palenie pri moceni. Mam ist s tym k lekarovi alebo poznate nejaky domaci recept na liecbu?

adééé,la

mna si teda tiez sokovala fenovanim po sprchovani, nestaci ti sa proste iba tak normalne utriet do sucha? myslis, ze to bolo tym, ze si to teraz neurobila?
ja mam takyto prejav prave pri mykoze, teda mavala som
nenechaj to rozvinut, neumyvaj sa kadejakymi skvelymi vonavymi mydlami... na noc spi bez nohaviciek a nasad si wobenzym
ale inak to mozno mohlo byt tym, ze si sa neususila, mne to vyvolavalo v lete nosenie mokrych plaviek, ktore sa cely den opakovane namocia a ususia priamo na tele...

Maoam

plesne/huby je vseobecny nazov, jestvuju stovky druhov, z toho iste typy postihuju cloveka, existuju mykoticke infekcie sliznic (sposobene kvasinkami), existuju ale aj mykoticke infekcie koze, nechtov (sposobene inymi typmi plesni), vnutornych organov atd.

ak mas hrudkovity zlto-biely vytok, tak to vyzera na kvasinkovu infekciu posvy, samozrejme, ze pri rozsireni postihuje nielen vulvu ale aj posvu (vnutro), snad Canesten zaberie, daj vediet

dermatovenerolog: vyznaju sa v mykotickych infekciach castokrat ovela lepsie, ako gynekologovia, pretoze kozni lekari liecia aj mykoticke infekcie koze, nechtov a Co. a ano, urobil by ti ster ako gynekolog, kozni l ekari su specializovani napr. aj na sexualne prenosne ochorenia...

castokrat vedia pomoct viac ako gynekolog

mnamka257

fénovať? do pošvy sa nikdy nemá fúkať, je to nebezpečné. skús canesten a pokiaľ sa to do dní nezlepší, choď hneď ku gynekológovi, nech ti dá na to nejaké antibiotiká a hlavne nekombinuj rôzne maste a podobne. držím palce, nech to čo najskôr prejde!

M-Marianna

Ahoj Miruš :) Dobre mi padla táto téma lebo ja samá trpím často vaginalnymi mykozami. A to s fenovaním po sprche je dobrý nápad keď píšeš že doteraz si nemala problémy. Vyskúšam to aj ja. Je to fakt na hovno byť tam mokrá dlho po osprchovaní. Tiež mi to vadí. Predsa tá koža je tam natlačená veľké a malé pysky blízko seba. Nechápem prečo sa tu niektoré tomu smejú. Asi ich niečo tak skvelé ešte nenapadlo. Vyskúšam. Ono keď sa fénujú vlasy tak prečo nie intímne partie nie? Super. Rýchlejšie sa dá potom obliecť :) Dík ešte raz. A ten Canesten používaj je dobrý. Len to treba pravidelne dávať. Ahoj a dik ešte raz :)

dobre rano

Mirka k tej tvojej hanblivosti ti poviem len tolko. Nemusis sa vobec hanbit ist za gyndosom ze co si pomysli. Vies kolko denne mu pride zien s takym problemom do ambulancie? Vela. Vela zien ma ten problem co aj ty. Mykoza casto postihuje zeny ale aj muzov a vobec nemusia byt rozhodnozky alebo co nepoznaju hygienu. Ved sama tvrdis ze to bolo po sprche a bola si nedostatocne ususena dole a bezala si von. Aj v tejto chvili niesi jedina co ma svrbenie, palenie, vytok, povlaky atd. Je kopa zien na svete v tejto chvili co ich to trapi. Tie kvasinky a plesne su na kazdom ludskom tele, na kozi a slizniciach. Kazdy clovek ich ma a su sucastou ich zivota. Len niekedy nastava situacia ze sa pomnozia a skodia.
Napr.:
-ak jes vela sladkeho, pijes vela kavy, alkoholu a sladenych napojov,
-si casto v strese,
-mas hormon. nerovnovahu,
-uziva antiku, antibiotika a ine lieky,
-po navste kupalisk a kryci bazenov, -v tehotenstve, tym trpi takmer kazda zena,
-pohl. stykom s partnerom ktory ma sam mykozu alebo nedodrzuje dostatocnu hygienu,
-nosenim nevzdusneho oblecenia alebo zaparenim v horucich dnoch,
-ludia postihnuty diabetom
-a naposledy aj tou nedostatocnou hygienou co u teba neplati predpokladam
Nastuduj si o tom nieco na webe.

m-Miroslava

Tak vcera som si kupila napokon Canesten kombi s tabletkou a kremom. Pisu tam ze ak sa do 4 dnoch nezlepsi stav tak treba navstivit lekara. Uvidim teda ako bude v nedelu. Ked som si zavadzal tu tabletu vcera vecer a vytiahla spatne aplikator z vaginy tak bol na nom "dobry" sajrajt. Take hrudkovite zltkastobilee huste cosi. Cize je aj vagina postihnuta?
Maoam na teba mam este jednu otazku. Aky je rozdiel medzi kvasinkami a plesnami? Co su kvasinky a plesne? Nieje to to iste? A este toho vysetrenia u kozneho. Nebude divne ze som prisla za koznym s gynekologickym problemom? Urobi mi aj vyter kozny lekar a bude ma vysetrovat tam dole?

matway

Ja žasnem! Toľko špekulovať o mykóze som ešte nepočul. Toľko návrhov si dostala od prispievateľov, že sa až divím, že ty sa stále na niečo vyhováraš ale,ale, ale to alebo tamto! Všetko čo ti prispievateľky popísali je relevantné, nemáš viac čo riešiť. Je pravda, že k zubárovi ideš až keď bolí zub, no nemusíš, bolesť pretrpíš a potom o ten zub prídeš, to všetko riešiš takto? Všetko odsúvaš, veď to nejak dopadne?

redka

dajsi ved jej radim nech skusi najskor tu samoliecbu (ak ked nie vzdy sa oplati) a ked nepomoze nech ide k lekarovi... snad zvladne vypytat si v lekarni canesten 6 tabletovy...

a ak ma problem z gyndosom, nech ho zmeni.. ja som mala problem s gyndoskou... aj s nediskretnostou a sla som inde... a som spokojna...

Maoam

ked budu tvoje symptomy uplne neznesitelne, tak ti bude jedno, ze tam budes cakat pol dna alebo ze nejaki ini pacienti daco zacuju, lebo budes rada, ked ti lekar pomoze......tolko k tomu, asi to este nie je take zle, ked sa vyhovaras

Maoam

to je tu casto...

uz ked nechces na celu cakaren hovorit o svojom probleme, pretrc jej listok pred oci 'akutna kvasinkova infekcia s neznesitelnymi symptomami' a bude...

samoliecba nie je vzdy to najspravnejsie, len preto, ze niekde musis dlho cakat......ach jo