Kaiserka z lidla obsahuje latku, ktora sa vyraba z ludskych vlasov a nechtov

Príspevok v téme: Kaiserka z lidla obsahuje latku, ktora sa vyraba z ludskych vlasov a nechtov
Sfka

E920 l-cystein, vyraba sa chemicky z cinskych vlasov, alebo z ludskych nechtov, ci prasacich chlpov, kopyt.
Dnes uz si aj vegetarian musi dat pozor, respektive, aj ne-ludozrut.

www.emulgatory.cz
www.lidicky.cz

Obsahuju to tam kaiserky, i bagety.
V inych retazcoch si asi tiez bude treba dat pozor.
Vseobecne to, co sa pecie zo zmrazenych veci, ma zvysene riziko na vseliake taketo moderne "vydobytky" pre zlepsenie kvality cesta, ktore svoje vlastnosti zmrazenim straca.

Tak co na to poviete? Ja teda nechcem jest nic, co vznika z vlasov cinanov. Je mi to nechutne.

Je nacase povedat dost.

Biela Kobra

Sfka, a vieš, ako sa vyrábajú antikoncepčné tabletky, krémy proti vráskam a napríklad med alebo maslo? To ti nevadí?

ruwolf

A čo takto si niečo zistiť z relevantných zdrojov?

V EÚ je zakázané používať cysteín do potravín, ktorý bol vyrobený z ľudských vlasov.

Prezyvka55

GoFruit no to je skor z moralneho hladiska ten kanibal ako z nejakeho zdravia ohrozujuceho.
Mozes pojest ludske maso, sice neviem ako chuti ale neublizi ti to. Problem toho kanibala je to ze je moralne nespravne zrat ludi. Ale v podstate by som povedal ze zo zdravotneho hladiska asi nebude rozdiel zozrat nieco zo svine a nieco z cloveka ale ruku do ohna za to nemam nakolko som to neskumal.

A teraz k tym Eckam a nie len eckam, plno liekov a vobec predmetov denneho pouzitia sa vyraba extraktom z niecoho ci su to rastlinne zivocisne alebo inak ziskane veci. Tie rastline a zivocisne su najmenej zavadove, takze to sa este mozeme tesit ak je to prave tohto povodu.

Btw urcite nestrihaju cinankom vlasy a nextrahuju z toho tu zluceninu, to len novinari z toho robia humbuk. Pravdepodobne to je z kuracieho peria. Toho je milion patsto vsade, ludske vlasy idu du parochni a su patricne za drahsie ceny. Zas ten priemysel si najde vzdy najlecnejsie cesty a extrahovat nieco z cloveka je pomerne draha zalezitost.

GoFruit

Prezyvka naozaj je to az take normalne?
Tak potom preco je vzdy taky humbuk ked sa niekde vymakne daky kanibal?

Vegetariani, ak to beru vazne, sa musia mat na pozore pred tolkymi eckami, ktore sa vyrabaju zo zvierat a hmyzu.. .je ich dost....aj v jogurtoch a tak

Prezyvka55

No a teraz vazne. Vies kolko latok a zlucenin sa ziskavaju z roznych zvierat, ich enymoch( v zaludku, v peceni) a pod? Je to normalka, vzdy treba nieco rozbit alebo zmiesat aby si dostala nejaky vysledok.