Ako mam liecit moju depresiu bez liekov?

Príspevok v téme: Ako mam liecit moju depresiu bez liekov?
katka548

Mam neustale asi rok a pol negativne myslienky ktore sa stale stupnuju a prehlbuju pomaly no isto to vnimam ze je to horsie a horsie. Stale som cakala ze to prejde a ja zacnem normalne fungovat a zit naplno. No ta prazdnota vo mne je ako velky balvan ktory vsade nosim .v skole.sa to najviac prejavuje vtedy mi idu slzy do oci nedokazem normalne myslet a znamky mam zle, nekamaratim sa tam s nikym ani sa s nimi nemam o com rozpravat, okrem jednej kamosky na ktoru som velmi naviazana a ako keby som jej verny psik ..tam sa skoro rozpadavam. Rano najradsej nevstanem, ked mozem spat tak spim aj 13 14 hodin lebo len ked spim je moja realita pekna. S ludmi sa mam malo o com rozpravat , nic sa mi nechce robit lebo v nicom nevidim zmysel.....Posledne 2 tyzne uz to nedokazem vydrzat a uvazovala som aj nad samovrazdou co by som nikdy nepovedala ze nad tym budem ja niekedy rozmyslat. Som introvertna povaha a stale len rozmyslam...Je to depresia? (mam 17rokov)

deniska68476

ahoj :) tak presne tým istým som si prechádzala aj ja začalo to asi pred dvoma rokmi a tie stavy sa len zhoršovali neskôr som vyhladala psychologičku, nehovorím že za týžden to prešlo ..to nie ale postupom času to šlo ..pred rokom sa mi to znova vrátilo a ja som zase začala bojovať hlavné čo si musiš uvedomiť je že ty ovládaš svoje myšlienky
asi by som ti poradila nájsť si nejakú záľubu tam spoznáš aj novích ľudí a to že si introvert neznamená že nemôžeš mať kamaratov ja som presne taka ista ale ked som z ludmi ktorích mam rada tak si tak vôbec nepripadam
Je ťažké ovládať svoju myseľ ale ked sa to naučiš život bude omnoho krajší, ked ta napadne zlá myšlienka musiš ju vedieť potlačiť a prave to ťa psychologička naučí, ja napr. som stale myslela na to najhoršie znepokojovala sa a to uplne zbytočne teraz viem ako to prekonať a ani nevieš ako ťa to posilní :)
S tou kamaratkou nemala by si byť ako jej prívesok..proste sa snou kamarať ale nenechaj sa využívať
Prajem vela šťastia zvládneš to ! ;)
P.S : aj ja mám 17 :))

Prezyvka55

GoFruit problem je ze ludia sa snazia nakupit co najlacnejsie, castokrat podpriemerne akciove produkty a nepozeraju na zlozenie.

GoFruit

Mne je jedno co kto je. Vazne. Toto som poradila lebo somsi spomenula ze ked som chodila na jedno raw forum bolo tam dost vela ludi co tvrdilo ze sa vyliecilo z depresii surovou stravou. Proste tym ze prestanu pchat do seba umele sracky farbiva a ja neviem ake konzervanty tak asi dost odlahcia telu.

GoFruit

Zmen stravu prejdi na zivu stravu. Tak sa mnoho ludi dostalo z depresii. Ziva strava (ovocie zelenina orechy v surovom stave ) dava zivot a energiu. Mrtva varena strava energiu berie. Skus sa zacitat napr do stranok www.jajsem.com mozno sa ti zapacia.

kuko2

inak, urcite existuju aj nejake lieky, ci vyzivove doplnky, ktore by mohli pomoct - ale tie lieky radsej az ked nepomoze nic ine, maju totiz i neziaduce ucinky ...

kukuckop@gmail.com

kuko2

Ahoj, ak nemas problemy s peniazmi, jedz vela bananov, casto bud na slnku a vela, vela sa pohybuj. A cim intenzivnejsie budes cvicit a potit sa, tym lepsie Ti potom bude, ked sa osprchujes a lahnes si unavena do postielky ... krasne snivat ... a ked budes mat chut, kludne napis ... ja viem velmi dobre, co je to depresia ...