Hanblivosť mi zničila život

Príspevok v téme: Hanblivosť mi zničila život
hanblivkaa8

Dobrý deň, prosím poraďte mi trápim sa..

Už od malička som bola hanblivé dieťa. Veľa ľudí mi už povedalo, že by som bola fajn keby som sa tak nehanbila. Popíšem to takto: Vyhýbam sa spoločnosti, keď obzvlášť keď mám isť s niekym kto sa mi dajme tomu páči von, tak si poviem, že ano pači sa mi ale ja ešte niesom pripravená...keď si predstavím tú situáciu, že nastane trápne ticho alebo, že sa strápnim. Bojím sa, že sa nebudeme mať o čom rozprávať lebo ja vždy v takychto situáciach nemyslím na nič iné len na to čo mám povedať a aj tak väčšinou poviem len málo. Aj keď sa s niekym poznám dlhšie tak stále je tam ten strach.

Avšak môj najväčší problém je stredná škola! V škole sa hanbim tak neskutočne, že iba sedím ticho v kúte a pozerám sa do mobilu alebo do blba...a pritom rozmýšľam o iných spolužiakoch o čom sa bavia, alebo či sa náhodou nerozprávajú o mne. Keď začujem niečo čo je mne podobné okamžite sa mi rozbúcha srdce ale v zápätí zistím, že to vôbec nebolo myslené na mňa. Chcela by som veľmi aby ma brali takú aká som v skutočnosti a nie ako divné nekolektívne indivídum. Za rok maturujem, a keď sme sa na jednej hodine rozprávali o tom ako a čo..nikto ma nevedel ani poriadne charakterizovať, povedali že ma nepoznajú. Oni si myslia, že mne nič nevadí, všetko mi je jedno, neriešim nič...no opak je pravdu riešim všetko. ...Keď prídem domov nič iné nerobím len som na facebooku a pozorujem tích ľudí aký sú sebavedomí...a ja sa hanbím napísať jeden status alebo si pridať fotku (áno aj také banality). A potom na to stále myslím a nejdem ani von, nič nerobím. Kedysi som moju povahu zvládala, no teraz sa mi aj zhoršili komunikačné schopnosti. A v škole mám výrazne horšie známky oproti ostatným, ktoré ale nezodpovedajú môjmu intelektu..keď mám odpovedať v tom momente sa mi zahmlie pred očami a trasiem sa, pomaly neviem vydať zo seba ani hlások..ale pritom vedomosti viem, no v tom momente všetko zabudnem a to aj na písomke...

Neznášam tú hanblivosť! Neviem si vysvetliť prečo sa tak neskutočne hanbím, aj keď o nič nejde, o vôbec nič malé veci čo sa dejú za deň..obdivujem ľudí čo dokážu v pohode s každým komunikovať. Niesom ani škaredá, naopak musím stále na sebe niečo vylepšovať...no môj vzhľad rozhodne neinklinuje s mojou povahou...

Prosím pomôžte mi, budem veľmi vďačná za každý názor, každú radu...

zit

Hovoris ze je dobre aby do nej ripali a ze potom sa preberie do mna tiez kadekto ripal aj ma volali von a tak dokonca som mal uz na zakladnej niekolko realnych ponuk na sex babam som sa pacil ale aj tak som nevedel vyjst z tej svojej skatulky proste som bol neskutocne hanblivy a roky ubehli a nic sa nezmenilo mam tremu aj ked som v autobuse a viem ze niekto na mna cumi proste sa hanblivosti nezbavym nikdy a pritom my to dost obmedzuje zivot.

angstridden

som na tom podobne.. a naozaj mozem prehlasit ze mi znicila zivot a este mi ho bude nicit milionkrat. a to ma ani rodina takto nezhadzuje.. vlastne sa bojim komunikovat aj s vlastnou rodinou, okrem mamky.. mam prist za starkou,starkym, s ktorymi zijem v jednej domacnosti, s nejakou poziadavkou napriklad, uplne banality, a som uplne stuhnuta, krv sa mi nahrnie do hlavy, normalne neschopna cohokolvek som v niektorych situaciach ktori ludia povazuju za bezne. veci ktore su pre inych samozrejmostou su pre mna hrozne tazke, aj ked sa daju trosku zvladnut, aj ked sa cely zivot snazim, ale nikdy to nejde bez pocitu ze by som sa najradsej otocila a zdrhla a kdesi sa zavrela a uz nikdy nevysla. a nemyslim ze je to nedostatkom sebavedomia, ja sa dako nepodcenujem.. akurat ze sa strasne kontrolujem uplne pri vsetkom a mam strach z kazdeho maleho odsudenia. len aby si naahodou ktokolvek o mne nepomyslel nieco co nechcem aby si myslel, nech to je aj clovek ktoreho nenavidim alebo nim pohrdam..

Dilin0

a to ta este nikto neoslovil?nejaky chalan alebo hocikto.nesiel za tebou ze hej povedz toto alebo pod tu a lebo take?a ked hej tak co?odpadla si vtom momente?...aj my sme mali taku spoluziacku taka ticha. bavila sa iba s 2 dievcatamy s triedy..ale ked nanu niekolkokrat cela trieda kydala (myslim tym ze sme znej urobili streodobod pozornosti) tak sa uz potom prebudila :D ..podla mna je zle ze ta maju nahaku :/ ja by som nemal ...zazlievam aj ostatnym ze za tebou nejdu a nerypu,hoc by si sa aj nastvala a vyrevala :) lepsie nez nic ..alebo tvoj spolusediaci ,ten co?

Opičiak

Ahoj, ja som na tom úplne rovnako ako ty. Neviem si s tým rady. Práve som nastúpil na strednú školu a o 2 mesiace máme spraviť prezentáciu na občiansku náuku a rozprávať o nej pred spolužiakmi už teraz mám z toho strach. Na základnej som bol za totálneho čudáka, no našťastie som mal aj ľudí, ktorý ma brali takého aký som. Raz som mal ísť pred tabuľu prečítať pár viet a tak sa mi roztriasli ruky, že som poriadne ani nevedel čo tam je napísané. Všetci na mňa pozerali a rozprávali o mne. Bojím sa, že sa to stane zas, ale snažím sa myslieť pozitívne. Aj ja skúsim to čo napísala bella21 - verím, že sa to celé zlepší a hanblivkaa8 ak tvôj problém ešte trvá - veľa šťastia :) Ak nie - gratulujem, že si to dokázala :)

hanblivka88

Presne dusevna bolest je ako tiger ktoreho sretneme v pusti zivota,...bud ju zabijeme my alebo n nas,,,.je to tazke ked citim sama v sebe zufalstvo, strach,.bezmocmost, nedoveru.....tak velmi by som chcela moj zivot vymenit

velastastia

Ovecka....radsej by som bola bez ruky alebo bez nohy ako mat pschychicku traumu s detstva...myslim to naozaj vazne...keby som si mohla vybrat tak radsej budem bez ruky ...len nie tie hrozne stavy ktore prezivam...ked ochorie dusa ...precitaj si o tom nieco

0vecka

lol ze zniceny cely zivot a to este len budes maturovat :)

hanblivost sa da liecit si predstav ze by si nemala ruky alebo take volaco....

velastastia

ahoj Hanblivka,uplne viem ako sa citis...presne je to v tom ako nas vychovavali rodicia..presne aj mne nieco ppodobne hovorievala mama...ze pozri sa na susedove deti ake su sikovne...uz od malicka nas podcenovali...namiesto podporovania...a preto sme take ake sme...my zato nemozeme...kazdy clovek sa narodi dokonaly,,,potom uz zalezi ako nas vychovaju...mne hanblivost znicila zivot uplne...hlavne Cervenanie...koli tomu som sa uplne uzavrela pred svetom...snazim sa vstat ale nemam oporu....nemam cloveka ktory by mi pomohol

hanblivka88

Rozvinut moje sebavedomie sebalasku son uz skusala roznymi sposobmi..niekedy sa naozaj citim fajn ze mam sa rada, no to trva len cjvilku,.,potom zase prdu moje typicke myslienky. Predchvilou mi do izbi vosiel otec asi mi chcel nieco oznamit a ja som sa ucila, lebo si chcem opravit znamky a on hned zacal "kolko patiek si zas nachytala? Dnes som stretol XY(moju spoluziacku) isla si ako panicka ta ta uz davno predbehla.....a pozri sa na "tamtie" sa s tebou radsej nebavia, ale ani sa im necudujem...maju trochu rozumu narozdiel od teba"....povedala som mu : "Ked mi neustale hovoris aka sok nemozna sa potom necuduj ako sa spravam" ...jeho odpoved: "Samozrejne ze si."