Praca v banke

Príspevok v téme: Praca v banke
katica

pracujem v banke niekolko rokov, ale uz som vyhoreta. Velmi by som chcela odist, uz rok sa snazim najst inu pracu, no nedari sa mi. V banke robim vztahoveho managera. Praca je nadherna, ale banka zacala kumulovat pozicie a nabalila mi pracu back officu pobocky, co ja nestiham, ak robim administraciu, nemam cas sa venovat obchodom, ak sa venujem obchodovaniu, nemam v poriadku papiere. Zle na tom je to, ze plat mam minimalny, a variabilnu zlozku, ktoru som mala na zaklade mojich obchodnych vysledkov uz neviem ovplyvnovat, kedze nemam cas na obchody. Kazdy den idem do pace s velkym sebazaprenim, Som zufala. Ako obchodnik som vynikajuca, ako uradnik som hroza. mam risknut dat vypoved a prinajhorsom by som sla na urad prace?

katica

ako som dopadla?

aktualne som pns, v case tomu predchadzali jednorazove vysoke horucky, potom mocaky, potom srdce, potom hlava, potom zaludocne problemy, stale nejaky zdravotny problem, az nakoniec total vycerpanost, jedine, po com som tuzila, bol spanok, klud, samota

v praci ma mali za cudaka, s nikym som sa uz nebavila, bola som sklucena, znechutena.
najvacsi problem som mala s priamym nadriadenym, vyvreskoval po mne, narokoval oddomna chodit do prace skor a odchadzat neskor, ale nie ako oficialny nadcas, ale preto, lebo kazdy tak chodi, tak sme sa ustavicne hadali, padali od neho aj vyhrazky - za zatvorenými dverami, odmietanie podpisania dovolenky, ked som chcela par dni ocistit hlavu a nervy, nezmyselne ulohy a kazdy den toho bolo viac nez dost

a dnes som doma, dosiahol nadriadeny, to co chcel, ze to nevydrzim, a sama podam vypoved, a ano, ja tu vypoved poslem, neda sa ist proti prudu, zial, ako dokazu jednotlivci vsetko znicit

isteze

a este jednu rozpravku o cervenej Karkulke....

Jasne, miesto drazby vyplati pozdlznost nebankovka a clovek, co dlzi bude dlzit nebankovke este viac a tak z problemov sa stanu este vacsie...

Lulu2011

katica skus presne to, co si napisala v poslednom prispevku, aj mne to bolo ponuknute, tým, ze pracujem s ludmi a vela s nimi komunikujem, len tak ber, ze to bude na zivnost a je tam prvotny vklad, ale ak ti to nevadi a mas uz teraz nejaku potencionalnu klientelu chod do toho

katica

Prezyvka55: moju robotu som mala rada, cele sa to zhumplovalo pred rokom a pol, posledny rok si robotu intenzivne hladam, a zatial som nenasla, no uvazujem, ze si spravim skusky pod NBS a zacnem robit nezavisleho sprostredkovatela pre financne institucie, to znamena, ze robit budem to co ma bavi, v com som vyborna, a odmenovana budem za vykon. Viem, ze doba je tazka, no ja potrebujem v praci mat pocit sebarealizacie, a sucasne ale potrebujem aj zarobit, a tieto dva parametre su zakladom pri vybere, co budem robit dalej

katica

ahojte,
diky za komentare,

- v pracovnej zmluve nemam nadcasy (mojej obrane predchadzalo ziskanie vsetkych informacii)
- nadcas nas nutia robit bez pisomneho pokynu!!!, z dovetkom, kto nechce, moze zmenit zamestnavatela
- do dochadzky si NESMIEM pisat skutocny cas, zakazdym, ked som to napisala, vznikla na pracovisku hruba hadka, a jednoducho mi mnou podpisanu dochadzku neakceptovali, a donutili ma podpisat fingovanu dochadzku, s tym, ze ak chcem vyplatu s odmenami, ktore som mavala vysoke, tak nemam na vyber (moje odmeny su za moj vykon, ale nie su narokovatelne zo zmluvy)
- komunikovala som aj s inspektoratom parce = bonbonik, ak nemam v dochadzke napisane hodiny, ktore som povinne stravila v praci nadcas, nemozu zamestnavatelovi nic dokazat, aj ked vedia, ze toto sa deje (je toho viac okolo toho), omohlo by svedectvo kolegov, ale s pochopitelnych dovodov by nikto nesvedcil
- ako som spomenula, uz dvakrat som im dala vypoved, ktoru som potom, na zaklade ich prislubov vzala spat, kedze praca ma fakt bavila, realizovala som sa v nej, a aj som bola adekvatne ohodnotena
- zmenilo sa to kumulaciou pozicii, znizovanim nakladov na pracovnikov, co sposobilo, ze na moju primarnu pracovnu cinnost uz nemam cas, co sposobilo, ze vykon mi klesa, a moje vykonove odmeny klesaju

- je cas na zmenu, a to cim skor, aby sa zo mna nestala stara, zfrustrovana, zdemotivovana baba

dalsi

Ono by bolo totiz velmi zaujimave, keby sa nieco niekomu prihodilo v praci a ma po pracovnej dobe. Napr. nejaky uraz, atd. Ked mas totiz po pracovnej dobe, nemas co robit na pracovisku... A kedze nemas pisomny prikaz, este by sa zamestnavatel mohol z toho vyvliect, ze on ti pracu neprikazal pisomne.

Este je otazne aj jedno, prestuduj si svoju pracovnu zmluvu. Jedna vec je, ze ostanes pracovat nadcas, ze je to akoze bezne a druha vec je odmena za tuto pracu. Pozri si, ci je tam aj klauzulka, ze pripadna praca nadcas je uz zohladnena v plate, alebo je to len inak, slabsie formulovane.

Mozno by narodny inspektorat prace vedel, ci aj to zohladnenie nadcasov v plate sa netyka len od urcitej vysky platu a tym padom by bola zmluva neplatna, lebo by porusovala zakon, ak to aplikuju na nizky plat.

dalsi

katica Včera 20:58

- to co popisujes, byva tzv. standard u THP pracovnikov, kde ti davaju do platu, ze nadcasy su zohladnene v plate.

ALE POZOR - aby si sa vedela branit. Ako pisal Wreck, zakon urcuje cca 150 hodin nadcasov do roka, ktore takto moze zamestnavatel po tebe chciet.

LENZE - nadcas je nadcasom, len s pisomnym pokynom zamestnavatela, ze ti to urci v ten den a urci ti aj kolko mas urobit nadcasu. Potom, ak prekrocis tych 150 hodin, to uz zaplatene NENI a za to mozes chciet peniaze. Takze ak ti neprikazal nadcas pisomne, nemas nadcas, ale svojvolne zostanie na pracovisku a to sa nepocita do tych 150 hodin.

Takze ak chces ist podla zakona a zmluvy, nech ti kazdy nadcas prikaze pisomne, to si uloz, pocitaj a ked to presiahne 150 hodin, potom to mozes riesit a ziadat zaplatit.

Je sproste, ze dost zamestnavatelov to zneuziva, ze poskytne malu mzdu a este ti daju podpisat, klauzulu, ze nadcasy mas v plate. Toto bolo zavedene u manazerskych pozicii, ktore boli patricne ohodnotene a zamestnavatelia to zneuzivaju.

Takze znova, ak si to nedostala pisomne prikazom v ten den, kolko hodin mas nadcasovat, mozes ist domov, tebe padla. Ak ti to prikazu, musis odrobit rocne 150 hodin, ale nie viac.

Este by si sa mohla obratit na nejake institucie, ohladom zneuzivania prace nadcas a presetrenia, ako je Narodny inspektorat prace

www.safework.gov.sk

A konzultovat to s nimi.

Len si musis byt vedoma, ze cokolvek budes robit, zamestnavatel taha vacsinou za dlhsi koniec.

katica

nase pracovne prostredie = banglades

ja som na ciernej listine, lebo bojujem za svoje obycajne prava, som sama proti prudu, kazdy sa boji o svoju pracu, ostatni sklonia hlavu a ticho posluchnu, navyse s alibistickym odovodnenim, ze tak je to vsade.

v minulom roku som dvakrat podala vypoved, ktoru som nakoniec, na zaklade dohody s firmou stiahla, nachvilu to pomohlo, ale nic sa nevyriesilo, a ja som uz ako rozbuska, staci malo, a vybuchujem.

kazdy den som maximalne vytazena, nechodim ani na obedy, zijem na 5 rozkoch s pastetou, pretoze nestiham odist na obednajsiu prestavku,

na dovolenku sa mi nechce ist, lebo za posledne mesiace moja vyplata klesla na minimum, musela som ist do debetu aby som poplatila seky, uver a uzivila dieta a ten debet musim aj vratit. a kedze som cele dni zatvorena, nevnimam okolie, som zacyklovana, a cim dalej, tym viac sa vo mne hromadi frustracia.