Dlhodobý zápal hrdla

Príspevok v téme: Dlhodobý zápal hrdla
Ivan B.

Ahojte, poprosím vás o pomoc, nakoľko behám po rôznych ambulanciách už niekoľko mesiacov a zatiaľ sa nikomu môj problém nepodarilo vyriešiť. Tak ak niekto z vás trpel alebo trpí niečim podobným, mohlo by mi to pomôcť.

Trápi ma dlhodobo zapálené hrdlo, zatekanie hlienov do hrdla, strata hlasu (hlasivky mám podľa ORL v poriadku), jedna madľa mierne zväčšná, povlak na jazyku, tvorba tonsil stones (mandľové hrudky mi našiel google ako slovenský názov), v hrdle mám pocit nejakej prekážky, teploty nemám, hrdlo ma nebolí, pohybujem sa v suchom klimatizovanom prostredí (s týmto nič nespravím), pomáha mi neo-angin, no nemôžem ho brať stále - môj problém nerieši a ide do peňazí. Najväčší problém je tá strata hlasu, niekedy sa mi rozpráva veľmi ťažko, niekedy ako keby som mutoval.

Liečba zo strany ORL: našli mi stroptokoka, bral som antibiotiká, streptokok zničený = problém vyriešený. Žiadne zlepšenie som nezbadal, preto na moje naliehanie ličba pokračuje, bral som mesiac kortikoidy do nosa, výsledok žiadny.

Z pomoc ďakujem

Bubliii

Ja som sa s týmto trápila rok, a boli to mandle.. po vybratí žiaden problém, bola som najšťastnejší človek na svete, žiadne sople, hlieny a pod :) Ja by som neverila tomu, že streptokoka vyliečiš jednými ATB, je to dosť odolná baktéria..A zase, ked má človek v kuse brať ATB, asi je lepšie vybrať tie mandle (ale to nech posúdi tvoj lekár/ka), ale mňa vyšetrili na alergie a všetko možné a stratilo sa to samé po operácii.

Ivan B.

Presne aj oči ma štípu a mám ich červené. Nosím kontaktné šošovky tak ani to neprospieva + práca za pc skoro celý deň. Navštívim alergológa ak ma konečne nejaký zoberie a skúsim teda tú propolisovú tinktúru. Má to tendenciu ten zápal aj úplne vyliečiť alebo to bude len liečiť pokiaľ to budem používať (ak predpokladáme že to nie je alergia).

Victorio

to mas bud z klimatizacie, ta vie byt kruta na ludsky organizmus a najma hrdlo a oci. Alebo si mozna alergicky, navstiv alergologa tiez.

Jelka88

Ahoj, vyskusaj propolisovu tinkturu. Kupis v lekarni alebo od vcelarov. Lyzicka do vlaznej vody a kloktat. Mozes aj do caju a vypit. Len pozor, davkuj vzdy nejakou nekovovou lyzickou napr drevenou lebo inak by sa znicili tie latky v tinkture. Ak teda neberies atb lebo inak sa to kombinovat nesmie. Skus to, je to celkom zazrak a mozno pomoze.