Skrátené šľachy v lakti

Príspevok v téme: Skrátené šľachy v lakti
nika1242

Ahojte, minulý rok som mala úraz-padla som na lakeť na klzisku. Zlomenina olecranon ulny. Po 4 mesiacoch (v marci) mi z lakťa museli vybrať materiál (zavadzal mi) a lakeť nezohnem ani na 90 st. uhol a vystrieť dokážem na takých 30 st. Ževraj robili aj redres, ale absolútne mi to nepomohlo. Vôbec mi nepomáha ani rehabka. Teraz v júni idem zase do narkózy a skúsia mi opätovne spraviť redres. Šľachy mám totálne skrátené a nie sú vôbec hladké, ale sú s takými hrčami. Neviete čo by som mala ešte skúsiť?

Albert

Ahoj Nika, chcem sa ťa spýtať jak to vyzerá s tou tvojou rukou teraz. Mám totiž podobný problém v júni 2013 som pri futbale spadol, v marci 2014 som mal prvé príznaky bolesti lakťa a nemohol som ho zohnúť a tak som to až v máji začal riešiť. Najprv som bol u prvého ortopéda, neskôr u druhého ktorý ma poslal na MR a po výsledkoch z MR ma poslal k miestnemu traumatológovi ktorý ma zas v novembri poslal do Bratislavy. Operovaný som bol vo februári kvôli diagnóze Fractura Monteggia. V marci mi vybrali jeden drôt a dali dolu sadru a následne v apríli som začal chodiť na rehabilitácie. V júni som bol na výber druhého (posledného) drôtu a znova chodím na rehabilitácie, ale tiež to mám podobné - nevystriem ruku úplne ani ju nezohnem. Prosím ak ste mali podobné problémy jak to dopadlo a čo vám pomohlo. Ďakujem