Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zvolila som si cestu sebelasky

Príspevok v téme: Zvolila som si cestu sebelasky
jadranka8

Ani neviem, kde mam zacat. Narodila som sa ako nemanzelske dieta, vyrastala som s psychopatickou matkou, co ma deptala a depta dodnes, hoci mam 37 rokov.Otca poznam len z videnia, aj to som ho spoznala, resp.prvykrat videla, ked som mala 33.Nasa jedina konverzacia bola: vy ma asi nepoznate, ale ja som vasa dcera.On: Nepoznam vas, ale nedistancujem sa..ja, to je ale smutne, ze ma nepoznate...a odisla som, skor usla na bicykli.Vydala som sa v 19 rokoch za partnera, ktoreho som nemilovala, ale tuzila so po rodine, detoch, nemala som vzor rodiny, tak som to chcela. Samozrejme to nevyslo. Manzel bol moj presny opak.Rozviedli sme sa, ked som mala 33, to bol nejaky moj osudovy rok...v ten isty rok som sa aj druhykrat vydala, lebo som si myslela, ze nedokazem sama uzivit deti, co som mala z prveho manzelstva.To bola este vacsia tragedia, ako to prve manzelstvo. Druhy manzel bol sice zazivny, aj bol inteligentny, ale bol tazka, vybusna povaha so sklonmy k alkoholu.Vytrpeli sme si vsetci, ja aj deti.Teraz stojim pred poslednym rozhodnutim, opustit druheho manzela a nastupit cestu sebelasky. Uz nechcem vztah.Viem, ze kvoli svojmu detstvu ani nie som schopna vztah mat.Som mozno fajn mama, ale partnerka som nanic.Ja ani neviem, co chcem pocut od vas.Chcem zit sama, vychovat deti a zit pre seba, tesit sa zo zivota, pomahat detom v ic zivotoch, som uz vyburena, lasku nehladam.Laska asi ani nie je, je to len taka hra prirody na oblb hormonov.

Leon

Tiež si myslím to čo deria. Ži pre svoje deti, dala im lásku, domov a nauči ich všetko do života. Ak sa nájde slušný chlap, neusíš sa za neho hneď vydávať, môžete po nejakom čase spolu bývať a financovať domácnosť.

Deria

Jadranka, chapem, ze si to mala tazke. Nedostala si od svojich rodicov pevny zaklad a ani lasku a preto si aj tak reagovala neskor, videla si utociste niekde inde, co sa ti pravdaze vypomstilo. Ale teraz si sa rozhodla dobre. Zi pre deti, snaz sa im dat to, co si ty od svojich rodicov nikdy nedostala a tiez sa ti to raz vrati. Mozno ti raz predsa skrizi cestu nejaky muz, ktory bude mat rad teba a tvoje deti. Ale bud velmi opatrna, nemozes si dovolit popalit sa znova. Deti su prvorade.

Sejla

Problém je v tom, že v oboch prípadoch partnerstva si to spravila neprirodzene a s vypočítavosti. Tak sa ti to aj vrátilo. Hlavne netráp svoje deti. Väčšinou chlapi, čo stoja za to, sa najskôr roky spoznávajú, musia si dokonale rozumieť, zamilovať sa a až potom sa ženia. A chlapa, ktorý sa zle správa k tvojim deťom si mala vyhodiť v tej sekunde, ako to spravil prvý krát, keď chceš byť dobrá mama.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zvolila som si cestu sebelasky - Fórum - ZDRAVIE.sk