Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chýba mi rodina

Príspevok v téme: Chýba mi rodina
Luc.luc

Ahojte.
Mám 21r, Som z Oravy, z tých severných dedín pri Poľsku. Asi pred 3 mesiacmi som odišla do BA za lepším životom, za peniazmi, za kariérou, za úspechom...chcela som byť jedna z tých...Až kým som tu nedošla, nezačala som si uvedomovať, že v skutočnosti taká nie som. Nedokážem ublížiť ľuďom na základe toho že uspejem...Uvedomila som si, že mi záleží na skutočných prioritách ako sú rodina a priatelia, láska, zdravie, domov♥ ..nič z toho tu ale nemám...chýbajú mi tie nedeľné pokojné rána, kedy u nás bola taká sviatočná nálada..tu ani neviem že je nedeľa..
chýba mi tá naša zeľeň,tie chladné potoky, čerstvý vzduch hneď zrána, rodičia,súrodenci,naša záhrada, tie obyčajné pozdravy na tej malej ulici,ten skromný život plný lásky...
v podstate preplačem každý deň, neviem ako si tu zvyknúť, strášne sa túžim vrátiť, ale nedá sa,..nie je tam žiadna práca totiž
a už začínam prepadať depresiám,asi..cítim sa tu taká neskutočne sama, aj keď denne stretám stovku ľudí

Martinit

V ŽIVOTE som si nemyslel že nájdem osobu ktorá to vníma rovnako ako ja.
Tá rodina bola naozaj niečo.

Kto sa nenarodil do dobrej rodiny kde sa nehádali medzi viacerých súrodencov to nepochopí.

Môžem povedať jedno tak úžasné chvíle aké som prežil s rodinou (dovolím si tvrdiť) že mi už nedá nič a nikto.
Stále na to spomínam

leraaa

Lucia uplne ta chapem,no zvyknes si.Ja zijem v Ba uz 40 rokov.NŚice si nepamatam ze som mala nejake take problemy,no na tie SVIATOCNE NEDELNE RANA si pamatam dodnes.Rano som sa zobudila,otec sa holil citila so jeho kozmetiku,tiez vonala nedelna polievka a mama robila plnku do kurata s pokrajanou cerstvou petrzlenovou vnatou.Vonali jej ruky ked mi upravovala golier na bluske od vnatky.Na tieto sviatocne rana nezabudnem nikdy.Raz sa mi stalo,ze mi mama nechala dopiect dom.hus 9 kg,lebo isli do kostola na velku.Ja som chodila na malu.Hus mi zhorela a ani ma nehresili.Asi boli radi ze nemusia jest tu hus cely tazden.Aj ty budes spominat.

Rolyc

Ahoj Lucka,

(z tvojho nicku/prezívky som len dedukoval, že tvoje meno je zrejme Lucia, snáď som trafil :) )

Hoci sa nepoznáme, no pri čítaní tvojich slov si na mňa príjemne zapôsobila.
To ako si ceníš skutočné hodnoty, dokazuje tvoju duševnú zrelosť a tú si v ľuďoch veľmi cením. Táto vnútorná krása je dnes veľmi zriedkavá, no je najväčšou hodnotou človeka.

Nežijem v Bratislave, ale veľmi rád sa s tebou zoznámil formou mailvania - už len čisto za účelom vzájomného spríjemnenia si bežného dňa. :) Čo ty na to?
Moja emailova adresa je roland.cmorik@gmail.com ...napíš mi ako ti plynú posledné dni? (verím že už lepšie ako pred pol rokom keď si sem písala) ...čítaš knihy? Aké máš rada?
Ľudí so srdcom ako máš ty je máličko - preto by som ti rád urobil radosť, aby ti zostalo zdravé.
Ako som už uviedol, nežijem v Bratislave.
...moja sestra tam žije už dlhšie - môžem ju poprosiť aby sa ti ozvala - iste by si našla čas a stretnutie by sa ti páčilo. Napr. víkendy máva voľné.
A ozaj, po ťažkom dni ti prospeje čaj z medovky lekárskej, pôsobí pozitívne na našu nervovú sústavu - dostať ho v každom obchode, veď možno ho už aj poznáš...
Tak ozvi sa :).
Prajem ti príjemný zvyšok dnešného dňa.
Ahoj ;)

Roland

vuvi

mam tiez 21, som z daleka a v podstate som tiez do BA prisla s tym, ze tu najdem nieco nove, zazijem kopec zazitkov a srandy.. no az ked som tu zila, uvedomila som si, ze BA nie je pre mna, takisto mi chyba rodina, priatelia, svaty pokoj, aky som mala doma na dedine... som tu treti rok a este stale si neviem zvyknut.. a este dalsie dva roky aj zit budem tu.. ak chces, napis mail, ozvem sa ti nan, tiez by mi bodla spolocnost prip aspon niekto, kto ma rovnaky postoj a "problemy" ako ja :)

Prezyvka55

doubledog no tu podtemu som tu skor vniesol ja, kedze sa casto stretavam s tym ze ked niekto povie nieco blbe na bratislavu tak sa najde plno ludi co to zacnu obranovat :D narozdiel od inych miest. A nic extra na tej blave nie je. Klasicke nie moc ciste slovenske mesto.

doubledog

nech si zapindaju
ale nech to ma nejaky realny zaklad
a ked ma niekto problemy tohto typu:

"Uvedomila som si, že mi záleží na skutočných prioritách ako sú rodina a priatelia, láska, zdravie, domov♥"

tak nech si uvedomi, ze to nema ziadny suvis s tym, aka je BA, ale iba s tym, ze sa mu cnie za domovom a detstvom.

ale ja som precitlively, kedze tychto vylevov som uz pocul mrte.

Prezyvka55

doubledog :D tak ale ja hovorim o meste, mne to nevadi ked na moje mesto niekto pinda, ja s nimi skor suhlasim :D

doubledog

je velmi jednoduche vysvetlit, preco to ludom vadi.

co by si ty, prezyvka, povedal niekomu, kto pride na navstevu a stale vyplakava, aky mas skaredy a maly gauc, postel zlej farby, male izby, zlu vodu v kupelni a otrasne koberce, proste stale by prejavoval nespokojnost, pricom by nabuduce dosla cela jeho rodina s rovnakymi recami?

alebo to obratme. ako by sa ludom pocuvalo nieco taketo:

na Orave su ludia lenivi, moc chlascu a stale len kukaju do bedne, z coho su osprosteni este viac, ako z chodenia do kostola, nic poriadne nevedia, ked sa ich nieco spytas, tak ta maju v pazi, pripadne na teba kukaju jak tela na nove vrata
navyse je tam furt zima, prsi tam kazdy druhy den, nemaju tam nikde poriadnu kavu, halusky robia z prasku, namiesto piva capuju Bazanta.
a vsade su len tie debilne ihlicnany.

LadyOpium

ja by som bola tak rada keby po mne nasi vkuse nehucali a nevadili sa so mnou...ked som prec mne uz mani nechybaju zvykla som si byt bez nich a ked som sama je mi lepsie aj tak ma nemaju radi...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chýba mi rodina - Fórum - ZDRAVIE.sk