Čo je to ProSight?

Príspevok v téme: Čo je to ProSight?
ammanda23

Dobry deň, chcela by som sa opytať na vaš názor ohľadom firmy ProSigt, mate niekto nejaku osobnu skusenosť s touto firmou? čo je to vlastne zač, čítala som že je to pyramídova hra v ktorej len nahovoria mladím že môžu vďaka nej zarábať kopec peňazí, ak teda do nej zatiahnú \"oblbnú\" dosť ľudí.. čo si o tom myslíte ?

argonix

Ale veď sú to čistý verbovači, len volajú mladých aby na nich robili ale hlavná vec, že veľa z nich pomaly ani nevie o čom to vlastne je, ani sami netušia a už volajú hneď aj rodičov ostatných aby sa s nimi najprv pozhovárali, že o čom to vlastne je, takže aj starší si dajte na pozore, či náhodou vaše dieťa sa do niečoho takého nenamotá - radšej z toho vykľučkujte, lebo dajaký mladý ešte zničí a obalamúti celu vašu rodinu a vy budete vďaka nim ten najhorší pre celé okolie, od Prosight má takto už aj dakto volal a bolo to tak

argonix

Z môjho pohladu tam zas nevyplacaju peniaze, pretoze Vas tam len oberu o peniaze, aby sa na Vas nabalili, preto spravili tento bezkonkurencny produkt, lebo uz sa nemali ako udrzat, niet divu, ze na zaciatocnych seminároch sedia stale ti isti a uz pomaly ziadny novi ako to bolo na zaciatku

liqu

nuž áno sú tam aj taký, ktorých to neprestalo baviť a stále napchávajú okolím produktami, čo je už horší prípad, ale tak čo už, ako sa hovorí kto chce kam, pomôžme mu tam!!

Boleslav

Tak rokov mám už podstatne viac ako ty, preto predpokladám, že aj rozumu, no zas na druhej strane aj keď je to skôr len môj názor, že mladý ešte ani nevedia, čím chcú byť, tak možno, že im nevadí, že sa na to dajú nahovoriť, no už tí starší majú presne vytypované, čo im je najlepšie už po tých nejakých skúsenostiach, ale čo sa týka podnikania v práve s bezkonkurenčným produktom, tak možno ako začínali už dnešný riaditelia/zakladatelia ProSight, tak tento produkt ešte nikto nepoznal, preto to brali a trepali sa do tejto firmy všetci zaradom, preto sa tých produktov odpredávalo zaradom.
No dnes, keď to už každý pozná a firma vďaka teraz už viacerým diskusným fóram nesie zlú povesť, tak už je to oveľa ťažšie odpredať poistky ako to bolo na začiatku.

Dominika099

Boleslav

len dve veci k tomu čo si napísal

krátkodobé sporenie v banke - cez aký produkt? či 5% v prima banke, z ktorých je reálny úrok menej ako 1%? alebo nejaký iný lukratívny produkt?

sporenie v banke je ako sadiť ryžu na Sibíri... cez správcovskú spoločnosť si vieš sporiť aj krátkodobo, ja sama využívam napr. iad prvý realitný fond, keďže robí okolo 3-4% ročne, poplatok je minimálny, keďže nemusíš ísť napriamo do prvého realitného, ale cez ďalšie konto. tak minimalizuješ vstupný poplatok na cca 0,3% čo je almužna za to, čo ti to zarobí (v preklade za to, že ti udržiava hodnotu peňazí).

druhá vec - robiť trištvrte roka v takejto brandži a myslieť si, že už budeš manažér.... dá sa, ale podarí sa to málokomu v krátkej dobe, ostatní nevyletia tak rýchlo ale sa vyšplhajú, a drvivá väčšina to vzdá. lebo to je proste podnikanie a keď potrebuješ istotu, každý mesiac stereotyp v práci a furt rovnako zaplatené, treba sa zamestnať a nefrflať, že si to nedotiahol ďalej. sú tu ľudia, ktorí permanentne dokazujú, že sa to dá.

aj keď, musím podotknúť, že neviem v akej životnej situácii alebo fáze sa nachádzaš, ja som študent, nemám hypotéku, rodinu, deti, nemám záväzky, takže sa na príjem v podnikaní pozerám inak.

to bol môj posledný komentár, nemám času tu sedieť a vypisovať. :)

lopm

No a čo sa týka teba OrgBa, tak neviem, či vieš o čo vôbec ide, ak čítaš text s porozumením??
Spoločnosť ProSight má síce zatiaľ bezkonkurenčný produkt ak vôbec, no slovo pyramída absolútne nevyplýva z problematiky produktu, ale z problematiky tohto zamestnania ako tento produkt predávať, teda ako v tomto zamestnaní zarábať.
Pretože síce viacerí tam idú pracovať len z dôvodu, lebo snívajú po rýchlom zbohatnutí vďaka províziám, čo im samozrejme nasľubujú ich sponzori, ale sú tam aj taký, čo tam idú pracovať, aby aspoň zarábali toľko, čo je priemerná mzda v bežných zamestnaniach.
Slovo pyramída je tu spomínané preto, lebo princíp tejto práce je, že najprv sa tam vloží nemalé množstvo vstupných nákladov a potom sa darí odpredať len minimum zo svojich produktov vo svojom okolí z dôvodu veľmi vysokej konkurencie.
A pod tými tromi riaditeľmi/majiteľmi tejto pyramídovej siete sú desiatky ľudí, ktorý odpredajú len pár produktov a títo riaditelia z nich dostávajú medziprovízie, čiže títo jednotlivci pod nimi z toho nemajú pomaly nič a riaditelia majú kvôli veľkému počtu týchto jednotlivcov majú potom dosť veľa peňazí každý mesiac.
Ale prečo jednoducho je to nezastaviteľný pyramídový systém?
No lebo spravidla to už býva ako zákon schválnosti, že určitý počet jednotlivcov im tam nahádže istý mesiac vstupné náklady(školenia, drahý 50€-ový 4-hodinový úvodný seminár . . .) potom odpredajú zhruba 4 produkty, potom odídu, lebo zistia, že sa im to neoplatilo, keďže pomaly menej zarobia za mesiac ako niekde v pásovej výrobe a zas prídu ďalší noví, ktorí im uveria na rýchle získanie veľkého množstva peňazí, spravia to isté, že takto zainvestujú do tejto pyramídy a zas a zas stále dokolečka sa to opakuje takto celé roky.
A že prečo tu ľudia také niečo píšu, no lebo pochopili ako to chodí v pyramídovom systéme, keď v takom niečom už pracovali.
Tak potom nechápem, že ako tu môžeš zavádzať ľudí, že oni ani nemajú o tom páru, že ako to vlastne funguje, keď v tom pracovali, tak vedia ako to je.
Takže už vieš, že prečo sa tomu hovorí pyramída.

OrgBA

Problém s týmito fórami je, že ľudia ktorý v tomto segmente nikdy nepracovali alebo majú len veľmi slabé skúsenosti a vedomosti ako to reálne funguje, hovoria čisto iba svoje názory, ktoré majú od priateľov alebo zo svojich skúseností s ostatnými firmami, namiesto toho aby si porovnali iba fakty. To čo mňa ako klienta zaujíma jediné, je to ako lacno a ziskovo mi vie môj osobný fin. sprostredkovateľ sprostredkovať zmluvu. To, že ProSight ponúka zatiaľ najlepšie a najlacnejšie programy, o ktorých na trhu viem by mal byť dostatočný argument (najmä keď si pravdivosť ich výrokov viem potvrdiť v zmluvách, v zákone a na pobočkách bánk a poisťovní) a pričom si vývoj svojich investícií môžem sledovať priamo a online. K argumentom ako je to pyramída a zlodejina sa nebudem ani vyjadrovať, pretože ak mi na podobnú firmu človek povie niečo také, automaticky viem že sa do toho (nemalého) rozdielu nevyzná. K argumentu že bratia Mačákovci, ktorých osobne poznám, majú BMW by som povedal toľko že ukážte mi generálneho riaditeľa KTOREJKOĽVEK spoločnosti, ktorý nemá dobré auto. Ja som jedným z nich a napriek tomu že všetko spomenuté je tiež len môj názor, musím podotknúť, že s financiami a druhmi podnikania mám viac skúseností, ako 95% obyvateľov Slovenska.

lopm

Keď už tú boli spomenutí tí bratia Mačákovci, tak obdivuhodné a odvážne od nich ako sa vyvážajú po košických hoteloch na BMW 740d, ako keby bol už pomaly dajaký ministri financií, heheh.
Veď všetci traja majú tie sedmičkové najnovšie BMW-ečká.
A pritom sami si ani neuvedomujú, ako celé okolie v KE ich nenávidí, dokonca tým aj robia hanbu nie len celej sieti tejto firmy, ale aj celej širokej vlastnej rodine.
Veď ako by aj nie, keď určite 3/4 ich rodiny v tejto firme aj pracuje a pchá tie produkty ďalším známym, čím si len zbytočne celý rodokmeň kazí meno a povesť.
Sa čudujem ako sa len cítia, keď sa povyšujú a vychvaľujú pred novými seminaristami aký sú už len oni svätý tou ich bezkonkurenčnosťou, profesionalitou a flexibilitou, isto sa cítia dosť trápne.
O štyri roky sa im to iste vymstí, pretože ani jeden nový na seminár tam nepríde.
Hlavne vy Košičania a Prešovčania, ak Vám niekto zavolá , že bude spomínať niečo o poplatkoch a stretnutí, ihneď to zložte, na 100% je to niekto s ProSight.
Prečo KE a PO obyvatelia, no preto, lebo v týchto mestách je ľudí od ProSight najviac!!!
Ani sami neviete, či sa náhodou niekto vo Vašej rodine či úzko blízkymi nenachádza medzi ľuďmi od ProSight.

lji

Niektorý aj ostanú dlhšie a majú priemerne aspoň 400€ mesačne ak vôbec, no každopádne netreba začať podnikať takým spôsobom, lebo tak či tak sa to každému vymstí neúspechom a posmechom okolia, takže radšej ani nezdvíhajte telefóny od ProSight Košice ľudia moji milí, hlavne vy Prešovčania a Košičania, pretože tam je ľudí od ProSight najviac, Mačákovci ani nehovorím!!!

Miska1265

Takto, prosight ( Axa) - hlupost sama o sebe, davaju tym mladym blbcom co tam robia testy na postupy ( ktore im oni daju :D ), MLM- podla ich slov ziadna pyramida! A ye vraj ucia gramotnost ludi? Ti mladi co tam robia sami nevedia o co ide, rusia ludom poistky kadetade, otravuju ich aj s tym ich mennym zoznamom ci co to je, vyvolavaju, a robia z nich hlupakov s presvedcenim ze budu bohati ako zakladatelia :D, ludia, s vidinou penazi ktore samozrejme nemaju tam ihned idu, precitaju knihy ktore im oni nahucia, chodia, otravuju, a stracaju cas. Tie lepsie pripady s tym skoncia hned, tie horsie v tom pokracuju. Cele zle......