Čo je to ProSight?

Príspevok v téme: Čo je to ProSight?
ammanda23

Dobry deň, chcela by som sa opytať na vaš názor ohľadom firmy ProSigt, mate niekto nejaku osobnu skusenosť s touto firmou? čo je to vlastne zač, čítala som že je to pyramídova hra v ktorej len nahovoria mladím že môžu vďaka nej zarábať kopec peňazí, ak teda do nej zatiahnú \"oblbnú\" dosť ľudí.. čo si o tom myslíte ?

Karpat

A čo je podstatné, že výplata z uzatvorenej zmluvy Vám príde zhruba až po 6 - 7 mesiacoch, čo je tak trochu drzosť!!

Boleslav

Dobre, je to tvoj vlastný subjektívny názor, ale zas na druhej strane ži aj trocha v realite, pretože zas treba sa zabezpečiť aj do budúcna napr. na dôchodok, keďže asi vieš v akom stave je aktuálne sociálna poisťovňa na SR, takže neber to zas až tak za nejakú zámernú zlodejinu, jednoducho ber život aj z inej stránky, lebo raz sa ti to vymstí a nemusíš dopadnúť práve najslávnejšie.

Prezyvka055

Dominika099 PZP neplatim a nie som residentom ani (uz chvalabohu) obcanom SR. Ale hej ak by sme to aplikovali na bezneho cloveka tak by som platil, rozdiel je v tom ze na PZP si nesetrim ale je to sluzba za ktoru by som mal dostat zdravotnu starostlivost. O tom ze je to zlodejina a ze najradsej by som bol aby som si platil az jednotlive ukony u lekara pisat nebudem, pretoze som si to tak zariadil vid prva veta :).

A podielaky tu sem netahaj lebo to je takisto co? Dalsia zlodejina.

No a teraz ze co robit ked chcem zainvestovat kedze plno veci som oznacil ako zlodejinu a nic som neponukol.

Najlepsie je ist na vlastnu past. Samozrejme k tomu treba stipku inteligencie ale nie zas az tak moc. Nehnutelnosti, pozemky alebo priamo burza nie cez nejakeho drbnuteho bankoveho sprostredkovatela.
Kto ma malo penazi tak sa mu to vobec neoplati ani jedno ani druhe. Co mam z toho ze za nejakych xyz rokov budem mat z 20 000eur nejakych trapnych par% absolutne nevyhodne nic neriesiace, blokovane peniaze. To si mozem otvorit v zune sporiaci a davat to tam a vyberat kedy chcem. Sice pridem o 3-5% rocne ale co to je? Pri takej smiesnej sume. Nic. A ked mam k dispozicii viac penazi napriklad milion eur kde uz je ta strata na inflacii zaujimavejsia tak urcite s tymito financiami budem pracovat inak a nedam ich na podielak alebo k nejakemu sporiacemu produktu ale sa budem zaoberat tym co spominam vyssie.

Boleslav

to som tým chcela povedať, čo som povedala, pretože v jednom komentári sa pani vyjadrila, že nemajú licenciu od NBS tak som to uviedla na pravú mieru.

áno predáva sa Active Life, pretože je to ako spomínate rizikové poistenie bez sporiacej zložky, ale predáva sa napr. aj wuestenrot (napr. pre športovcov), alebo aegon - tiež čisto ako rizikovky. základom nie je jeden produkt, ale princíp oddelenia sporenia od krytia. písala som to preto, lebo niekto tvrdil, že ProSight predáva iba Progress a Active Life od axy. čiže nie.

neviem či si uvedomujete, že banka nie je určená ani vytvorená za účelom zhodnotenia majetku pre klienta. chcela by som spoznať človeka2, ktorý si vytvoril majetok v banke (okrem bankára ;) ). termiňáky, kadejaké sporiace účty... totálne zbytočné, ak viem dať peniaze napr. do IAD, depozitné konto na začiatok a následne do 1.realitného fondu, ktorý robí okolo 4%, čo je akurát na prekrytie priemernej inflácie, a keďže peniaze putujú z depozitného konta, je tam minimálny poplatok. nerozumiem, prečo by mal človek očakávať zhodnotenie v banke, keď banka peniaze investuje, zarobí okolo 6% a klientovi dá 2% na termiňáku (teraz je to cca 0,4% kvôli nízkej inflácii).

celkovo ste to pekne napísali, aj o vzdelávaní. ono treba to brať tak, že podnikanie v takejto sfére nie je pre každého, nemôžu sa uchytiť všetci. niekto jednoducho vydrží, niekoho to prestane baviť po dlhodobejšom neúspechu. niektorí ľudia sú proste ideálnymi zamestnancami, ktorí majú radi ,,istý" príjem (aj o tom by sa dalo polemizovať, keďže mnoho ľudí nedostane zaplatené aj niekoľko mesiacov) každý mesiac.

každopádne Vám držím palce. :)

Boleslav

Dominika099:

- samozrejmosť, že ProSight má oprávnenie od NBS pre predaj produktov, tak ako každá iná vzdelávaco-sprostredkovateľská spoločnosť, inač by to bolo na čierno, tak neviem, čo si tým chcela povedať??

- čo sa týka ich produktov: ponúkajú aj iné produkty, ale ACTIVE LIFE preto, pretože tam nemá žiadnu sporiacu zložku, iba čisto poistnú, inač by to bolo čo ostatné, že naskladajú do poistky peniaze a potom o nich prídu vďaka poplatkom
- a ten Progress - áno, je dobrý na sporenie, keďže kvôli vkladaniu sporených peňazí do fondov sa dlhodobo zhodnocujú(tvoja spomínaná volativita - dlhodobé spriemerovanie, stále zhodnocovanie), čím sa tak bránime voči inflácií, takže si hodnotu svojich peňazí po celú dobu v Progresse udržujeme.
Lenže nie ako tu napísali niektorý, aby im neubúdalo z úspor hneď na začiatku (5% správcovský poplatok - ide na províziu pre AXU a sprostredkovateľa).
PROGRESS - (progresia - pravidelný interval!!) - už z názvu vyplýva, že je to vhodné iba pre dlhodobé sporenie - cca 10 - 35 rokov, ale aj viac, pretože pri tejto dobe držania peňazí v banke/sporiteľni by Vám kopu peňazí vďaka inflácií a ďalším faktorov len ubúdalo.
- ktorí tu spomínali, že chceli peniaze vyberať aj skôr - tak na krátkodobé investovanie sú vhodné práve banky - tam hneď na začiatku vkladania na účet Vám nehrozí žiaden strhávací poplatok pre banku na ich výplaty/provízie!!
- A pretože sociálna poisťovňa je voči štátu v dlhu každým rokom sa zvyšujúcim, preto aj dôchodky budú čoraz nižšie a nižšie, tak treba si aj nejaké peniaze sporiť na dôchodok, aby sme na dôchodku mali aspoň čo jesť, tak preto na toto sporenie je vhodný práve Progress - to je ich celá myšlienka.
Nie je to tak ako myšlienka niektorých, že na nič to nie je dobré, teda len na to, aby sme im platili len na ich provízie -> považované za myslenú pyramídu.

A čo ten ich vzdelávací program:
- má to svoj význam, lebo systém sa snažia podávať na antiporadenskom princípe, teda veľmi sa bránia ako len poradiť hocjaký produkt, ale jednoducho chcú naučiť ľudí ako to naozaj v skutočnosti funguje, keďže informácie aspoň ako som si to porovnával s inými konkurentmi, že namiesto pravdivých troch pilierov je to u ostatných na prednáškach napr. až 4 piliere, produkty sú ako inač zapoplatkované, takže o poplatkoch je reč iba v ProSight, informácie o bankách ako prebiehajú finančne tiež nezohrávajú realitu – takže človek má prehľad ako funguje ekonomický systém v produktoch a ich poplatky, ich možnosti a nastavenia, systém vo finančných inštitúciách, štátny systém sociálno - dôchodkového zabezpečenia a ako všade niečo aj o finančnej gramotnosti, zákonoch v podnikaní – živnosť, s.r.o, racionálnom hospodárení z vlastnými financiami napr. v domácnosti, podnikaní . . .
- čo sa týka obchodných a pracovných podmienok, tak aspoň súhlasím v tom, že je možnosť zaregistrovať sa pre každého, iba ak spĺňa zákonom stanovenú podmienku dosiahnutý vek min. 18 rokov prostredníctvom absolvovania úvodného seminára ako spolupracovník firmy, teda sponzorov tipér, pričom si dať spísať zmluvu pomocou svojho sponzora zmluvu sebe, rodine aj známym, resp. zabezpečiť sa tak ako aj ostatných sporiacim produktom Progress, pričom provízia ide Vám a medziprovízia sponzorovi, poprípade sa rozdeliť s touto províziou a je to omnoho výhodnejšie ako keby ste mali niekoho cudzieho zavolať z konkurenčnej firmy a iná firma aj s cudzím sprostredkovateľom by dostali Vaše peniaze, čo by nebolo veľmi spravodlivé
- samozrejme zhodujem sa aj s myšlienkou zúčastnenia sa aspoň základnej akadémie z ktorej vedomosti si odnesiete navždy a jednoznačne ich využijete v bežnom živote ako aj uplatnenie v praxi iného zamestnania prostredníctvom certifikátu základnej akadémie

No s týmto už absolútne nesúhlasím Dominika, ako si tu naznačila niečo, že je to oveľa rozumnejší, resp. výhodnejší spôsob zamestnania ako v bežnej firme, pretože:
Už som tu niečo písal, ak si vôbec čítala môj príspevok v ktorom som už spomínal, že na SR je takýchto firiem cca 740.
To znamená veľmi silnú konkurenciu, čím to už ľudia veľmi dobre poznajú, sú z financií už doslova chorí, preto z obvolaných kontaktov sa reálne spíše len ¼ zmlúv – neprináša to v dnešnej dobe pomaly žiadne zisky ako by to malo prinášať, a pritom je to dokonca ešte bezkonkurenčný produkt !!!!!!
Takže kým sa celý mesiac budeš trápiť so zháňaním klientov a možno ani nič týmto spôsobom nezarobíš a keď aj sa ti podarí spísať nejaké zmluvy a mala by si za nich dostať províziu napr. 1000€, tak ju dostaneš až o 4 mesiace neskôr od spísania daných zmlúv!!!!!!!
- Áno, aj v bežnom zamestnaní musíš robiť na majiteľa firmy, ale:
veľkou výhodou bežného zamestnania - či sa v robote snažíš, nesnažíš, čerpeš sem-tam dovolenku, robíš, nerobíš – vždy máš záruku toho, že pravidelne na začiatku každého mesiaca máš na účte výplaty – aj keď len primeranú a minimálnu mzdu, ale základ, že máš!!!!

Moja osobná skúsenosť s ProSight Finance a.s. – robil som tam zhruba ¾ roka, drel som ako som len vedel z plných síl, niekedy ba aj nad vlastné sily, zháňal som klientov ostošesť kade tade, jednoducho som robil čo sa len dalo a výsledok??
Po tejto dobe som dostal na účet zhruba 251€!!!
V bežnom zamestnaní by som mal za tú dobu aj 5-krát toľko!!
!!!Čo z toho vyplýva – v dnešnej dobe si s takýmto zamestnaním nezarobíš ani na suchý chleba!!!

Dominika099

Prezyvka055 Ty si platíš za službu. aj PZP platíš až PO roku/dvoch? alebo si ho platíš na určitú dobu vopred?

ale späť k podielovým fondom - predstav si 2 možnosti:
1. 5% poplatok zo sumy, ktorú chceš vložiť, dajme tomu 10 000 eur = poplatok je 500 eur.
2. 5% poplatok na konci po zhodnotení, ktoré bude predstavovať napr. 40 000 eur = poplatok je 2 000 eur.
nehovoriac o ODP, čo musíš tak či tak zaplatiť na konci tiež.

akýkoľvek podielový fond, ktorejkoľvek správcovskej spoločnosti keď si vezmeš, má nejaký vstupný poplatok. na to ani netreba byť odborník, stačí pár klikov po internete. :) ale ak chceš, zavesím sem zopár linkov.

Prezyvka055

Dominika099 Povedz sefovi nech nastavi produkt ktory si berie proviziu zo zisku na konci(ak nejaky bude) a nie dopredu v prvych splatkach, potom to bude OK.

Dominika099

Rada by som sa zapojila do diskusie, keďže mám tiež skúsenosť s ProSight.

1. spomínalo sa tu MLM. v skutku, keď si porovnáme klasickú firmu, mnohí z tých, čo to budú čítať pracujú ako rádoví zamestnanci, ktorí sa sťažujú, aké auto si šéfko zase kúpil... jednoduché, v klasickej firme dostane zaplatené najviac ten čo sa namaká, ten čo vyrobí produkt? alebo manažér? alebo riaditeľ? ak sa nemýlim, tak prax hovorí o tom, že čím nižšie vo firme stojíte, tým máte zaplatené menej, alebo sa mýlim?

2. spomínala sa pyramída. pyramída je nelegálny spôsob, ktorý spoznáte tak, že sa ľudia iba skladajú určitou čiastkou peňazí a nepredáva sa žiadna služba, výrobok, nič. keďže ProSight predáva zmluvy, je to sprostredkovateľská spoločnosť, asi to nebude pyramída. ale ak už sa chceme baviť takým spôsobom ako bolo vyššie uvedené - že pyramída je o tom, že ten dole maká na svojho sponzora (musím povedať, že z konkrétnej zmluvy má zaplatené hlavne ten nižšie, pretože ju sprostredkoval on), vo fabrike/akejkoľvek firme nemaká nejaký administratívny pracovník alebo chlapík vo výrobe na majiteľa, manažérov a spol?

3. spomínalo sa, že nemajú licenciu v NBS. keby ProSight nemal licenciu v NBS, nemal by žiadnych obchodných partnerov a nemohol by vykonávať sprostredkovanie. stačí si overiť asi 5klikmi na stránke NBS, to asi viete.

4. spomínalo sa tu, že si niekto vyberal po 3 rokoch peniaze z Progressu. Progress je nastavený na 5 fáz, v prvej fáze sa investuje predovšetkým do akciových fondov, ktoré z dlhodobého hľadiska dokážu urobiť zisk okolo 8%, nejde o 3-ročnú investíciu + ak vám niečo hovorí volatilita a spôsob, ako sa na nej zarába, nemám čo k tomu dodať.

5. na trhu máte vlastne len tieto možnosti: nebyť poistený a nesporiť si. poistiť sa a sporiť si za sprostredkovania finančného agenta, ktorý za to získa províziu (to isté v poisťovni). alebo sa môžete poistiť a sporiť si a dostanete za to províziu, vravím why not, keď ešte aj viete, čo ste podpísali, koľko ste dali na poplatky (čo vám pri spísaní kzp a izp asi nepovedali)? predstavte si, že by ste si spísali bežný účet, s úrokom -4%. veď to je smutné, že si to ľudia nevedia prepočítať.

6. tak trochu ironicky (mám pocit) sa tu spomínalo aj vzdelávanie. keď chcete vedieť o pilieroch, nájdete toho na internete kopec. ale kto si položil otázku, či náš dôchodkový systém funguje?

7. k odkladaniu peňazí doma poviem asi len toľko... aj keď ju nevidíme, inflácia úraduje. držím palce všetkým, ktorí na to ešte neprišli.

8. predávajú sa iba 2 produkty od AXY. nie, predávajú sa aj produkty od iných spoločností a predáva sa to, čo je na trhu najlepšie - pri poistení z hľadiska ceny, krytia, počtu kritických chorôb, čakacej doby, PN, a zároveň plnenia (momentálne je to stále axa). ale predávajú sa aj ďalšie poistenia, nie len axa. ďalšia vec, Progress je produkt vymyslený spoločnosťou ProSight a keďže Axa sa rozhodla ho zaradiť medzi produkty, logicky sa predáva. a opäť, na sporenie sa predávajú aj ďalšie produkty od iných spoločností, ale Progress je bezkonkurenčne najlepší aj z hľadiska diverzifikácie, life cycle, portfólio.

to čo ProSight robí, je asi to najlepšie, čo na SR trhu práve je. nemám čo viac dodať :)

Boleslav

Každý to nazýva pyramída, že?
Pyramídou sa chápe systém ilegálny, kde sa všetci svojimi finančnými vkladmi skladajú na toho najvyššieho, no systém je protizákonný.
To, čo tu všetci nazývate pyramídou je v podstate len ako myslená pyramída, myslíme ňou finančné inštitúcie(poisťovne, lotériové a stávkové spoločnosti, sprostredkovateľské spoločnosti a tak trochu aj banky) - systém je ten, že tieto firmy sa živia spôsobom, že širokej verejnosti nasľubujú to, čo sa im často-krát reálne nepodarí a preto ľudia prichádzajú o svoje peniaze, teda všetci sa skladajú majiteľom týchto spoločností.

ProSight Finance a.s. funguje takto:
- školenia/pozície - princíp ako v konkurenčných spoločnostiach:
vzdelávajú ľudí o ich produktoch, aby to sami začali predávať
1. pozícia (základ. akadémia)- vedomosti o produktoch
2. pozícia (obchod. akad.) - rétorické schopnosti pomocou tréningov formou rozhovorov
tieto dva pozície sú voľné(neviazané), preto počas nich predávate produkty s vašim sponzorom, ktorý Vás učí ako ich predávať a ako produkty fungujú
- po týchto dvoch pozícia, resp. už na 3. pozícií si pôjdete vybaviť oprávnenie do pobočky Národnej Banky Slovenska, čím budete zo zákona môcť robiť túto činnosť - predávať tieto produkty a zároveň robiť to bez sponzora a stanete sa zákonne finančným agentom/poradcom
- samozrejme čím vyššia pozícia, tým vyššia provízia za odpredaný produkt(1.bod v zmluve = vyššou pozíciou, viac "€" za 1 bod)
A ako to asi chodí s touto firmou v praxi:
- lákajú každého? No predsa preto, lebo začnete predávať napr. poistky a okrem Vás začnú aj tí nad vami v strome spolupracovníkov dostávať medziprovízie:
vaša pozícia 1b = 2,25€ a Vášho nad vami sponzora 1b = 3,80€
(napr. 3,80€ - 2,25€ = 1,55€ x počet bodov v zmluve) - toľko € dostane Váš sponzor za Vašu odvedenú prácu(medziprovíziu)a pritom nemusí ani pohnúť prstom, samozrejme čím viac ľudí, tým viac € na jeho účet len tak z ničoho nič, lebo ste pod ním -> pyramída, musíte robiť na neho, ale hlavne, aby mal viac sponzor čím viac kontaktov, inač by nemal vôbec z čoho zarábať/nemal žiaden zdroj
výhodou je bezkonkurenčný produkt, pretože ani jeden konkurent nemá to rozdelené(1 produkt poistka a druhý sporenie)!
bohužiaľ pravda je iná, skúsenosti hovoria pravdu!!!!
napr. z 20 obvolaných ľudí za mesiac Vám 14 povedia, že majú záujem sa stretnúť, no z toho sa stretnete asi len z 8-mimi, ale aký je konečný výsledok??
reálne sa Vám podarí uzatvoriť zmluvy iba s cca 3-4 ľuďmi!!!
- Preto sa Vám v tom nedarí, zisky sa netvoria, pretože na SR je veľmi silná konkurencia, keďže 740 konkurentov, takže z toho vyplýva, že musíte mať veľmi veľa kontaktov, aby ste dobre zarábali - typické MLM.

A prečo koniec koncov pyramída?
Prídete na seminár za 50€ do hotela, dáte kopú € za školenia a nakoniec ani nič nezarobíte na tých produktoch, poistkách - možno ako si aspoň zarobíte, aby ste preplatili tie výdavky za cestovné, školenia ...
Tak to je asi celá ich filozofia ako každá MLM pyramída, že zarábajú na Vás, pretože sami dobre vedia, že málo komu sa to podarí ich prekonať

Pozitívum pre SR: veľa konkurentov prejde zásadne do tejto firmy, čím nebude až taká veľká konkurencia na SR a bude to aj trochu lepšie

Boleslav

. . . možno aj niekomu z Vás sa niekedy aj v poslednom čase mohlo stať, že Vám volal niekto z neznámeho čísla a po zdvihnutí Vás oslovil a hneď na to sa Vám predstavil kto vlastne je na linke, a ihneď sa pýtal, či sa poznáte z daným napr. známym, kamarátom od koho mal práve Vaše číslo, potom Vám začal do telefónu spomínať niečo o vzdelávacom projekte, ktorý pôsobí antiporadensky(neporadia Vám len hocjaké poistenie, ale snažia sa Vám vysvetliť-naučiť Vás ako to funguje), rozvoj osobnosti, niečo aj konkrétne o poplatkoch v produktoch a pod., a potom nakoniec Vás žiadal, že sa s Vami potrebuje súrne stretnúť a osobne si na pobočke tieto veci vydiskutovať, že vlastne o čo sa jedná . . .
Bolo už čisto na Vašom zvážení, či ste danú ponuku prijali alebo ste stretnutie odmietli, ak ste prijali, tak ste sa stretli či už u Vás doma alebo na ich regionálnej pobočke a po 1. stretnutí, zvítaní to vyzeralo asi takto:

Trochu na začiatok sa budete rozprávať, že ako v živote, spýtajú sa Vás, že čím sa vlastne živíte, aké máte povolanie, kde pracujete, akú máte rodinu a mnoho o Vašich osobných veciach ako každý finančný poradca na lepšej kvalifikačnej úrovni.

1. odprezentujú Vám, čím sa vlastne oni zaoberajú, o čo im konkrétne ide, či už na notebooku, PC, tablete, alebo len prostredníctvom dokumentov, reklamných letákov a pod.
2. položia Vám otázku, že koľko je približná výška dôchodku na SR, a zobrazí Vám, že v EU je to 390€
3. začnú niečo spomínať, pýtať sa, že ako je to s pôrodnosťou na SR, resp. v EÚ, zobrazia graf, kde je vidno, ako obyvateľov ubúda, že čoraz viac a viac dôchodcov pribúda, pracujúcich je vždy menej a preto dôchodky sú v SR čoraz nižšie a nižšie
4. niečo Vám ukážu, že ako je zadlžená sociálna poisťovňa(1. pilier) voči štátu - čoraz viac a viac
5. potom niečo v skratke, že ako fungujú dôchodkové piliére ( do 1. pil. 14% a do 2. pil 4%, v minulosti 9% a 9%, atď.)
6. niečo na akom princípe fungujú banky, poisťovne, inflácia, poplatky za vedenie účtov - z toho vyplýva, že sa vždy ocitnete v strate, a to aj pritom, že banka môže sľubovať slušný úrok z Vašich peňazí, ktoré tam máte,...
7. a teraz ten hlavný krok - začnú Vám na príkladoch z praxe, čiže reálnych zmluvách ukazovať, vyrátavať a zároveň vysvetľovať aké poplatky sú na zmluvách(správcovský 5%. administratívny 1,66€/mesačne, správcovský, počiatočné náklady ...) až Vám vyrátajú o koľko Vás poisťovňa oberie, z toho všetkého, čo ste dali do životného poistenia(kapitálové, investičné)
8. kompletný tabuľkový prehľad, ktorá finančná inštitúcia(banka, sporiteľňa...) za čo Vám strháva poplatky, aké, koľko €, % ...
9. a záver - ukážu Vám, ako to funguje s ich produktom( t. j. 2 samostatné - jeden iba na poistenie - ACTIVELIFE od AXA, a druhý čisto iba ako sporiaci produkt s iba jedným - SPRÁVCOVSKÝM poplatkom - PROGRESS navrhnutý v AXA ich spoločnosťou PROSIGHT FINANCE a. s.)

Tak toľko, čo sa týka ich prezentácie, vysvetlenia k Vám a čo ďalej?
Nenápadne Vás začnú zdvorilo pýtať, žiadať od Vás, prehovárať, aby ste si to u nich nechali prepočítať poplatky, výpisy, poistné plnenie na Vašich zmluvách...
Na nasledujúci deň sa stretnete s nimi s tým, že budú mať prepočítané celé Vaše zmluvy, ukážu a vysvetlia Vám, že čo vyplýva z tých poplatkov, že ako na tom vlastne ste s financiami ohľadom Vašich poistných produktoch
Po oboznámení Vás s tým, čo Vám tým dokázali Vás budú prehovárať, veľmi slušne presviedčať, že Vám môžu ihneď podať výpoveď na Vaše aktuálne zmluvy( ktorú už samozrejme majú prichystanú aj s výpočtami) a ihneď uzatvoriť ich nové( produkty PROGRES a ACTIVELIFE od AXA), čiže aby Vám prišlo vyrozumenie - odkúpna hodnota a následne platiť ich produkty.

Po tomto celom procese, ak sa k nemu vôbec na stretnutiach dopracujete Vám začnú spomínať, že oni ako firma nemajú reklamu(z dôvodu, že je drahá a oni mrhať zbytočne 40 000€ nebudú) - tým Vám budú chcieť naznačiť, že sa rozširujú ako firma prostredníctvom oboznámení do rodín ich ľudmi, a tým Vás začnú veľmi zdvorilo pýtať, či by ste im nedali nejaké Vaše blízke kontakty(odporúčania), priateľov, rodinu - aby mohli ďalej pokračovať v zarábaní.

To je ich celá filozofia, spôsob ako zarábať na ich produktoch, možno sa Vám to stane niekedy tiež, ak si Vás vôbec nejako nájdu :D :lol: