Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vysoký cholesterol

Príspevok v téme: Vysoký cholesterol
dory111

Doktorka mi z krvných testov zistila ze mam vysoký cholesterol. Sama neviem čo si mám o tom myslieť. Mala som 5,8 ale dostrašila ma ako keby som mala deň pred infarktom. Som mladá takže infarkt sa mať nechystám.

Odporučila mi za lyžičku olivového oleja. O tomto olivovom oleji som čítala aj na internete ale zaujímalo by ma či je to ozaj tak a či máte niekto problém s vysokým cholesterolom a ako proti nemu...

RNG

Antioxidanty tak isto neznizuju vyrobu cholesterolu, ale znizuju oxidaciu a polymerizaciu znicenych rastlinnych olejov aj LDL cholesterolu, tj podstatne znizuju usadzovanie nanosov na cievnych stenach.

fitMonka

Mozno az tak podstatne nie, ale rozhodne je to na vysoky cholesterol neporovnatelne lepsie ako cokolvek, co sa da kupit v obchode vdaka jeho obsahu, takmer ziadnemu cukru a tuku. Nejde len o tie vitaminy, ale aj o antioxidanty, ktore sam spominate nizsie.

RNG

V tom napoji nevidim nic, co by znizovalo podstatne cholesterol.
Ta vysoka davka vitaminu B-12 je nie az taka vysoka, ked si uvedomis, ze B-12 sa az na vyse 98% znici v zaludku kyselinami, takze lekari ho podavaju rozno do krvi injekciami a doplnit sa da vo forme doplnku liposomalneho, pod jazyk/sublingual, kde sa znacna cast absorbuje cez sliznicu pod jazykom rovno do krvi.

fitMonka

Na cholesterol su vyborne 100% prirodne napoje od bhipu. Obsahuju velke mnozstvo antioxidantov a obrovske mnozstvo vitaminov B, hlavne B12, toho tam je neskutocne mnozstvo, v napoji Pink pre zeny je ho asi 15000% dennej minimalnej odporucanej davky. Ma uplne minimalne mnozstvo cukru a iba 22 kalorii. Mozes si ho pozret na facebooku/ bhip slovensko

RNG

Ako som povedal, az 80% cholesterolu v nasej krvi tvori nasa vlastna pecen z prebytocnych cukrov. Takze najdolezitejsie je obmedzit prebytocne cukry, najma fruktozu a vytvaranie cholesterolov a triglyceridov sa znizi.
Vyprazane je nezdrave, lebo obsahuje spalene oleje a znicene bielkoviny. Dechty su vseobecne karcinogeny pre telo a zamorenie, co prispieva k zvyseniu tvorby rakovinnych buniek, a samozrejme znicene oleje oxiduju a tuhnu, tj nasadaju si na cievy.
Byt vami jem len panenske rastlinne oleje, nie bezne znicene a samozrejme ziadne priemyselne vyrobene masla a pomazanky.

michalmmm

No mierne zvyseny cholesterol som mal v davnejsej minulosti pocas dvoch po sebe nasledujucich rokov. Ked sa mi to stalo prvykrat, pani doktorka povedala, ze to mam vraj z nervov, lebo cholesterol moze byt aj zo stresu. Ja neverim na take bludy, ze akykolvek telesny problem by mohol mat pricinu v psychike, podla mojho nazoru pricina akehokolvek telesneho problemu moze byt len a len v tele a nie v psychike a okrem toho psychicky som sa citil velmi dobre, div, ze mila pani doktorka odporucenie na psychiatriu nevystavila, ja uz nemam slov a viem, ze som to mal z nie zrovna najzdravsej stravy a z mnozstva vyprazanych jedal, no nic som na strave nezmenil a ked mi vysiel mierne zvyseny cholesterol aj na dalsi rok, stacilo zmenit stravu, pricom zmena spocivala okrem ineho aj vo vyluceni alergenov a vysledok sa dostavil. Nemam rad, ak sa lekar snazi presvedcit pacienta, ze ma nieco z nervov, aj ked ten pacient si velmi dobre uvedomuje, ze to tak nie je.

michalmmm

Snad len obmedzit mastne a tucne jedla, vyprazane jedla, ale aj kremove zakusky. Na znizovanie cholesterolu by mal pomoct aj zeleny caj. Co sa mliecnych vyrobkov tyka, vyberat si len nizkotucne a polotucne, no neviem, snad som trochu pomohol. Tiez som mal raz trosku problem, ale v mojom pripade nebol cholesterol vysoky, iba mierne zvyseny. Pani doktorka tento udaj o mojom zdravi pekne vytrubila mojmu bratovi, vraj mi ma odkazat... A akoze pojem lekarske tajomstvo dnesnym lekarom uz nic nehovori? Zmena stravy mi pomohla a o rok nato uz bol cholesterol v norme. Vela stastia :)

RNG

Az 80% cholesterolu v krvi je vyrobene v peceni z prebytocnych cukrov, najma fruktozy.
Vyroba cholesterolov a triglyceridov v peceni sa da znizit branim policosanolu(2 x 20 mg) alebo Red yeast rice( 2 x 1 gram). Oba su doplnky, tj neskodne pre telo a ich ucinnost je poprovnatelna na hladiny cholesterolov, ako chemicke patentovane lieky na cholesterol.
Usadeniny na stenach ciev sa mozu usadzat , len ked su steny zdrsnene homocysteinom. Preto prvorada uloha proti usadeninam je znizovat hladinu homocysteinu podporenim jeho metylacie, co sa da robit vitaminmi B-6, B-9 a B-12.
A z rozborov usadenim na cievach nasli, ze az 80% su to oxidovane a polymerizovane znicene rastlinne tuky, len 15% prispieva LDL cholesterol, tak isto oxidovany a 5% su mineralove usadeniny.
V takom svetle je samotny cholesterol prispievajuci k zapchavani ciev len malicko, co samozrejme lekari alebo nevedia, alebo ti nepovedia, lebo chcu predavat lieky proti cholesterolu a udrzat si hodne zakaznikov/pacientov.
Inac cievy sa daju cistit napr lecitinom, branim hodne antioxidantov, aj mikrovlakniny na to vplyvaju a samozrejme doplnok vitaminov B-6 B-9 a najma B-12 znizenim hladiny homocysteinu udrzia vystelky ciev smyklave, nie zdrsnene, a na smyklavych stenach sa maloco permanentne udrzi.
Mineralove usadeniny=kalcifikaty co je nasledok najma zapalov v tele, sa daju odstranit chelaciou alebo branim extra vitaminov D-3 a K-2, ktore odburaju mineraly z makkych tkaniv a ulozia ich tam, kde patria, tj do kosti.

redka

mam 32 a stravujem sa pomerne zdravo... pozeram co kupujem, zlozenie a pod... a mam cholesterol 6,18... ale nie je sa coho bat :) odporucam tento clanok aj celu stranku prestudovat... zaujimave informacie vyzivujicitradice.cz

ja ten cholesterol u mna pripisujem hlavne stresu a potom este aj tomu ze sa malo hybem... sedava praca i konicky... este odporucam caj z veroniky lekarskej...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.