Neschopnost a nevedomost lekarov

Príspevok v téme: Neschopnost a nevedomost lekarov
matka22222

Nemate podobne skusenosti s lekarmi ? urobia vam kopec vyšetreni a nič nezistia. Na jednej strane chcu aby ludia aby chodili pravidelne na preventivne prehliadky na druhej strane nič nerobia.Najskor pride človek zavčasu a pomaly ho idu vysmiat ked sa na niečo stažuje,druhy pripad je kedy pride neskoro a už sa mu neda pomoct:( Ja mam problem kde si som si našla krv v moči,urobili mi Ct urografiu aj sono obličiek a mechura.Na CT radilog našiel nejaku hrčku na obličke 12mm ktoru nevedel ani riadne popisat.Ked nasledne pozeral urolog zaznam z CT tak tam nevidel nič:( robil mi zase sono a vraj tam nič nevidi tiež. čo si mam o tom mysliet?

ollla

To je tak..niekto študoval medicínu kvôli prachom, a niekto pretože ho to bavilo a napĺňalo a videl v tom svoje životné poslanie. To je potom aj vidieť.
Je to tak aj v iných zamestnaniach, problém je, že toto študovať kvôli peniazom je max. nezodpovedné.

papacientka

myslím že v tejto téme sa trafilo po klinci viacero ľudí, dobre píšete, čistá pravda s tými lekármi.

miki24

rudo to mi pripomenulo moju návštevu kardiologičky pred pár rokmi, keď som došiel na vyšetrenie. mladá kardiologička bola evidentne rada, že došiel ku nej nejaký mlaďas konečne :D nenašla nič, ale že nech o rok prídem na kontrolu :D ale nepodarilo sa dojsť ďalší krát lebo zmenil som dorastového lekára na obvodného a ten vymenné lístočky nechce dávať, lebo má vlastné vybavenie celkom obstojné tak je to aj zbytočné.

Toska

Rudo moric,trafil si klinec po hlavičke.Zabudol si ešte doplniť.Vedomosti.To aj keď by ako chcel a je empaticky ........

Maoam

rudo, mas Recht, je to casto aj o tomto

ja som zazila lekara - profesora, ktory odpisal na e-mail v noci o 23:00......
lenze on berie svoju pracu ako poslanie a je velmi anganzovany a empaticky, hoci je iste fin. davno za vodou, je totalne nohami pri zemi, velmi prijemny, otvoreny, priatelsky a kooperativny, proste LUDSKY

ini? tsss, ak nie si privatny pacient, tak sa na teba ani nepozru

rudo moric

podla mna je problem v tom ze lekar je clovek a k pacientovi pristupuje podla sympatii. Ak mu je niekto sympaticky tak sa snim bude bavit a radit mu, ak mu sympaticky nieje vyzorovo, povahovo, tak nanho kasle. Je to otom. Ved kazdy z nas pristupuje k inym podla sympatii nie, Viem ze lekar by to takto robit nemal ale je to tak. Emocie sa tazko potlacaju. Clovek ked sa s niekym bavi, vidi ako vyzera tak uz citi ze ten mi sedi viac ako henten. Napr. taka zena-lekarka pristupuje urcite k inym pacientkam-zenam podla toho ci su oni krajsie alebo nie od nej. Preco? Lebo jej zavidi krasu. Preto. Zavidi ze lepsie vyzera a tak kasle na jej zdrav. problemy a tie ju este aj tesia. Potom je to otom ake ma k vam lekar tie vyhodne vztahy, teda ci je vas znamy alebo nie. Ci ma osoh z vas. Podla toho vsetkeho k vam lekari pristupuju. Museli by byt roboti aby k kazdemu pacientovi lekar pristupoval rovnako a s rovnakym odhodlanim. ALe lekari su plni emocii, citov ale aj nesympatii k inym. Ovplyvnuje ich to ci sa rano najedli, ci mali obed, ci ich nenasrala manzelka/manzel, ci ich deti neseru, ci nemaju nejake dlhy, ci sami niesu chori, ci maju dobry sex ak vobec nejaky maju, ci sa dobre vyspali, ci nemaju nenaplnene ambicie, ci zavidia kolegom, ci ich tesi ich plat, ci boli na dovolenke.... strasne vela veci tak ako nas vsetkych. Najradsej by tie roboticky lekari bodli, to by bolo fajn :D

MultiLevel

Presne tak, neda sa hadzat vsetkych lekarov do jedneho vreca, ale treba uznat, ze ako existuju spickovi lekari, ktori naozaj chcu cloveku pomoct a nie len ho napchat liekmi, tak existuju aj ti "zli lekari"...

Maoam

iste IQ clovek mat musi, aby sa vzdelaval sam, ale je to najmä o psychickej sile a stabilite, s tym uplne suhlasim a chce to strasne vela osobneho nasadenie, clovek musi mat isty 'drive' v sebe, inak je konecna

ja osobne som presne ten typ pacienta, ktory vie o co ide (samozrejme si necham rada vsetko ostatne vysvetlit, kedze nie som lekar, ale mam zdrav. vzdelanie), prijdem aj s konkretnym navrhom, vybavim co treba, kopu ziadosti som pisala sama, odobrala som lekarovi pracu, hej, s poistovnou sa handrkovala ako blba roky rokuce, dokonca z toho boli aj dva sudne procesy, lenze energia dojde raz kazdemu

a stavy, kedy si zelam byt uz v nebi poznam velmi doverne, je vela dni, kedy je clovek uplne na dne svojej energie a zela si,aby sa uz radsej rano ani nezobudil

stretla som kooperativnych lekarov, ktori boli otvoreni konstruktivnym logickym navrhom zo strany pacienta - nemyslim pan Dr. dajte mi toto a toto, ale vramci diskusie (lekar tiez nemysli na vsetko, nema ani cas a mozno ho to hned nenapadne, navyse pacient sa pozna dobre a svoje telo tiez + vie co prekonal) - taki lekari su super v tom, ze su otvoreni opciam a da sa dohodnut, je to SPOLUPRACA, samozrejme lekar rozhodne co ANO a co NIE,ale aspon vidiet snahu a aj zaujem a vidno, ze si lekar prizna, ze nevie vsetko a je ochotny sa poradit s lepsim lekarom od neho alebo so spec. centrom a to je vzdy super - ale kolko takych lekarov JE?

XY - krat som zazila presne ten pristup, ze uz po prvych dvoch vetach a vzhliadnuti lek. sprav prevratene oci a arogantny ksicht a pohlad na hodinky, tam clovek fakt nema chut uz nieco povedat a nedajboze ak este protirecis alebo lekar je ocividne na nespravnej linii a mysli nespr. smerom a nie a nie upustit, proste sa silou mocou zachytava niecoho, alebo sa ta snazi poslat prec (ci inam), kde ti uz vobec nepomozu, ale moze zaevidovat, ze urobil som to a to pacientovi sa pomhlo, super, uz ho tu neuvidime

Takisto co sa liekov tyka, tak zazila som fakt super lekarov, ktori velmi dokladne zvazuju, CO predpisu a ci to vobec ma vyznam a su v tomto smere zodpovedni a aj ochotni vyskusat pocas dlhsej liecby, aj ked je to proces pomaly a frustrujuci, co zaberie ale aj takych, ktori proste bez toho,aby to aspon vyskusali hned vsetko zmietnu zo stola s ich najoblubenejsou argumentaciou _ moj budget

a potom odlieta na Maledivy a lieta v Porsche po meste

som za

Maoam máš pravdu, pacient sa ma vzdelávať vo svojom ochorení, hľadať informácie a iné možnosti liečby, psychickú odolnosť a duševnú liečbu nevynimajúc. To všetko môže pre seba urobiť ak vie načo je chorý a o aký zdrav. problém ide. Ale čo ak má človek ťažkosti zdravotné, behá od lekára k lekárovi, tí si ho pohadzujú ako horúci zemiak a na nič nevedia prísť. Čo potom? Ďalej je iné ak ide o mladého človeka, ten ma internet, knižnice ale čo tí starší čo PC nevedia ani zapnúť? Ďalej ide oto aké má pacient myslenie, inteligenciu, odhodlanie. Nemusí mať vysokú lebo poznám takých čo majú výšku ale keď sa dozvedeli že majú vážne ochorenie, tak sa zrútili a nevedeli čo so sebou. Nehľadali možnosti, proste sa im zrútil totálne svet. Ide aj oto akú psychickú odolnosť má človek. Najhoršie je ak má pacient chúť zisťovať, pýtať sa, hľadať ale lekár odmieta spoluprácu a len pokrčí plecami, to vám nepomôže, zbytočne sa tým zaoberáte. Čo ak lekár sám nemá ochotu pacientovi pomôcť a kašle nato , veď je to len ďalší pacient v poradí. S koľkými som sa len ja stretol čo sa takto správali. Mladí, starí lekári proste žiadna ochota pacientovi pomôcť dôslednejšie aj napriek tomu že pacient má ochotu pristúpiť na všetký možné riešenia a liečby. Mnohí ani neporadia napríklad v oblasti alternatívnej liečby aj napriek tomu že ju ako lekári uznávajú. Nedajú pacientovi informácie o takejto možnosti liečenia a zatajúju ich. Prečo? Lebo je im lahšie a výhodnejšie predpisovať lieky?

Maoam

antilekar: :DD tu som sa musela zasmiat, lebo minule mi moj zubar povedal, ze jeden nemenovany lekar od nas odtialto ked dostane regresy (preskripcia liekov, ktore nesmel predpisat a kontrola mu na to prisla a musi to zacvakat zo svojho, lebo poistovna to nepreplati), tak normalne ziada peniaze od pacientov spät na svoj ucet, konkretne u mna sa to stalo uz 3x a dany lekar sa vozi v novucickom Porsche a ma dva byty (luxusne), z toho jeden v obrovskom meste, kde taky byt stoji asi dva miliony eur, a to ma asi 47r. a najlepsie je, ze 6x rocne leti na dovolenky destinacie ako Latinska Amerika, Australia, atd. :DDDDDDDDDD

Inak ako lekar je dobry operater - to mu treba nechat. Ale ked ide o prachy...