Neschopnost a nevedomost lekarov

Príspevok v téme: Neschopnost a nevedomost lekarov
matka22222

Nemate podobne skusenosti s lekarmi ? urobia vam kopec vyšetreni a nič nezistia. Na jednej strane chcu aby ludia aby chodili pravidelne na preventivne prehliadky na druhej strane nič nerobia.Najskor pride človek zavčasu a pomaly ho idu vysmiat ked sa na niečo stažuje,druhy pripad je kedy pride neskoro a už sa mu neda pomoct:( Ja mam problem kde si som si našla krv v moči,urobili mi Ct urografiu aj sono obličiek a mechura.Na CT radilog našiel nejaku hrčku na obličke 12mm ktoru nevedel ani riadne popisat.Ked nasledne pozeral urolog zaznam z CT tak tam nevidel nič:( robil mi zase sono a vraj tam nič nevidi tiež. čo si mam o tom mysliet?

michalmmm

miki24 - Este, ze ta k cvokarovi neposlali a nevyhlasili, ze to mas z nervov, lebo aj taki "odbornici" sa najdu a je ich pomaly viac, ako tych normalnych, ktori po pricine vracania aj patraju tam, kde treba. Tiez mam alergiu na vajecny bielok a intoleranciu na laktozu, na kazein, na kukuricu a na psenicu a nebyt dobreho kamarata, ktory ma na tieto veci vcas upozornil, asi by som skoncil velmi zle. Potravinove alergie a intolerancie su moderne choroby dnesnej doby, na ktore by lekari mali mysliet skor, ako na nejaky vymysleny psychicky povod vracania, hnaciek, a podobne. Zmena stravy mi pomohla, urobila s mojim telom doslova zazraky a este to ma aj tu vyhodu, ze som sa naucil varit :)

miki24

tak ono s diagnostikou je niekedy problém. osobne som vracal polroka každé ráno a nevedel som, že z čoho. polroka na nič nedokázal prísť lekár, pričom to bola len obyčajná alergia na nejakú potravinu. na to som si musel prísť sám. celkovo treba nájsť si takých lekárov, ktorí sú dobrí v diagnostike. nie, že napr. rodičia sa chceli poradiť s lekárkou, že čo so mnou, lebo som sa potil jak prasa istý čas v puberte. lekárka im povedala na to, aby nič neriešili a nechali tak :D

krv

Mne tiež porobili kopu vyšetrení, konkrétne rôzne odbery krvi, moču, stolice, nič nezistili, ale aj tak mám príznaky niektorých chorôb a rôzne menšie problémy, ťažko povedať, či sa tým všetkým vyšetreniam dá na 100% veriť, teraz myslím rôzne vyšetrenia na hocijaké infekčné svinstvá a podobne. A dneska ani pri vyštudovanom doktorovi nemáš 100% istotu a záruku, že je to ten dobrý odborník. Niekedy chýba aj empatia a pochopenie, niektorí lekári sú takí, že ťa rýchlo odbijú a porobia minimum vyšetrení, zase s niektorým doktorom som mal skúsenosť, že spravil vyšetrenie možno aj nad rámec toho, čo robili iní, ale takých je ako šafránu. Ťažko povedať, sú aj super lekári, ktorí chcú pomôcť, a niektorí to robia len tak, neni to pre nich poslanie a aj to tak vyzerá. Napr. jeden ortopéd mi stanovil artrozu, ďalší povedal, že to neni artróza, a ďalší povedal, že je to artróza. Takže odbornosť je podivná niekedy.