Depresia u 17-ročného človeka - môže to byť vážne? Ako si pomôcť?

Príspevok v téme: Depresia u 17-ročného človeka - môže to byť vážne? Ako si pomôcť?
lenkaka

Ahojte. O chvíľu mám 17, a chcela by som sa vás opýtať či mi neviete poradiť. Mám pocit že trpím depresiami, sedí mi dosť veľa príznakov. Skúšala som si robiť aj rôzne testy, ale tomu veľmi neverím. Myslím že to je už druhý rok. Vždy to boli len zlé nálady, no teraz je to trochu iné. Aspoň raz do mesiaca mám "záchvat" plaču. Niekedy keď som v kolektíve viem sa super zabaviť, no stačí pár minút a prestane ma to baviť. Nepripúšťala som si to ale teraz sa začínam báť či to nemôže byť vážnejšie. Stále podporujem a pomáham iným, no neviem pomôcť sebe. Čítala som už o tom že si treba nájsť činnosť ktorá ma baví, no na to veľmi nemám čas, aspoň v tomto období. Zatiaľ som o tom nikomu nerozprávala, a ani by som nechcela. Mate s takýmto prípadom niekto skúsenosť? Nechcem nikam chodiť, tak by som sa chcela opýtať či mi neviete poradiť nejaké spôsoby ako by som sa toho mohla zbaviť a či to môže byť vážne.

velastastia

mila Lenkaka...skusim ti to vysvetlit takto...ked som ja mala 17.rokov...tak neboli este pocitace,mobili...atd chodila som do skoly a po skole domov..ucit sa alebo som isla von na zahradu.Vobec som nevedela co to vlastne Depresia znamena lebo som o tom nikdy nikde nepocula...pretoze som nemala moznost "chvalabohu" si to kde precitat...zila som bezstarostny zivot aj ked som citila ze som ina...ze som hanbiva a to jedine ma trapilo a ze som nemala vela kamaratok...mozno iba jednu,,,teraz mam 31.rokov a bohuzial...o depresii mam nastudovane vela veci...koli internetu...kebyze neexistuje tak mozno zijem kludnym zivotom dalej a vobec sa tym nezatazujem...viem ze som ti moc nepomohla len by som ti chcela povedat...aby si si to nebrala velmi k srdcu...pretoze ked do toho spadnes...tak sa velmi tazko odtial vychadza...nechci radsej vediet ziadne rady ...lebo tu ti poradia iba psychologa alebo najst samu seba a mat sa rada taka aka si aj s chybami...a zmierit sa s tym ze kezdy jeden z nas mame urceny OSUD...maj sa pekne