Neliecena plagiocefalia

Príspevok v téme: Neliecena plagiocefalia
_peter3

Zdravim,
Mam 25 rokov a uz od zakladnej skoly cez strednu skolu som bol sikanovany kvoli tomu, ze mam neliecenu plagiocefaliu
Som kvoli tomu zakomplexovany a mam psychicke problemy ktore proste vnimam a som si toho vedomy no nedokazem to ovplyvnit
Chcem sa spytat ci je mozne nejake chirurgicke riesenie ? Oprava nerovnosti lebky/licnej kosti ktora je ako keby vacsia na pravej strane pretoze uz si fakt neviem rady, nedokazem zit zivot a uzivat si ho

GT8

Objavil som toto fórum, no je značne staré... ak náhodou používateľ _peter3 ešte nazrie sem, poprosím ho o debatu mimo fórum (pošlem kontakt), rád by som pokecal viac na danú tému, vďaka:)

Palacinka2

Ahoj. Ak máš neliecenu plagiocefaliu pozri si Mudr.Anton Jenco on robi rekonštrukcie tvare a lebky pomocou implantatov.

plagio

ahojko neviem ci je to este aktualne ale dnes uz danu vadu operuju aj na slovensku a never tomu, ze je to sposobene rodicmi... je to diagnoza ako kazda ina, len v tvojo pripade neliecena. operuju a koriguju sa malicke babatka ktore este maju makku hlavicku a nezrastene lebecne svi, neviem ako je to u dospelakov. robia to v kosiciach a na kramaroch v ba neurochirurg dr. horn ak by si sa chcel informovat alebo si nahod do googla kraniostenoza najdes viac info o tom. inak je to velmi vazna operacia, kde ti lebku rozlozia na puzzle a znova poskladaju ak treba vlozia inplantaty. rez od ucha k uchu... a tieto deti su sledovane cca 5 rokov po operacii. ale neviem ze by sa robili dospely ludia. drzim palceky

peter303

Ahoj, v usa uz vedia tento esteticky problem korigovat a vyrovnat prostrednictvom implantatov. Vygoogli si dr. Barry

No a čo

Mám 38 rokov a rovnako mám "krivú" hlavu. Občas ma to trápilo, ale dnes to už vôbec nevnímam a dokonca sa už takmer 20 rokov strihám úplne nakrátko, čiže sa to už vôbec nesnažím schovávať vlasmi, ako som to predtým robil.

RNG

Zialbohu. Operacia, ktore nie je zdravotne nevyhnutna na hlave, kde by bolo treba davat kostne grafty na doplnenie kostnej hnoty pre zokruhlenie tvaru je znacne narocna a nebezpecna, mnohofazova, lebo naraz sa to urobit neda.
Preto som ti povedal aby si sa skor s tym dusevne vyrovnal.Je plno ludi, co su na tom ovela horsie a predsa ziju normalny zivot a su mnohi aj stastni.
Ja mam suseda napr, co oslepol(geneticka vada) v 25 rokoch, zije normalne, maju s manzelkou deti a aj vnukov uz, takze to zrejme ide, ked clovek chce.A ten je viac postihnuty, ako ty.

_peter3

Ono sa povie ostatnym ludom, ze vyrovnat sa s tym.. ale ono to nie je take lahke.. stale sledovat pohladu ludi, posmech a narazky.. sebavedomie ziadne, uz ani nemam silu sa pozriet na nikoho, hladam akukolvek pomoc na internete no nikde nic.. zjavne neexistuje sposob ako to fixnut..

RNG

Co je normalne?
Samozrejme ze je to sposobene v prvych mesiacoch po narodeni, ked je hlava este makka a da sa dokonca formovat a to je mozne dokonca este roky po narodeni, pokial sa nezarastu strbiny na nej a neosifikuje. Viac okolo toho mas napr v popularnej
en.wikipedia.org
kde su uvedene aj rozne clanky na to, ako sa k tomu rozni lekari stavaju.

_peter3

Toto ale nie je normalna forma hlavy.. precitaj si o com je plagiocefalia, toto je prakticky chyba rodicov a toho, ze zaciatkom 90 rokov bolo tlacene na to aby deti spali na chrbte co sposobilo zvysenie plagiocefalie o 45 percent

RNG

Kazdy mame urcite formy hlavy, to nie je ziadna choroba a teda to netreba vobec liecit.
Treba sa s tym vyrovnat , tak ako ked mas hnede oci a chcel by si mat "krasne modre" alebo 160 cm a chcel by si mat 2 metre.