Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Alergia na bielkoviny kravskeho mlieka

Príspevok v téme: Alergia na bielkoviny kravskeho mlieka
nicole22

Dobrý deň. Predvčerom mi zistili alergiu na bielkoviny kravského mlieka. Dosť som sa zľakla, pretože takmer všetky potraviny ho obsahujú :(

Viete mi poradiť čo môžem jesť? dokonca aj chipsy obsahujú mlieko :D čo som nečakala.. nechápem celkom ani mojej "diagnóze" nakoľko doktorka povedala že VRAJ nemôžem iba mlieko a smotanu, ale syr, jogurty a tak môžem..je to vôbec možné? keďže tú alergiu mám? toto povedala len cez telefón, keď prídu výsledky normálne do nemocnice, tak tam mám ísť, určite mi povie viac, ale ja do stredy nemôžem čakať, kedže neviem, čo môžem..kúpila som si zatial sójové mlieko..a vyskúšala sójový jogurt, ten mi nechutí, no bezlatkózový jahodový bol fajn

Ďakujem za rady

nicole22

dakujem za reakciu.. ja som z toho cela v strese, najma z toho ake mam problemy..najhorsie je ze sono mam az o tyzden,,,a terza tento tyzden kvoli skole ani nemozem ist k doktorovi :/

preto zufalo zhanam tu na fore nejake informacie, viem, ze jasne ze nie 100 percentne, ale apson nieco, pretoze to je uz na nervy par dni u mna

in blossom

IgE su klasicke alergie a IgG zobrazuju intoleranciu, ide o iny typ imunitnej reakcie. mne na IgE teste vyslo pozitivne len mlieko a ostatne nic a na IgG tych potravin vyskocilo celkom dost, aj vajcia. odkedy sa stravujem podla IgG vysledkov tak nechudnem, ba som aj trochu pribrala. a tiez mi na gastre vraveli, ze kedze som mala velmi slabucko zvysene IgE na mlieko, tak ho vraj staci trochu obmedzit, na IgG testovani co mi vyslo, tak mi to striktne nakazali vylucit na tri mesiace a potom zaradovat pomaly.

philips

Neviem, tvoje výsledky nevidím. :) Do stredy vydržíš a budeš sa môcť pýtať odbornejších ľudí než som ja a než je 99% návštevníkov fóra zdravie.sk

nicole22

mimochodom, zsitili mi aj CITROBACTER v stolici... moze to mat tiez stym nieco spolocne? ci to nic nie je?...to mi totiz nikto nevysvetlil, ze co to vlastne je

nicole22

niesom si istá či to je IGg :D ja som úplne mimo z týchto názvov, riešila to mama za mňa takže fakt netuším či to je teda IgG alebo IgE (ak také vôbec existuje) :D fakt neviem..proste čo viem je zatiaľ len to, že som alergická na bielkoviny krav. mlieka, čo som už aj spomenula :)

len mi nie je jasné, prečo mám problém s vyprádzňovaním...príznaky na alergiu na k. mlieko je práve opak - hnačky..

toto už u mňa trvá od polky apríla, neskutočne nafúknuté brucho a problemy s vyprádznovaním..

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Alergia na bielkoviny kravskeho mlieka - Fórum - ZDRAVIE.sk