Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chuť na sladké - premnožené kvasinky?

Príspevok v téme: Chuť na sladké - premnožené kvasinky?
Kvasinka

Ahojte mam problem so nadmernou konzumaciou sladkostí kvoli čomu aj priberám a cítim sa hrozne. Chcela by som sa toho zbaviť no neviem ako, skúšala som už naozaj všetko možné ako sa vyhnúť sladkostiam ale nakonieec som vždy pri nich skončila a prejedla sa. Niekde som čítala že tie chute a sladké možu sposobovať prave premnožene kvasinky, no neviem čo je na tom pravdy. Viete mi niekto povedať ako to zistit? Mate s tym niekto skusenosti?
Čo sa tyka stravy snažim sa jesť zdravo jedine čo mi robi problem su sladkosti, je to jedina prekažka k vysnivanej postave.. Tak čo mám robiť?

mikibe

ja som mala ten istý problém známa mi poradila minerály tu správnu kombináciu a po 3 mesiacoch užívania je po sladkostiach vôbec nemusím,pred polrokom by som neverila,lenže telo si žiada práve toto,doplniť minerály v prírodnej podobe tie sa najviac vstrebú.

Slobodna

Určite to môže mať súvis, ale pri premnožených kvasinkách máš nielen zvýšenú chuť na sladké ale aj na sacharidy - ako napr. pečivo, ryžu, zemiaky. Čiže rýchle cukry, ktorými sa kvasinky a rôzne baktérie živia. V minulosti som to skúšala s protikvasinkovou diétou, ktorá bola ale fakt strašná, vydržala som 2 dni, nešlo ani tak o problém vydržať bez cukrou, ale bolo mi neskutočne zle, akonáhle som zjedla sacharidové jedlo, stav sa mi zlepšil. Najlepšie výsledky som dosiahla Mačingovej stravou - po 2 dňoch stravy akú odporúča som vôbec nepociťovala chuť na sladké, čo ma fakt prekvapilo a hlavne nemala na mňa žiadne vedľajšie účinky. Momentálne dodržiavam prerušovanú hladovku a v okne jedenia sa snažím jesť zdravo - prevažne zeleninu, v malom množstve ovocie (cca 1 ks alebo malá hrsť denne), pár orechov, plus kvalitné bielkoviny. Mačingovej strava mi pomohla prekonať tie prvé dni aj keď som ju nedodržala celú a trošku si ju prispôsobila svojim individuálnym potrebám.

hubicka123

mne sa vdaka nadmernej konzumacii sacharidov a najma cukrov spojenou so zvysenym stresom a oslabenou imunitou (moja svadba, svagrinina svadba, kazdodenne dojedanie zakuskov, statnice a pod., to som stale do seba pchala sladke, proste stale a uz som nevedela ako prestat, co vsak malo nasledok) premnozili p. versicolor, co je tiez v podstate plesen, kvasinka a prejavilo sa mi to na pokozke v podobe flakov a vtedy ma "nakoplo" nieco s tym robit, tak som sa poradila s lekarkou, co to prestudovala na nete, prestala som jest cukry uplne a sacharidy som velmi obmedzila (prve tri dni boli strasne, naozaj hrozne tazke), prve tri tyzdne velmi prisne a potom som uz zacala jest aj trosku mladych zemiakov, hnedu ryzu, sem- tam celozrnnu cestovinu a peciem si spaldovy nekvaseny chlieb. Moja strava pozostava prevazne zo zeleniny, kysleho ovocia (citrusy, ribezle a kysle jablka), orechov, acidofilneho mlieka, hydiny a hovadzieho masa, avsak dlhodobo vylucovat zo stravy sacharidy tiez nie je ok... po chvili ma CHUTE NA SLADKE PRESLI, kedze som nahradzala inou potravou, travenie sa mi uzasne napravilo, uz ziadne naduvanie, prehananie alebo opak a uplne uzasne bolo, ze kilecka isli dola jedna radost... uz su to pomaly 2m co takto jem a 5 kil dole :)

sladkostik

Tak, co ja viem, nadmerna konzumacia cukru sposobuje premnozenie kvasiniek v creve. Ci to plati i opacne, to neviem ...
Nadmerna konzumacia rychlostravitelnych cukrov je z urciteho hladiska porovnatelna s konzumaciou alkoholu. Je takisto dosledkom vytvorenej zavyslosti a je mozne ju odstranit postupnym znizovanim davok. Znizenie chuti na sladke moze zabezpecit napr. horky bilinny caj a doporucujem pit hlavne vela nesladenych tekutin.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chuť na sladké - premnožené kvasinky? - Fórum - ZDRAVIE.sk