Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Traviace tazkosti

Príspevok v téme: Traviace tazkosti
anonym 22

zdravim mam dlhotrvajuce traviace tazkosti... bol som na gastro, diagnoza lipomatoza pankreasu a lahke difuzne poskodenie pecene, zapal zaludka.... predpisal mi pankreaticku dietu, hylak, nolpazu a pangrol... lenze po uziti pangrolu mi zacalo byt este horsie.. som dostal vysoku horucku 38,5 a bolesti sa oproti predoslym vyrazne zvysili, su v strede a vystreluju pod obe rebra a ci do chrbta... este by som sa spomenul, mam pocetne potravinove intolerancie, ale aj ked dodrziavam dietu, nic nepomaha, gastroenterolog vsak na tie intolerancie vobec nereagoval... dalej mi bola zistena pred casom kombinovana hyperlipidemia, co ma urcite suvis s tym tukom v spominanych organoch... chystam zavolat na gastro, ze stav sa mi zhorsil, ale naozaj nechapem tomu, ze preco po obycajnych enzymoch... vie niekto poradit?

kurnikova

Dobrý deň prajem !
Môj 25 rokov starý problém spočíva v bolesti pod pravým rebrom.
Za tú dobu som bola u lekárov, ale vždy to po rontgene skončilo, lebo pasáže boli priechodné a kamene nemám.
Tlmené pichavé bolesti nie sú veľkej intenzity, spôsobujú mi nespavosť.
Niekedy mám pod pravým rebrom len tlaky, ale nezaspím. Keď si o pol noci uvarím zemežlč, do pol hodiny sa to zlepší.Z liekov beriem len condrosulf na chrupavky a to 3 mes - 0- 3 mes.
Stravujem sa veľmi diétne, nefajč. nepijem./vody asi 1 - 1,5 l denne.
Každé jedlo ma nafukuje, už aj zemiaky. Bolesti sú denne aj včasráno, keď som hladná, aj pri plnom žalúdku.Ak si ľahnem, v každej polohe ma pod pravým rebrom navštívi tlmená pichavá bolesť.Som stále nevyspatá a je to z trávenia.Ďakujem a čakám Vaše odporúčania.

anonym 22

bol som dnes znova na gastro, ale mam pocit akoby ten clovek bol uplne mimo... ten sposob rozmyslania je neskutocny... ked mas 10 priznakov, posleme ta 10 lekarom... nie hladat uz teraz zjavnu(spolocnu) pricinu problemov, porozmyslat logicky.. nehrozi... spomeniem napr. pocetne potravin. intolerancie, laktozovu,sklbanie svalov, pri jedeni bielkovin(kuracie maso, ryza) rychle ubudanie svalstva... jeho odpoved? chodte alergologovi a neurologovi :D jasna porucha travenia, poskodena pecen(ktora nezvlada zjavne latkovu premenu) a on toto... ceresnicka bola ked mi po 2 zachvatoch neurobil ani sono... zevraj sa nic nezmenilo....jasne, cakam reakcie typu nestazuj sa, zmen lekara, ale clovek az zasne... a behat desiatky kilometrov stoji cas a peniaze a ked je slaby ako ja, je to obtiazne...

RNG

Inac na mliecne vyrobky su dnes dobre silne enzymy(Dairy enzymes) takze sa in netreba vyhybat, ale treba brat s nimi dostatocne mnozstvo prislusnych enzymov.

RNG

Vysadenie jemnych muk treba docasne len pri candidoze alebo problemami s lepkom, ale aj tam su muky, co neobsahuju lepok.
Inac bez cukrov a celkove sacharidov sa da vyzit bez problemov, ved mame zeleniny, maso , vajcia ryby, orechy, tuky huby,pripadne aj strukoviny, ale tie uz obsahuju sacharidy. Bezsacharidova dieta je dnes dobre znama pod menom ketogenna alebo Atkinsova dieta.

velux

tolko sa tu pise stale o vyradeni muky a mliecnych vyrobkov z jedalnicka.. ale potom co nam ostane na tanieri? co mam jest na ranajky ked ani mliecne a ani pecivo? to znamena ze ani müsli? tak nehovorte mi ze sa mam nasytit rano nejakeho ovocia alebo zeleniny. mam pred sebou tazky den, rano sa treba vela najest.... preco vsetko co je bezne dostupne je proste nezdrave? preco teda pekari trebars nepredavaju nejake bezmucne pecivo ked je ta muka taka nezdrava? ako sa teda stravovat aby to bolo zdrave, mne sa to zda uplne nedosiahnutelne tazke!

georgiana

Tak mě se to celkem líbí. Na ty web stránce je ku příkladu i makový olej
-odkaz odstránený-
Celkem by mě zajímalo jaké jsou jeho výhody, nebo účinky.

saska2404

Zaklad je, zo stravy uplne vylucit muku a pecivo, mlieko a mliecne vyrobky, a klasicky cukor, mozete ho nahradit napr. brezovym cukrom. Na regeneraciu pecene je velmi ucinny bodliakovy olej, tento aj brez.cukor a mnohe ine zdrave veci najdete na tejto stranke, ja tam nakupujem pravidelne, poradia vam ochotne aj pri vybere - nutrimas.sk

anonym 22

no mam vysledky testov, zvysene ALT 1,12... trygliceridy tiez jemne nad normou, cholesterol mi klesol do normalu.... ta pecen poskodena je, som zvedavy, co na to lekar.... v kazdom pripade zacinam so sylimarinom, psyliom, probiotikami .... dietu ale musim drzat prisnu, inac pride zachvat... dufam, ze postupne sa to zlepsi... trva to uz ale velmi dlho... drzte palce, snad uz bude konecne lepsie...

RNG

Pozrite ce Google pod mojim nickom na temy hnacka a travenie, pripadne aj ine, co sa toho tyka.
Ziadne diety ti nenahradia nedostatok kyselin, enzymov mikrovlaknin a probiotik v crevach. A je normalna reakcia tele sa snazit vyhodit neziaduce mikroby, co sa pre uvedene dovody premnozili v crevach.Lenze , ako som poznamenal, skody sposobene tymi skodlivymi mikrobami(pripadne aj parazitmi) sa casom len zvacsuju a vedie to IBS, Crohnu az k ulcerativnej kolitide, ktora znacne skrati zivot.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Traviace tazkosti - Fórum - ZDRAVIE.sk