Traviace tazkosti

Príspevok v téme: Traviace tazkosti
anonym 22

zdravim mam dlhotrvajuce traviace tazkosti... bol som na gastro, diagnoza lipomatoza pankreasu a lahke difuzne poskodenie pecene, zapal zaludka.... predpisal mi pankreaticku dietu, hylak, nolpazu a pangrol... lenze po uziti pangrolu mi zacalo byt este horsie.. som dostal vysoku horucku 38,5 a bolesti sa oproti predoslym vyrazne zvysili, su v strede a vystreluju pod obe rebra a ci do chrbta... este by som sa spomenul, mam pocetne potravinove intolerancie, ale aj ked dodrziavam dietu, nic nepomaha, gastroenterolog vsak na tie intolerancie vobec nereagoval... dalej mi bola zistena pred casom kombinovana hyperlipidemia, co ma urcite suvis s tym tukom v spominanych organoch... chystam zavolat na gastro, ze stav sa mi zhorsil, ale naozaj nechapem tomu, ze preco po obycajnych enzymoch... vie niekto poradit?

Pipina1

Ahoj lazy, to čo popisuješ mi pripada ako zapal hrubeho čreva, až nie Crohnova choroba. Najlepšie probiotika su v dobrom kvalitnom jogurte, najlepšie 10%, davaj si ho každy večer s lyžičkou psyllia. Večer ma váčši učinok.

anonym 22

kikarika, hospitalizaciu som odmietol, pretoze mi ponukali az infuziu... kedze mna to zatial prejde po pol hodine, tak to budem riesit zatial ambulantne.... ako som uz spomenul, problemy mam 4 roky, lekari nenasli nic... teraz to len nabera na intenzite.... pojdem si dat tento tyzden spravit aj poriadne pecenove testy...

lazy

Zdravim...potrebovala by som poradit o nejakych probiotikach alebo niecom . Mam uz asi pol roka riedku stolicu, co zjem hned to ide von, nemozem nikam ist, bez toho, aby som si najskor zistila ci je tam wc. Drzala som predtym dietu a ako som ju prestala drzat tak odvtedy mam takyto problem. Mohla som si znicit crevnu mikrofloru? Bojim sa ist k doktorke...

kikarika1

nie je to divné, že pokiaľ je človeku tak zle, ako ty opisuješ svoj zdravotný stav, tak ťa ešte nehospitalizovali? ja len, aby sa nestalo niečo horšie....pankreas a poškodená pečeň nie je sranda..

anonym 22

pred 2 hodinami som znova dostal silny zachvat, dal som si chren, to som nemal robit .. posledne 4 dni kazdy den dostanem jeden.... trva pol hodinu, ale to su neznesitelne bolesti... mozem nieco urobit okrem prisnej diety, aby sa to neopakovalo? pomozu spominane doplnky tomu? neublizim tomu este viac? asi nie ze?

RNG

Doplnky kyselin dochadzaju ako Betain HCl, pepsin HCl, L-Lysin HCl a ine.
Najma dve prve sa pouzivaju, h
oci aj lysin je uzitocny , tj nielen ako zdroj kyselin ale aj forma aminokyseliny , co je potrebna na vyrobu dlhych kolagenovych vlakien, co tvoria nosnu konstrukciu vsetkych organov v tele, vcitane napr koze. Vrasky su priznak napr nedostatku kolagenu, tak isto zla funkcia mnohych organov je s tym spojena.Vrasky na kozi znamenaju aj ochabnute/zvraskavene vnutorne organy.

RNG

IBS, Crohn a ulceraticvna kolitida su nasledky nie tzv autoimunity, ale zleho mikrobialneho osadenia criev.
Obvykle to zacina so zlou stravou a nedostatkom kyselin a enzymov.
Na surovyc potravinach su vzdy nejake mikroby, ci uz uzitocne alebo skodlive, a tie by mala nasa zaludocna kyselina znicit.Ked ich neznici, tak sa dostanu do criev a tam sa rozmnozuju, az mozu vytisnut uzitocnu probioticku floru. A toxiny z mnohych postupne poskodzuju crevne steny az sa zacnu rozpadat doslova a vresdovitiet(ulcer=vred)
Takze ludom so zlym travenim a absorbciou doporucujem si chybajuce doplnit, tj kyseliny, enzymy, mikrovlakniny a probiotika.

emalea

anonym a máváš aj hnačky?? /príde mi to logické, keď strácaš tak rýchlo hmotnosť/ že či náhodou nemáš autoimunne ochorenie- Crohna, vtedy môže mať človek zapálenú ktorúkoľvek časť tráviaceho traktu...aj na striedačku...napr. zápal hrtana a zároveň zápal v čreve...aj iné kombinácie orgánov, samozrejme...