Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako zmenit zivot

Príspevok v téme: Ako zmenit zivot
pupava33

Neviem, kde by som začala. S muzom sme spolu 11 rokov. Sme pomerne este mladí. Máme syna. Boli medzi nami problémy, odstahoval sa, nasiel si inu. Nakoniec sa vrátil. Sme spolu rok po vrátení a on mi tvrdí, ze sa vrátil, len koli malemu. Bolo vsetko v poriadku, teraz nastala druhá kríza. Stretáva sa s ludmi. Je uspesný, ale mám pocit, ze som strasne zanedbávaná. Cez týzden aj ked príde neskor domov, chvílu je s malym a potom sadne za pocitac a pracuje. Ja sa citim hrozne sama. Vycítam mu, ze toto uz nevydrzím. Nic ma nebaví, venujem sa synovi ale to je asi tak vsetko. Som utrápená samotou. Kazdu chvilu rozmyslam, co by som mala zmnenit aby to bolo dobre. Velmi sa ani nemáme o com rozprávat. Ja som smutná, chodím bez duse... on vesely a so vsetkým spokojný. Vzdy ma na kazdého čas len na mna nie. Lezie mu to na nervy, ze stále akoby som sa nim chodila, ale ja chcem aby sa ku mne privinul,aby ma objal. Spraví to, ale bez stipky emocii. Hovorí, ze ma vela práce a ze musím to vydzať. Uz sme sa rozprávali aj o rozvode, bola som z toho dost na dne. Potom po 2 mesiacoch trápenia som si povedala dobre, takto nemozem zit. Potom mi povedal, ze chce byt s nami, ale necítim to... Chcela by som sa aj ja zmenit ale neviem, ci sa tym nieco zmení. Kazdy z nas tuzi po inom. On po zabave, zivote v meste a ja po stastnej rodinke.....

Nina.

Chceš zmeniť svoj život? Tak urob aspoň ten prvý krok a začni život bez muža ktorý ti ubližuje! Máš syna! Myslíš si, že sa to na neho neprenáša ked sa trápiš? Možno to nieje viditeľné, ale on to určite pociťuje! Tak aspoň kvôli nemu by si sa mala pozbierať ... ale to sa ti podarí jedine ak sa zbavíš bremena v podobe tvojho muža ...

Sejla

On chce zrejme žiť život dvoch spolubývajúcich, ktorí majú spoločné dieťa a ty chceš partnerský život. To je nezlučitelné.

pupava33

ja nechcem byt negatívna, lebo si to privolám, ale nemyslím si, že sa to zmení.... ja neviem, ci ma klame,alebo to myslí vazne, je moc samostatný a nepotrebuje ma k nicomu..

Sejla

Myslím, že ak tam nie je snaha z jeho strany, tak to nemá zmysel... On už nemá voči tebe rešpekt, lebo pre nejaký dovod ho stratil, nečudovala by som sa, keby behal za milenkami.
Skús poslednú možnosť - manželskú poradňu, ak sa nezmení, rozvod

nellyy

nie deti sme nemali, to je rozdiel...
preto som Ti písala rozchádzaj sa až keď budeš citovo pripravenejšia...

nellyy

A pre úplnosť, ani môj partner nebol zlý ani ako človek. Len sme mali zrejme rozdielne predstavy a to sa naozaj nedá donekonečna bojovať s veternými mlynmi.

nellyy

pupava33

nedávno som to ukončila, prešlo zbytočne veľa ďalších rokov a nič sa nezmenilo, práve naopak, komunikácia bola ešte náročnejšia.
Škoda toľko premárnených rokov, keď sa trápiš a nie si šťastná a čakáš na zmenu je to mrhanie,ale bohužiaľ viem to až teraz...
Ale rozchádzaj sa až vtedy, keď budeš mať pocit, že to citovo zvládaš...

Fleur-de-lis

no, je možné, že riešenie nebude fér a zo začiatku ľahké.
Máš samozrejme na výber odísť od neho, alebo ostať s ním, ale žiť svoj vlastný život (nájsť si viac priateľov, aktivít...) alebo niečo spraviť preto, aby sa váš vzťah obnovil. Väčšinou stačí (pre obnovenie vzťahu) aby jeden z partnerov chcel a spravil preto niečo. No samozrejme to pre toho partnera nebude vyzerať, že je to fér. Ale to ja vnímam ako lásku a zodpovednosť vo vzťahu, pre ktorý som sa raz rozhodla a niečo sľúbila.
Teraz je tvoj partner preč, a je na tebe (ak chceš vzťah s ním), či preto chceš niečo obetovať. Možno raz budeš ty preč,a tvoj partner to zas spraví pre teba...

A čo je to čo treba spraviť? V prvom rade by bolo aj dobré vedieť, kde nastal kameň úrazu. Ženy si často neuvedomia a nepriznajú ako oni prispeli k rozpadu vzťahu. Máme totiž odlišné potreby a my pre mužov robíme to, čo si želáme aby pre nás robili oni, ale často zanedbávame to, čo oni skutočne (na prvom mieste) potrebujú.
Ak sa muž necíti rešpektovaný a podporovaný zo strany ženy, tak mu prejavy jej lásky veľa neprinesú. Kdežto žena väčšinou potrebuje na prvom mieste prejavy lásky a až potom rešpekt atď...

Rešpektovať muža, podporovať ho, nesúperiť s ním, obdivovať ho (u každého človeka sa nájde niečo dobré a krásne, len je to niekedy viac skryté), dôverovať mu, nekontrolovať a nekritizovať ako dieťa... To sú dosť dôležité aspekty vzťahu pre muža a sú to práve veci, ktoré sú pre nás ženy tak ťažké.
Ak chceš obnoviť váš vzťah a si ochotná pre to niečo spraviť aj keď na odmenu si budeš musieť počkať, tak si kúp nejakú literatúru alebo pohľadaj niečo na nete, aby si viac spoznala mužov a ich potreby a potom sa mohla učiť láske, ktorú oni potrebujú a začať ju dávať svojmu mužovi.
Veľmi pekná kniha (po anglicky) je od Alison Armstrong Queen's code alebo Keys to the kingdom. Alebo Kevin Leman má dosť kníh ku vzťahom. Niektoré sú fajn, dá sa z nich dobre vybrať. Niektoré jeho rady mi trocha vadia. Ale pomohlo mi mať prečítané oboch autorov. Len si nevyberaj nič typu ako ovládať či manipulovať, alebo ako dostať muža pod papuču alebo neviem aké drízdy, ktorých je dosť no s láskou to veľa spoločného nemá.
Alebo si popočúvaj z tejto stránky mpks.sk
prednášky na tému partnerské vzťahy.
Rozhodnutie je len na tebe. Nebude to ľahké. Prajem ti veľa síl a múdrosti.

PS: môj názor, za rodinu sa vždy oplatí bojovať. Je priveľa tých, čo to vzdávajú a primálo tých, čo sú ochotní bojovať. Trpí tým naša mladá generácia a my sami tiež.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako zmenit zivot - Fórum - ZDRAVIE.sk