Plány na leto

Príspevok v téme: Plány na leto
mnamka257

Vždy pred letom som mala v sebe veľkú obavu, že všetci strávia úžasné leto s priateľmi a ja nie. Teraz je to ešte silnejšie, lebo som maturovala, mám skoro 4 mesiace prázdniny pred vysokou a v lete budem väčšinu času len doma. V podstate sa teším, že budem mať čas na čítanie kníh, pozeranie filmov, pôjdem sa korčuľovať a podobne, no na druhej strane mám obavy z toho, čo poviem ostatným, keď sa ma spýtajú, ako som prežila leto - že doma sama v izbe? Mala som možnosť ísť brigádovať na Cyprus ako čašníčka, ale na poslednú chvíľu som to odmietla. Chcela som robiť niekde pri mori a animátorku, nie čašníčku, lenže vzhľadom na môj vek, čas, koľko tam môžem zostať, už nebolo nič také voľné. Ten hotel, kam som mala ísť nebol ani pri mori a nebol ani veľmi atraktívny. Pri predstave, že strávim leto niečím, čo ma nebaví, ešte tam ani veľa nezarobím a aj z toho musím zaplatiť agentúre, len preto, aby som mohla povedať, že som bola 2 mesiace niekde v zahraničí a nie doma, som sa radšej rozhodla, že zostanem doma. Teraz ma ale trápi, či nie som jediná, ktorá takto doma, bez kamarátov prežije leto bez zážitkov. Ako by ste sa vy pozerali na takého človeka? Alebo máte to niekto podobne? Myslíte, že všetci po strednej idú s kamarátmi niekam k moru na celé leto? Ja viem, že sú to hlúpe otázky, ale naozaj sa kvôli tomu necítim najlepšie. Vopred ďakujem za odpovede.

Nina.

To ťa vážne trápi len to, čo povieš ostatním? To na tom stojí svet?
Prinajhoršom si niečo vymysli, že si bola niekde na dovolenke a bolo fajn. Koniec. Viac o tom nemusíš diskutovať aj tak pochybujem, že sa ťa budú vypytovať na detaily.

youki

Ked budes spatne spominat na leto, chces spominat na to, ako si si ho uzivala pri svojich zalubach alebo ako si isla k moru, aby si ostatni mysleli, ze si uzivas?
Ja som po maturitach zacal pracovat na studentskom portali a robil som tak doteraz kazde leto pocas VS. Aj ked to nejak velmi ziskove nebolo, bavilo ma to a je z toho dnes uspesny studentsky internetovy projekt. Urcite to nelutujem, aj ked ostatni travia volno inak.

Bebeb

mnamka257 ja som z Košíc :) a ty?
A inak to venčenie psov je skvelý nápad! So zvieratkami je hned vsetko krajšie :)

OneWhoWalks

Ja sa v podstate tiez nikam nechystam, nic velke neplanujem. Ludia travia prazdniny rozne a je jedno v akej su spolocenskej vrste, alebo aku maju povahu. Je ale otazkou ci ti vadi, ze nebudes travit prazdniny podla ocakavania druhych, alebo ti naozaj vadi, ze ich stravis tak, ako si napisala. Ak ta za to bude niekto odcudzovat, urcite by si sa mu mala vyhybat.

miki25

druhých si všímať nemusíš hlavne rob vecí tak, aby si sa ty cítila šťastná. to by malo byť pre teba najpodstatnejšie.

mnamka257

Ďakujem, naozaj mi to pomohlo. :) Ja mám tiež jednu lepšiu kamarátku, ale veľa spolu nie sme a pár takých, s ktorými si len píšem. S tým chválením to mám nejako zafixované zo základnej, tam väčšina niekam v lete cestovala, ja nie, lebo otec mal veľa práce vo firme a tak mi to bolo ľúto, lebo deti sa potom pozerajú na niekoho iného ako na lúzera. A preto sa bojím aj teraz toho, že budú sa pozerať tým pohŕdavým pohľadom "a ty si nebola s partiou tam a tam, na party a blablabla" ja diskotéky a podobne nemusím, no predstavu o lete mám asi takú, že každý niekam vypadne a užíva si to s kamarátmi, aj keď viem, že to tak väčšinou nie je a skoro všetci brigádujú alebo sedia za FB... Ja som rozmýšľala, že budem chodiť venčiť psov do útulku a naozaj robiť to, čo ma baví a oddychovať, ako som aj napísala, teším sa na to, no neviem sa odpútať od akéhosi komplexu, že čo si o tom pomyslia druhí... Hádam na výške to bude iné a budem aj staršia a možno zažijem konečne dokonalé leto :) a to je super, že máš blog a inak odkiaľ si, možno sme sa niekedy na korčuliach aj videli :D

Bebeb

Neboj sa. Ja som na tom s týmto presne rovnako. Teraz som zmaturovala, 4 mesiace voľna pred vysokou. Žiadny kamaráti až na jednu kamošku s ktorou sa aj tak často nevidím.
Ale mne to až tak problém nerobí. Mám kopec záľub ktorým sa venujem aj keď sa cítim veľakrát opustená a sama + k tomu pár psychických problémov...ale aj tak. Čo počúvam od spolužiakov keď som na FB tak veľa z nich len brigáduje a málokto si nejako tie prázdniny naozaj užíva. A poznám možno jedného človeka zo svojich známych čo dokončili strednú že išli na celé dve mesiace niekde s kamarátmi k moru.

Rob čo máš rada, venuj sa tomu čo najviac. Sú to prázdniny a konečne máš čas iba na seba a robiť čo chceš. Choď vonku aj keď len na korčule a možno sa s niekým skamaŕatiš. Mne sa to tak teochu podarilo. Chodím sa tiež korčuľovať a asi dve týždne v kuse som tam stretávala jedno dievča tiež na korčuliach a tiež bolo samé. A nejako ani neviem ako sme sa dali raz do reči a nejako tak trochu kecáme keď sa náhodou stretneme. Dali sme si na seba aj Facebooky a minule sme sa dohodli a išli sme spolu na tie korčule.

A ešte niečo. Prečo teba trápy či sa budeš mať čím chváliť? Veď tieto dni sú o tom aby si ich prežila ako chceš ty, ako sa to tebe páči. Robiť čo máš TY rada aj keď je to len čítanie. Ja napríklad veľmi veľa kreslím lebo som v tom dobrá a je to moje hobby. A potom to dávam na rôzne sociálne siete a na moj blog. Aj tak som si získala zopár internetových známostí lebo mi to komentovali a aspon si s nimi píšem a necítim sa až tak sama.
A to čo si myslia ostatný ťa nemusí zaujímať. Či sa chceš len niečím pochváliť že "aha tam som bola a ty nie" ? Nezaoberaj sa tým ako budeš vyzerať kvoli prežitiu prázdnin v očiach druhých. Veď stále im môžeš na tu otázku ked sa ta spýtajú čo si robila odpovedať niečo v zmysle "venovala som sa sebe, robila som čo mám rada, užívala som si slnko atď.." :)