Najprv vzdelanie, potom vzťahy

Príspevok v téme: Najprv vzdelanie, potom vzťahy
lucia515

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať čo hovoríte na to, keď niekoho doma vychovávajú v štýle, najprv vyštuduj a potom si niekoho nájdi. Sama mám totiž taký problém. Odmalička som bola vysokoškolsky vzdelanými rodičmi vedená k slušnému správaniu, žiadna zábava, pokiaľ neboli splnené povinnosti, následne vysoká škola (medicína), ktorá mi značne uberá z času. Zrazu som zoštátnicovala, mám 26 rokov, doposiaľ som nedala chalanovi ani "francuzák" nieto, aby som mala nejaký vzťah, samozrejme som panna a mám strach, že už o mňa žiaden chalan ani nezakopne. Myslíte si, že môže mať žena prvý vzťah aj v tak neskorom veku? Moje spolužiačky zo základky už vodia deti do školy a ja stále neviem čo je to sex :( .

Ďakujem za odpovede :)

youki

doubledog: ako to degraduje vztah?
Skola trva 5-6 rokov, vztah by mal byt idealne na cely zivot. Vzhladom k tomu, ze cloveka skola vyrazne zmeni, pride mi to takto rozumnejsie. Skus si predstavit situaciu, ze mas cez semester volno tak 4 hodiny tyzdenne, si nervozny zo skusok atd. Nie kazda skola sa da prejist za dochadzku. Ja som nenasiel nikoho, kto by taketo nieco pochopil, nebolo to o tom, ze by som odmietal kvoli skole, ale vyslo to tak.

Lulu2011

Neboj sa, si mlada, mas cely zivot pred sebou

je mi ta luto, ak ta rodicia tak obmedzovali, lebo nemas ziadne prijemne zazitky, spomienky, ale tak urcite sa to teraz napravi :)

miki25

žena môže mať, veď určite nebudeš vešiať na noc žiadnemu chlapcovi, že nie si použitá ešte. len ono je problém skôr v tom, že čím je človek starší tak tým má s hľadaním partnera viac problémov. nemusí byť jednoduché svojho princa nájsť.

Prezyvka55

To je celkom dobry pristup inak, schvalujem. Zbytocne si nezatazovat hlavu kravinami ale prv skola rozbehnut nejaku karieru az potom vztah.

doubledog

podla mna je to divne v tom, ze sa tym degraduju vztahy len na dalsiu polozku v kariere.
ved ak stretnem nejaku super babu, neposlem ju prec len preto, ze akurat studujem.
a podla mna by si mal clovek medzi 20-25 trochu zahyrit, nech si to odzije.
povinnosti a zodpovednosti bude este mat v zivote dost.

youki

Mna v takom style nikto nevychovaval - sam som si tak zvolil. Pred tyzdnom som zostatnicoval a cez prazdniny asi zacnem riesit vztah (chcem si spravit este prazdniny po tych 5 rokoch na narocnej skole).
Niektori to nepochopia, ale su skoly, ktore beru tolko casu, ze nie je moznost ani energia riesit este vztahy (netyka sa to len mediciny).
Takze nie si jedina a osobne budem tiez preferovat taketo dievcata, takze urcite sancu mas niekoho najist.

nojasne

Neznasam tie reci, ze panna je cenejsia a kolko chlapov by dalo za to vsetko. Len aby mali pannu. To sme na trhu alebo porovnavame kvalitu tovaru? A kde su ostatne veci, laska, nazory a spolocne priority, co s tym ma dokelu stav panenstva? To, ze uz niekto nie je panic alebo panna neznamena, ze lubi menej alebo je nieco menej. Samozrejme pokial nejde o sex.

wreck

lucia515, nezmeskala si nic. na pekne veci mas este stale cely zivot pred sebou. po tridsiatke sa to krasne rozbieha. uz je ake-take zazemie (byvanie, praca, predstavy o zivote), si podstatne mudrejsia, nez pred 7-8 rokmi, dokonca aj ta sexualita vraj u zeny naplno prekvita po tridsiatke. skoda ze nie aj plodnost.

a ubezpecujem ta, ze nejeden chlap, vratane mna, by dal neviem co za to, aby mohol mat dievca, ktore nemal nikto iny. v skutocnosti mas obrovsku hodnotu a mala by si velmi dobre zvazit komu a ako rychlo ju venujes. rovnako ako zeny aj muzi vedia byt neuveritelne hnusne spiny. a nemusis na to prist cele roky, len ta to zrazu ovali po hlavicke.

ak sa budes venovat tomu co si vystudovala, medzi atestaciami budes mat prilezitosti na zoznamenie viac nez dost. :-)