Bolesti svalov a zapalova tekutina na chrbtici

Príspevok v téme: Bolesti svalov a zapalova tekutina na chrbtici

Dobry den, asi pred 2 mesiacmi mi pri chodzi zacala bolest v oblasti praveho bedroveho klbu, ktora sa neskor stala permanentna. Obvodna lekar mi predpisal rehabilitaciu, dycoflenac, mydocalm a vybral som 10 injekcii Amiralu. Liecba nezabrala. Doktorka vychadzala z toho, ze pravidelne sportujem a obcas som mal problemy s krcnou chrbticou a vtedy toto riesenie zabralo.

Po kratkej chodzi ma vzdy rozboli v oblasti praveho bedroveho klbu, bolest je aj v pravej nohe a v krizoch. Stav sa vzdy zhorsuje vecer, kedy sa u mna objavi nieco ako svalova horcuka, bolest svalov v celom tele. Bolest bola 2 tyzdne aj v semenikoch, ale tam uz prestala. Kazdy den som velmi unaveny a vycerpany, ze vzdy po praci si potrebujem pospat. Niektore dni sa u mna vyskytne teplota do 37,5. Obcas mam akoby pocit zhorseneho videnia a od kedy zacali pred dvoma mesiacmi tieto bolesti, tak sa v noci velmi potim, vymenim aj 3 tricka za noc. Jediny nalez je z MR a to zapalova tekutina vo fazetovych klboch chrbtice niekde v krizovej oblasti.

Lekari si ma pohadzuju ako horuci zemiak a nikto mi nevie povedat co mi je. Schudol som 4 kila, chytaju ma stavy depresii a neviem ako dalej. Neviem ci to suvisi s chorobou alebo je to z toho, ze uz 2 mesiace neviem co mi je.

Dakujem za pomoc

Matej

ni-ka

ja som mala tu "zapalovu tekutinu" na plucach a na srdci- pleuritida a perikarditida-to je zapal blany co obaluje tieto organy a urobi sa tam vypotok...vzorka sa berie klasiky-ihlou :-)tento rozbor je najpresnejsi a podla neho sa da zistit akeho je zapal povodu...
a ja som tiez polroka jedla len ibalgin a vysledky som mala stale ok,az po deviatich mesiacoch sa to ukazalo v krvi :-)tiez som len chodila od doktora k doktorovi, stale mierna teplota, bolesti (tie sa casom zvysovali), unava, chudnutie, potom padanie vlasov a potom uz sa to tak horsilo ze to sem ani nebudem pisat...:-))
a inak cudujem sa ze ta este neposlali na punkciu s tym vypotkom co mas na chrbtici...?

RNG

Nuz zapaly mozu byt z roznych mikrobov, od nasich vlastnych virusov, cez rozne infekcie, ako borelioza chlamidie , cez L formy ale najma mykoplazmy v tele. Kedze tieto lekari zistuju len zriedka a to velmi nepresne, ostava na tebe skusat rozne prostriedky ci uz antiviralne doplnky alebo proti borelioze, chlamidiam , alebo mykoplazmam.
Zapaly sa daju potlacit roznymi protizapalovymi(curcuminoidy s bioperinom boswelin serrapaptaza...) ale to nie je adresovanie priciny, len dosledku.

Zapaly /hrcky hned vedla chrbtice mozu byt aj z mikroprasklin na stavcoch cez ktore prenika miesna tekutina/liquor, co vyvolava zapaly hned vedla chrbtice.
Daj si urobit denzographiu na hustotu kosti, ked mas na to nabeh(osteopenia alebo osteoporoza), tak aj toto moze byt jedna z pricin na bolave hrcky hned vedla chrbtice.

Sponka

striekačkou ti zoberu vzorku zap.tekutiny a vyšetria na pritomnosť infekcie.Serolog.vyšetrenie z krvi na protilatky.

baby, dik za odpovede. Robili mi aj obraz krvi, no vsetko bolo ok, dokonca aj CRP, aspon podla doktorov, ja sa v tom moc neorientujem. Cize kazdy len povedal, jedz ibalgin - zjedol som za dva mesiace 3 balenia a uz som asi chytil na neho alergiu, lebo radsej nech ma vsetko boli, ako tie stavy co chytam po ibalgine.

@sponka, co prosim ta obsahuje serologicke vysetrenie a ako sa da vysetrit ta zapalova tekutina, ak to mam na klboch chrbtice?

obvodny dal ruky od toho prec, poslal ma na neurologiu, tam doktorka povedala, ze nevie co to je, ze mam ist ortopedovi, ten povedal, ze ortopedicke to nie, ze mam ist k reumatologovi....a tak uz dva tyzdne cakam na nejaky termin a v 29tich rokoch si "uzivam" ako v 80tke

@ni-ka, ako ti prosim ta prisli na tu reumu a ako ti to vyliecili?

Dakujem

sponka

Nedaj už na sebe robiť žiadne pokusy dokedy ti neurobia laboratorne vyšetrenie zapalovej tekutiny a serologicke vyšetrenie krvi.Hlavne neber oblbovaky.

ni-ka

podla mna mas nejake zapalove ochorenie, o com svedcia aj priznaky-velka unava, nizsie teploty, chudnutie, bolesti svalov a klbov, potenie v noci...a ta zapalova tekutina v klboch to len potvrdzuje...mne takto zacinalo reumatologicke ochorenie-uplne takto isto...
v kazdom pripade je treba urobit krvny obraz,najma ci nie je zvysena sedimentacia...to by mnohe vysvetlilo