Avon alebo Oriflame?

kvietok022

no vidimm ze tato diskusia prerastla skor do hadky ..ale k teme..ja som kedysi pouzivala avon..no celkovo sa mi ta kozmetika zdala agresivna..najme co sa tyka kremov aj samponov..spiraly no mozno vyzeraju dobre mala som ich niekolko ale posledne styri mi prisli takmer prazdne alebo suchee takze som s tym skoncila..teraz robiim poradkynu oriflame a vyrobky su ovela lepsie aj setrnejsie k pletii..uplne tomu neveriim ze suu 100% priirodne ale urcite viac ako avon..vsetko kraasne vonia..kremy su skvele aj pletove vody a makeupy..sampony najme tie ovocne sa mi zdaju slabe..ale naopak spiraly suu fantasticke vyskusala som rozne znacky ale od oriflemu su tie naj :) oriflame mi vyhovuje-sice ja osobne nemam ziadne problemy s pletou ani alergie..netvrdim ze su to tie naj naj vyrobky ale najdu sa tam naozaj skvele veci a za celkom dobruu cenu :) aj ked kazdemu vyhovuje nieco ine :P

kaciatko_7

a len tak na okraj, s tym olejom si sa trafila uplne presne, ziadny krem som uz nepouzila dlho, pouzivam mandlovy olej a som s nim spokojna...

kaciatko_7

ja som povedala ze sa mi nepaci myslienka ich propagacie... a ty si to uplne prekrutila... samozrejme ze mam prispevky v prirodnej kozmetike, v prispevkoch tykajucich sa prirodnych produktov... ja tu nikoho nepresviedcam, prezentujem vlastny nazor, to co sa mi paci a co nie... nikomu netvrdim ze musi pouzivat to a to, tvrdim len to, co je PODLA MNA spravne pouzivat, v konecnom dosledku to moze byt pre niekoho uplne nespravne
a vobec nie som bio, neviem kde vznikol ten omyl... ked sa niekto vo svojom prispevku pytal na skodliviny v kozmetike, tak som ich napisala, to ale neznamena ze vsetko co pouzivam ja je bio... samozrejme ze sa snazim nepouzivat vyrobky ktore maju tie chemikalie v zlozeni od zaciatku po koniec, ale uplne vylucit sa samozrejme nedaju...
viem ze v niektorych pripadoch je nahrada urciteho produktu uplne prirodnym draha a ja nie som milionar ze by som mohla byt bio,,, v takomto pripade by som urcite nezila na slovensku, prinajlepsom nie v meste... viem ze na zdravie cloveka maju vplyv aj ine aspekty, ale preco aspon nevylucit to co clovek momentalne dokaze?!

vevericka

kaciatko, podla tej tvojej stranky ktoru si dala niekde inde, je napr agar zly, sacharomycces, a to su jedle veci, uplne 100% prirodne, sa mi zda, ze poniektori ludia to s tou bio prehanaju(a prtiom vlasnte ziadna kozmetika komercne predavana, s neviem ako dlhou trvanlivostou nie je bez konzervanov)
keby si chcela taku kozmetiku ,tak miesto kremu budes pozuivat olej a miesto masky jogurt (dokonca aj tam su konzervatny), davat vznik rakoviny na vinu kozmetike je scenstne s toho dovodu, ze svet a nase prostredie je tak znecistene, ze kozmetika ma tom pramaly podiel, okrem toho, ked uz sa ohanas rakovinou prsnika..patri medzi dedicne formy (t. j,,existuje predispoziica, ktora sa dedi), pocas zivota sme napadani roznymi, ziareniami, plynmi v ovzdusi a infekciami, ze chudera komzetika si ani prstom neluskne. v konecnom dosledku za vnik novych mutacii moze priroda ako taka(slnko, kozmicke ziarenia), pripadne nase bunky samotne uz nie su schopne reparacie..raz nam nas profesor (velmi mudry to clovek) vravel> "viete ak aj budeme vediet v buducnoti dosiahnut 100% liecitelnost vsetkcych ochoreni a infeckii,tak stale ludia budu umierat na rakovinu"..mutacie sa proste zastavit nedaju, pretoze poniektore su dobre(ved inak by sme tu neboli a evolucia by nebezala) a bohuzal poniektore su tie zle

kaciatko_7

to vyzdvihnutie propagacie som nemyslela pozitivne, cize si to pochopila spravne, tak ako si to napisala (tym som myslela ze sa mi ich propagacia vobec nepaci)... vyzdvihnutim som myslela skor upozornenie, moja chyba zle som sa vyjadrila... a stojim si za svojim nazorom... aj ked viem ze svojim sposobom je to dobra vec, kedze je to kampan proti rakovine, upozornuje zeny na rizika, zeby sa o seba viac starali... mne sa len nepaci ze to robi prave avon, je to hnusne pokrytectvo z ich strany, skryvat sa za taku humanitarnu vec... oni to nerobia z lasky k ludstvu, neboj sa, to pre teba nespravi nikto, len ty sama... keby aspon predavali vyrobky, ktore tym zenam tak neuskodia pri dlhodobom pouzivani, tak by som proti ich kampani nemala vobec nic... nie som pesimista a vobec ma netrapi ze to nerobi kazda firma, prave ze by som bola rada keby to nikto nerobil, aspon nie firmy takeho typu, ktore tym ze taketo kampane podporuju na druhej strane na tom aj bohatnu... ovela viac by som ocenila, keby niekto taketo veci propagoval nezistnym sposobom

vevericka

ty si nevyzdvihla propagaciu, ty si ju zatracovala..tie antirakovinove vyrobky pokial som si vsimla su na okraji katalogu, myslim, ze najviac ludi na tuto kampan prispeva prave v tedy, ked je nejaka akcia vonku (v Ba bol pred dvomi rokmi beh, a parkat som videla stan, kde bol aj lekar, neviem, co je zle na osvete na samovysetrenie npr. skor by ta malo trapit preco to teda nerobi kazda kozmeticka firma a nie este aj na tu jednu z mala ponadavat..tusim si pesimista..namiesto poloplneho pohara vidis poloprazdny

kaciatko_7

ja som vyzdvihla PROPAGACIU, nic viac... viem ze len niektore produkty su urcene na kampan... ale tym ze ked niekto chce podporit tu kampan, pozrie si aj katalog, pripadne ine produkty... podnet na vyvolanie zaujmu, reklamny trik