Teba máme radšej lebo máš výšku

Príspevok v téme: Teba máme radšej lebo máš výšku
capricornusa

ahojte,

trochu divny nadpis, viem, ale uz dlho ma trapi jedna vec a neviem to pochopit, ignorovat preniest sa cez to, ked si na to pomyslim vytaca ma to do nepricetnosti, no ako vravim neviem si rady....

ide o rodinne vztahy....mam svokru a od zaciatku spolu nevychadzame, vzdy chcela ukazat ze je panou domu ona, proste furia, teraz uz byvame s priatelom sami s dietatom, tak je to lepsie, no nestykame sa casto, ja s priatelom sme pomerne mlada rodina (brali sme sa skoro),mame dieta, byt, ale nie sme bohati, setrime kazdu korunu, neni to jednoduche a o to viac ak vam nikto nepomoze, obaja pracujeme manualne a vsetko sme si museli vydriet....

zato priatelov brat, ktory vystudoval VS, hoci za nejakých 8 rokov vysku a drankal peniaze od svokrovcov kde sa dalo, sa ozenil, narodilo sa mu tiez dieta (uz cakaju dalsie), kupil byt, on je ten najlepsi syn na svete, svokrovci stale hovoria co on dokazal atd.

tu je ten problem....vidim nielen ako robia rozdiely medzi svojimi synmi ale uz aj nasimi detmi a to je pre mna strasne....nedokazem pochopit, preco niekto musi byt automaticky lepsi, mudrejsi clovek len preto ze vystudoval VS, my s priatelom sme sice nevystudovali ale dokazali sme vsetko vlastnými rukami ziskat a staci nam aj malo pre stastie, zato svokrovci meraju podla toho, ake ma kto auto a byt a kolko darcekov donesu atd.

je to pre mna nepochopitelne, ako moze byt niekto tak tupy a obmedzeny, ze dokaze take nieco robit? ma niekto podobne skusenosti, rada by som si vypocula aj ine pribehy, lebo mam pocit ze vsetci to maju jednoduchsie, nemam nikoho s podobnym problémom a uz ma to nebavi....

btw. priatel to vidi tiez, tie rozdiely, ale nechce si to pripustit a obranuje ich, ja uz nevladzem sa na nich ani pozriet....

miki24

ono je problém v tom, že MER pomenovala oblasť, ktorá je citlivá. každý túži po rovnocennom zachádzaní, ale nie vždy je to možné. nemusia byť v tom žiadne predsudky, ale proste fakt, že aj VŠ vzdelanie má svoju váhu. pôjdeš brigádovať s ukončeným bakalárom, ale nemusíš ani s ním tak aj tam sú rozdiely. osobne už niekoľko rokov každoročne pracujem na rekonštrukcii jedného hradu v lete a ten prístup je tiež iný zo strany vedúceho. nenarobím sa tak ako ostatní, hoci niekedy by som aj chcel, ale hlavný si vždy niečo nájde iné. objednaj toto, vybav, urob inventarizáciu toho, zatelefonuj tam a tam a tak. nepracoval som tam už manuálne 2 sezóny, hoci prišiel som za účelom tvrdej práce. všetko som mu len zariaďoval. v čase jeho neprítomnosti som bol ten, ktorý mal dohľadať na všetky práce a kvalitu prevedenia a tak... občas niekedy som musel robiť SBSkára, mal som zabezpečiť objekt voči nepovolaným osobám, lebo niekedy sa z toho kotúľali pri rekonštrukcii také kvádre kameňov, že mohli polámať nohy...vtedy prakticky som stal pred vstupom hradu, ako čestná stráž :D

lombardo1981

Tiež si myslím. ;)
Ja dúfam, že napokon zistí, že aj keď život niekoho obdarí riadnou "podpásovkou", automaticky to nemusí znamenať koniec všetkého.
Dúfam, že to nakoniec všetko zvládne.

emalea

katty...aj ja si veľmi prajem, že to Mer už nikdy-nikdy neurobí, veď škoda každého premárneného života!!

katty*

viete, možno práve teraz si mer hovorí, že si už nikdy nesiahne na život. a to je predsa veľmi super. veď žiadala iba o malý prejav lásky. tak nech ho má ♥