Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vitariánstvo menší problém

Príspevok v téme: Vitariánstvo menší problém
vitagirl4

ahojte mám 18 rokov a už 2 týždne sa stravujem raw,( mám zdravotné problémy)
môj problem je že trpím zápchou idem len raz za čas a to jen žalostne málo, predtým som chodila pravidelne každý deň a teraz nič
nechápem práve že by som mala chodiť na potrebu častejšie kedže papám veľa vlákniny :/

GoFruit

Zihlavovy smoothie: pomarancova šťava, banany a zihlava-nie vela lebo cim viac tym horsia chut. No a vobec sa neboj bananov. Mozno mas v hlave nastavene ze banany zapekaju? To sa vsade hovori, kazdy tym strasi najma nas vitarianov hehe. Ak ich jes s tymi bodkami hnedymi - nie vela nesmu smrdiet zalkoholizovane- tak nie je sanca aby ta zapekali. Takze si to prestav v hlavicke.
Ako som ti uz pisala, som si ista ze tvoja strava je v poriadku a problem bude v zmyslani, mas podla mna nejake strachy, pochybnosti, obavy len si na ne musis prist a uvolnit sa.
Napis ci sa mas uz lepsie.

vitagirl4

dám ti tu jedálniček aj zo včerajška
R: včera čerešne asi 1 kg : dnes broskyne 5ks
obed: včera jablká 4 ks: dnes mrkva+jablko+orechy
večera: snažím sa niečo zeleninové paradajky+uhorka : dnes dnes idem vyskúšať moju 1. krát nakličenu sosovicu a asi tiež nejaka zeleninak tomu
dnes som bola a na veľkej nebolo toho vela ale aspon niečo ( 2 dni som nemala babany mozno aj preto, ja som ich jedla dost casto niekedy aj 6 za den podľa chuti)
tej žihlavy máme vela nemáš nejaký recept na smoothie, mohla by som vyskúšať

GoFruit

Viragirl,
myslim ze sa musis premahat k zelenemu lebo si este neochutnala ozajstny zeleny smoothie. Pri mojich zelenych smoothies by si zarucene nespoznala ze v nich je zelene keby si nevidela farbu.

Cize klucom je ak ti to nechuti sa bud na to vykaslat a doverovat svojmu telu ze prijima vsetky potrebne ziviny z jedla a co neprijima si vyrobi - ano dokaze to ak tomu veris- alebo to rob ako mamicky s detmi maskuj a zacni s malymi mnozstvami. Ale nedavaj si do smoothie salatove listy - to sa neda pit - brrr. Zozen si bud daku pupavu zihlavu ci ine dive byliny alebo si najdi nieco co ti bude chutit. Ja robim vela smoothie z ruskeho kelu, v zime z dinosaurieho (cavolo nero) a kuceraveho kelu. Na jar zihlava a pupava a cesnak medvedi. V lete rusky kel.

ale napis mi presne co jes presne. Lebo je divne ze mas taketo problemy. Presny jedalnicek aj s mnozstvami.

Maoam

vitagirl - kvoli tej zapche, skus na nejaky cas nejest tie banany, pridaj traviace enzymy (zrejme mas nedostatok) a magnezium aspon 400-500mg denne, malo by sa to upravit, k vlaknine, ktoru prijimas samozrejme vela tekutin

napis ci sa to zlepsilo

vitagirl4

aj ja mám neskutočne vetry, ale nič si s toho nerobím :)
chcem sa opýtať: veľa krát som počula že mám jest to na čo mám chuť ( telo si samo vyžiada) ale napríklad ja vôbec nemám chuť na žiadnu zeleninu môžno nejaké uhorky a paradajky ale na listovú zeleninu sa musím niekedy donucovať (ani v smoothie s bananmi mi nechutí ) mám ju naďalej jesť alebo počkať kým si ju telo nevyžiada ?

noyo

áno držím sa toho , vitarianstvu verim na 100 % a viem že je to pre moje telo to najlepšie..len ma už naštve keď sa celý deň teším že pôjdem tam a tam , a nakoniec sedím doma kvôli týmto " sprievodným " znakom ...nevieš kolko asi tak trvá očista čriev? ... čudujem sa že prišla až po 4 mesiacoch.

GoFruit

Mohlo by to byt cistenie criev, pise o tom norman walker. Inac by som aplikovala to co som napisala vcera vecer: nesustredovat sa na to, uzivat si zivot, doverovat telu a hovorit sibze teraz sa citis tak horsie lebo tvoje telo sa prenastavuje na dokonale zdravie. A verit tomu.

noyo

ahojte tiez mam s raw mensi problem ... stravujem sa raw 4 mesiace a bolo to uzasne! ... az posledne dva tyzdne problemy ... zacalo to bublanim v bruchu po jedle,myslela som ze to bolo preto lebo som ochutnala varene a potom z toho celu noc hnacka... zlepsilo sa to ... no odvtedy po hocijakom raw jedle mi buble v bruchu , niekedy aj boli , casto ma prehana a ako by som to povedala..no vetry su ako na otravenie ... pritom nekombinujem,snazim sa o mono stravu ... a ked som odskusala si dat varene napr.cistu hnedu ryzu tak som problemy nemala :/ ... cim to je ? nikdy som sa necitila tak dobre ako na raw strave,ale predtym som mala neskutocne strasny jedalnicek ,same cokolady,sladkosti ,pizza, mohla som jest vsetko cez seba a nikdy som traviace problemy nemala... preto nechapem preco pri zdravej strave mam takyto problem ze nemozem uz zjest ani banan s kludom :/

GoFruit

Vitagirl presne preto som aj ja presla na vitarianstvo. Zdravotne problemy v mladom veku.
Za normalnych okolnosti by sa mala chodit na velku castejsie ako chodia bezne ludia na tzv normalnej strave. Tie 2 az 4 razy denne. Cize niekde je problem a ja si mysl8m ze je to skor v tvojej hlave. Preto som sa pytala ze aky mas vztah k raw a aky ho maju tvoji rodicia. Myslim zemas ppochybnosti, niekde v hlbke. Navonok sice veris yejto strave ze ta vylieci ale mozno sa bojis ze ti neda vsetky ziviny. Nieco ta blokuje - teda tvoje zdravie. Proste tvoja mama do teba zasieva obavy a pochybnosti, ze raw strava je nedostatocna a ze sa to neskonci dobre. U mna to tak bolo a zo zaciatku som bola super zdrava a velmi som tejto strave verila. Pochybnosti som zacala mat az ked som porodila a bola som zodpovedna za maleho cloviecika. Ale to som odbocila.

Po fyzickej stranke co by si mohla robit dat si seriu klystirov, proste vycistit tie creva - od starych nanosov. A skusit jest monojedla. Dat si stavove dni. Ale hlavne prestat sledovat stolicu, vykaslat sa na to a uzivat si zivotaa doverovat svojmu telu a svojim mudrym bunkam z3 vedia vzdy presne co maju robit aby bolo tvoje telo zdrave. To len my ludia im branime v ich praci nasimi ustavicnymi obavami a vycitkami z jedla a strachmi a vlastne vsetkymi negativnymi pocitmi ako vina zavist strach atd.

vitagirl4

a moji rodičia to je trochu iný problem, mamka mi to nechcela dovolit a povedala že čas od času si musím niečo malé dať , oco to nejak nerieši, súrodenci sa so mna smejú ale zvykla som si :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vitariánstvo menší problém - Fórum - ZDRAVIE.sk