Moja sebeckost mi brani zit

Príspevok v téme: Moja sebeckost mi brani zit
kiwik

Dobry den. Moj problem je zvlastny a bojujem s nim v pidstate od malicka. Som priliz zamerana na seba a moje myslienky su zamerane len do mojho vnutra resp. o mne. Neustale v hlave analyzujem ci sa vhodne spravam, ako sa budem spravat, co poviem dotycnemu, ci sa niekde nestrapnim. Analyzujem svoju povahu a premyslam nad sebou. Mama mi vzdy hovorievala ze \"Ty vidis len seba\". az teraz som si to uvedomila. Neviem ako to mam opisat..staram sa o seba o svoje telo, vlasy, vnutro a mam sklonyvk perfekcionizmu na sebe..ze stale si ako keby budujem osobnost a niesom pripravena,,,,v duchu som si povedala, ze najskor si vybudujem svoju osobnost, az potom sa budem venovat ostatnym ludom aby som im mohla ponuknut co najviac...no s jednej myslienky sa stal cely zivot,,.kazdeho co chcel so mnou travit cas som ignorovala..a teraz ma zastihli neuveritelne pocity samoty...zrazu by som chcela travit cas vonku, mam priatelov.,.no kazdy si uz mysli svoje....a dost mi.zalezi aj.na mienke ostatnych aj.ked ich neooznam ...ale nikdy sa s nimi neporozpravam, iba ma zaujma co aio mne myslia. A nedavno ma zarazilo to prekvapenie ked som zistila, ako ma ma kazdy na haku,.

Agnes989

Tiez mi to nepripada ako vyslovene sebeckost, lebo takych ludi vobec nezaujima co si o nich ini myslia, tych zaujima len to, aby sami mali viac ako ostatni. U teba to skor bude nejaky perfekcionizmus, ale tazko povedat z tvojho prispevku. Najlepsie by ti vedel poradit psycholog. Zaujimaj sa viac o ludi, o to, co ich trapi, vypocuj ich. Len snaha byt dokonala a vyzerat dokonale ta oblubenou nespravi.

Lulu2011

to ani nemusi byt sebeckost, skor naopak nemas sebavedomie a tym padom tvoj strach ta nuti stale sa o seba starat, byt dokonala, aby ta ostatni prijali

Maoam

inak - snaha o vlastnu perfekciu je otazkou vnutornej neistoty a NEsebapoznania sa rsp. NEprijimania sa v istych oblastiach

cim viac samu seba prijmes, akceptujes vratane slabosti a chyb, tym uvolnenejsia a viac cool budes a tym viac upustis od perfekcionizmu

jednak sa ti bude lahsie zit a jednak budes ludom sympatickejsia - teda tym skutocne rozumnym ;-)

taki ludia totiz ocenuju jedinecnost, ktoru kazdy clovek moze poskytnut

nejestvuju kopie, cim viac budes sama sebou, tym lepsie

Maoam

samu seba spoznas najskor cez kontakt s inymi ludmi - a ked spoznas ich...

je to obohacujuce a takisto ti nastavia v mnohych veciach zrkadlo - to ta skor posunie dalej ako ked sa budes permanentne tocit okolo vlastnej osi a napredovat budes ovela rychlejsie

nesuhlasim s tym, ze VSETCI ludia su v skutocnosti zamerani iba na seba, su aj vynimky, ktorym naozaj zalezi na tom, ako sa ten druhy ma.....ci ho nieco boli, ked je chory, pomozu, zaujimaju sa, postaraju sa, ale takych je malo, to je pravda

kedze si schopna sebareflexie - prisla si na svoj problem a tak ho aj mozes teraz riesit, neboj, casu mas dost, si vo vyvoji, ako kazdy jeden z nas...

daniuska

Asi tak.Ludi nezujimaju ini ludia, problemy inych ludi, ale ludia sa vseobecne zaujimaju sami o seba.O inych sa zaujimaju len z dovodu, aby mohli analyzovat, posudzovat a klebetit.V skutocnosti je kazdemu jedno, ci ten druhy sa ma dobre, zle, ci sa trapi, co ho boli, ake ma choroby. akoze ludia ta ja vypocuju, aj ti daju radu, ale v hlbke duse, naozaj kazdeho trapi len to, co sa jeho osobne tyka. Myslim, ze tvoj problem je prave v tom, ze chces, aby teba vnimal kazdy ako dokonalu a stopercentnu, vzdy upravenu, vzdy sarmantnu, spravnu babu. Mozno budes prekvapena, ale ludia maju radi radsej nedokonalost, ako velku dokonalost, pri vzdy super osobe sa sami citia byt malo super a tak od teba budu bocit.bud sama sebou, nemusis mat stale super vlasy, byt stale v super nalade, pouzivat vzdy vhodne sposoby.Spravaj sa atak, ako to citis, bud sama sebou a na ludi budes posobit uvolnene a budu s tebou radi. Pytaj sa ich viac na ich osoby, budes oblubena..ludia radi rozpravaju o sebe.

Nina.

To, že si buduješ svoju osobnosť je dobré. Vytváraš si vlastné názory, vlastné hranice, formuješ svoju osobu - na tom nie je nič zlé, lebo je dôležité ujasniť si čo chceš, aby si mohla na tom pracovať. Ak ťa trápi samota, ozvy sa tým kamarátom - aj keď si teraz myslia svoje, ty to môžeš zmeniť svojím správaním. Nič nie je stratené. Nevyhýbaj sa im iba preto, lebo teraz majú na teba možno nelichotivý názor. Možno to dokonca ani tak nie je, iba ty to tak vnímaš...