Zavistliva kamaratka

Príspevok v téme: Zavistliva kamaratka
corona92

nase kamaratstvo trva od strednej skoly, vlastne trva doteraz, ale nie tak ako byvalo, po skole sme sa odcudzili, aj ked nebyvame daleko od seba, on pracuje, ja nie, ja nemusim, taktiez som od strednej zacala chodit s priatelom, ktory ma zabezpecil a na druhy rok v lete sa budem vydavat. tu je ten hlavny problem, tak ako som spominala, kamoska od strednej pracuje, byva s priatelom ktory studuje na vyske, cize peniaze potrebuju ako sol, prave to ma stve, ze pre zavist sa pomaly isto konci nase kamaratstvo, stretavame sa stale, ale vzdy mam pocit, ked sa s nou lucim, ze ma uz nechce vidiet, niekedy je ku mne az odmerana. ja neviem presne ci je problem zavist, ale myslim si. 2 roky dozadu sme si s priatelom prerabali dom, kupil si nove auto, chodime kazodorocne na dovolenky, skratka si to mozme dovolit samozrejme vdaka priatelovi, ale ona neznesie ked sa ma napr. spyta co som si kupila, a kolko to stalo, proste vidim z jej tvare tu zlost a vsetko, ale sama sa ma nato pyta, alebo ked sme si prerabali spalnu, prisla prva pozriet ako sme ju prerobili, takisto ten isty pohlad, uz davnejsie som jej povedala co sa s nou deje ( to mi este neprislo na rozum to ze mi moze zavidiet) povedala ze je to z prace a ze im nevychadzaju peniaze, par krat som jej dokonca aj pozicala. Zas uvediem priklad, s mojim chodime hravat tenis, samozrejme bola u nas na navstevu a pocula ze aky program si urobime cez den a tak, a hned potom mi hovorila, ze si len uzivam, a chodim hore dole, a nikdy niesom doma atd atd, mne to dost uz lezie krkom pretoze ju mam rada, je akoby moja sestra, ale rozmyslam, ze prerusim s nou kontakt na nejaky cas, lebo toto uz nie je uprimne prioatelstvo, ako volakedy, nechcem to urobit, ale nechcem znasat pohlady, a blbe reci ze som zaneprazdnena roznymi aktivitami a tak, proste mi to lezie na nervy, co mam robit, mam sa s nou porozpravat este alebo? boli ste niekto v podobnej situacii?

Kanadanka

Ty si presne ten typ podla mna co sa potrebuje predvadzat. Mpzno aj preto si s priatelom. Predpokladam, ze si taka nejaka malomestanka co sa dala dokopy s bohatym trulkom:)

A mozno to nie je zavist. Skor opovrhnutie. Aj ja by som opovrhovala clovekom ktory tvrdi ze za to ze jej priatel vybavil kamaratke pracu by mala byt obom vdacna -nevravim, ze ne, ale hovoris to akoby si od nej cakáa ze ti teraz bude ruky nohy bozkavat a to ty si pre nu nepohla ani prstom...

Pozicala si jej peniaze? No to je pekny skutok poziciavat frajerove peniaze kamaratkam, aj za to by ti mala bozkavat rit nie?:)

Tebe asi nic nehovori "najprv hladaj chybu v sebe az potom v druhych",vsak?

Inak toto milujem este ako sa snazis zo seba spravit tu obet, ze ona chudera chudobna ti zavidi a ty chudiatko co ti do papule frajer da vsetko ty za nic nemozes, a preco ti vlastne tak krivdi, ved si tej chudere aj pozicala peniaze, ty nemozes predsa za to ze jej frajer studuje a nekupi jej lv sal na valentina ako tebe ten tvoj...

MultiLevel

Asi by som v jej situacii bola tiez smutna z toho, ze musim makat presne tak ako ty, ale nemam ani zdaleka to co ty. Ja by som bola smutna, ale urcite by som nezavidela, skor by som si velmi priala byt na tom rovnako, ale nehnevala by som sa. No viem pochopit aj ju.....kedze vies aka je ich situacia, neries s nou to, co si si kupila, no mas nove, co idete prerabat, co si tvoj frajer kupil, kam idete, kde ste boli na dovolenke a hlavne, nehovor jej co kolko stalo....Ked sa stretnem s kamoskami, tiez sa bavime o tom, co mame ktora nove ale nepamatam si na to, zeby sme sa bavili o handrach....alebo o dovolenkach, maximalne o tom, kam sa ktora chysta, ale to je vsetko....no najma ziadne reci o peniazoch. Vobec nie je potrebne aby si jej vravela, kolko co stalo.

soffa

najlepsie sa je nechvalit.lebo ludia su svine,zavidia aj chorobu.a vzdy tu zlomyselni a vypali to proti tebe,potom sa ti prestane darit,najlepsie je nic nehovorit.normalny kamarat sa ta nepyta,kolko zarabas,co ci ako si si to kupila atd.hovorim z vlastnej skusenosti.

Martina210

Corona92
podla mna ty potrebujes aby ti ludia zavideli.Poznam take typy.Keby ti to nechybalo tak sa kamaratis ako tu ti uz pisali zo seberovnymi.A inak nie si jedina ktora sa ma na svete dobre.Tak neprehanaj.Ja by som sa hanbila na tvojom mieste.Ty sa chvalis s majetkom tvojho priatela?Ale co si dokazala ty?!!! No dievca zlate ja by som sa nemohla prizivovat, byt zavisla na niekom.Vo vztahu si nie ste s priatelom rovnocenni.A to urcite pocitujes, alebo pocitis neskor.Kedy urobis nejaku chybicku a on ti bude vycitat a hovorit : ,,keby nie mna tak......." ale sak ty vies.Vela stastia v zivote a hlavne malo zavistlivych kamaratok :-) ;-)

LMarika

Corona92 - To, ci naozaj zavidi, alebo nie, dokazes najlepsie posudit len a len ty sama z NEVERBALNEJ KOMUNIKACIE, z jej oci, z jej tvare... Ozajstny a dobry priatel, spriaznena dusa, naj kamoska... kladie otazky typu: "Ako sa mas?" Ale zavistlivy clovek (vo vseobecnosti) kladie otazky typu: "Kolko v tom Anglicku zarabas?", alebo: "Kolko uz mas usetrenych penazi?", alebo: "Kolko stalo tvoje nove auto?", ale aj: "Kolko ta celkove vysla dovolenka pri mori?" - Kto nezavidi, nevypytuje sa ta na financnu situaciu a na vysku majetku, nestara sa do nej. Kto sa vypytuje, ten zavidi, nezaujima sa o teba a o tvoju osobu, o tvoje pocity, o to, co ta tesi a co ta trapi, ale jedine, co ho zaujima, je tvoja financna situacia, na ktoru sa stale pyta, aby mohol zavidiet. Aj ja si obcas "urobim poriadok" medzi kamoskami a tie, ktore sa takto vypytuju, akosi v tichosti poslem do prdele, proste nevyhladavam aktivne kontakt s nimi, nezavolam im a nenavrhnem, aby sme sa stretli. Zavist je velmi silna energia, ktora dokaze ublizit. Moze sa stat, ze ked si v castom kontakte so zavistlivou osobou, tak sa ti prestane darit, co sa prejavi najma na financiach. Ja som bola dlho v kontakte s istou osobou, ktora zavidela (hoci nemala co, lebo cely moj majetok su zubne implantaty, korenove vyplne a dlzoba na ucte, nemam ani len smartphone...) a rozni poistovaci agenti ma osklbali o peniaze (oklamali a tvrdili, ze podpisujem nieco ine, ako som v skutocnosti podpisala a zistila som to az doma), raz som sa na ceste do Rakuska az pri nemecke hranice vo vlaku dozvedela, ze moj listok je neplatny, lebo necestujem s tou dopravnou spolocnostou, pre ktoru som kupila listok, ale s inou a vo vlaku som si potom musela kupit novy listok. Nikto pritom nevedel, ze tam cestujem, iba moji rodicia a ona. Mala to byt cesta za pracou a ona bola v tom case nezamestnana a nebola ochotna zaplatit sprostredkovatelsky poplatok agenture, hoci peniaze na to mala, ale ja ano, tak zavidela. Odkedy sa s nou ale nekontaktujem, dari sa mi lepsie a nestavaju sa mi uz taketo veci. Jasnovidci a vestkyne tomu hovoria cierna magia a za jej pricinu oznacuju prave zavist, ale ja sa do ezoteriky miesat nechcem a ani jej nerozumiem. Kazdopadne ale najlepsim kamaratom, spriaznenou dusou... moze byt len clovek, ktory ma rovnake radosti a starosti ako ty, ktory ma rovnaku financnu situaciu ako ty, ktory ma rovnake problemy ako ty, proste ktory ma toho s tebou co najviac spolocneho, lebo prave taky clovek ti najlepsie rozumie a dokaze ta najlepsie pochopit. Ako sa hovori, VRANA K VRANE SADA, ROVNY ROVNEHO SI HLADA. A to plati ako v partnerskych vztahoch, tak aj v kamaratskych. Ty sice svoju kamaratku neprovokujes, ked jej rozpravas o sebe a povazujes za uplnu samozrejmost, ze sa chces s kamaratkou podelit o svoje prijemne zazitky z nakupov, z dovoleniek... Ale ona moze tvoje rozpravanie vnimat ako provokaciu a v danej chvili jej je smutno z toho, ze ona si take veci nemoze dovolit a ty ano, z coho vyplyva aj jej zavist, ktora urcite nepominie, ale sa bude s pribudajucimi rokmi len stupnovat. Vacsinou sa kamaratia bohati s bohatymi a chudobni s chudobnymi, osoby patriace do strednej vrstvy s osobami patriacimi do strednej vrstvy, ono sa to v ludskej spolocnosti uz akosi prirodzene takto vyselektuje. Uvediem priklad. V Rakusku byva zvykom, ze velke deti bohatych rodicov absolvuju po maturite takzvanu Maturareiße. To znamena, ze skupina teenagerov, ktori prave zmaturovali, sa zoberie a vyrazia si naprikad na dva tyzdne do Spanielska k moru, kde sa potom zabavaju a uzivaju si leto so vsetkym, co k tomu patri, samozrejme za peniaze svojich rodicov, ved za ake ine? Ale ak by sa najbohatsia dievcina v triede kamaratila s najchudobnejsou, tak ucast najlepsej kamaratky na Maturareiße by musela ozeliet a vetu: "Nemozem ist s vami, lebo nemam peniaze." by mohla povazovat iba za sprostu vyhovorku, zatial, co pre chudobne dievca je to vazny problem, ale jej bohata kamaratka to vnima inak, lebo ona predsa nevie, co znamena nemat peniaze, nakolko sama taky problem nikdy nemala, cize SYTY HLADNEMU NEVERI. Ked sa po rokoch spoluziaci stretnu na stretavke, tak bohati si sadnu k bohatym a spominaju na zazitky z Maturareiße, zatial, co chudobni si sadnu medzi chudobnych a spominaju na smutne casy, kedy si kvoli zlej financnej situacii rodicov ucast na Maturareiße nemohli dovolit. To je iba jeden z prikladov, co spaja bohatych s bohatymi a chudobnych s chudobnymi. Moja rada: Hladaj si kamaratky medzi osobami, ktore patria vyskou majetku do tvojej spolocenskej vrstvy, tie ti nebudu zavidiet. A okrem toho aj na dovolenku s tebou pojdu, aj na nakupy, na tenis a na golf, lebo si to budu moct dovolit. Nevyhladavaj aktivne kontakt so svojou zavistlivou kamaratkou, nikdy jej sama nenavrhni, ze sa stretnete. Ak ti stretnutie navrhne ona, tak jej zaplat nejaky obed v restauracii, nejaku kavu... to moze zlepsit vztah. Ak sa ta opyta, preco si sa tak dlho neozvala, tak sa vyhovor, ze si nemala cas, kup si casopis Voloviny a nauc sa aspon 100 vtipov a tie jej rozpravaj, aby rec nestala, ale vyhni sa rozpravaniu o sebe a o svojej financnej situacii, aby si v nej zbytocne nevzbudila zavist.

NADA55

corona92 oslovenie priatelka nepatri ludom,ktori sa spravaju tak ako opisujes.Ozajstna priatelka nezavidi ,dopraje ti ,tesi sa z tvojich uspechov ,stoji pri tebe v dobrom aj v zlom.Sama som si niekedy myslela ,ze mam ozajstne priatelky,ale neboli,presvedcila som sa o tom ,ked som ich najviac potrebovala,pretvarka a este raz pretvarka , velmi to zo zaciatku bolelo,ale s odstupom casu som sa s tym vyrovnala a nasla so take ,o ktorych sa moze kazdemu snivat ,prajem Ti aby si to zazila,nikdy by som neverila,ze take aj vobec mozu byt ako popisujem v dobrom aj´v zlom, su to tri roky sme denne v kontakte a bolo ix situacii,ze som sa presvedcila,ze toto je to prave orechove ,ked zdielame naozaj spolu vsetko,nezavidime si,vedia ma vypocut ,poradit su stastne ked som ja stastna a naopoak, ked mna vidia smutnu zdielaju to so mnou a robia vsetko preto,aby ma potesili,je krasne rano si precitat smsku dobre ranko celej rodinke alebo som s tebou a tak uplne malickosti,ale ten clovek mysli na teba...Priatelka je oslovenie,ktore musis dat tomu,kto si ho ozaj zasluzi,nemusis si vyberat slova co mozes a nemozes povedat priatel je ten, ktoremu mozes povedat vsetko....

jajaa

corona92, chápem ťa, ale tvoja kamarátka to jednoducho psychicky nezvláda, že ju nestretlo v tomto smere také šťastie ako teba. to je celé. neviň ju za to. ale ani seba za to, že si naštvaná na kamarátku, že ti to akoby nepraje. možno ti to aj praje, to nevieme, ale evidentne to nezvláda...

corona92

Nie, nie je mi to prijemne ked sa ma spyta co som si kupila, alebo kolko to stalo!!! Ja sa nechvalim s vecami, nikdy s nicim som sa nechvalila, lebo je som tiez nebola z najbohatsej rodiny, a viem ake to je si nedovolit kazdy mesiac nieco kupit... Citali ste dobre moj text hore? Pisala som, ze ona pride ku mne a sama sa ma pyta kde som bola co som kupovala, co budem cez vikend robit atd atd, ja vobec niesom ten chvalenkarsky typ, ale ona sama si to robi, sama si robi zlost, lebo sa vypytuje, vsetko nove vidi, take banalne veci si vsima, minule tenisky, a zas mas nove a potom hodi na mna pohlad vraha, takze vazene, velmi pekne dakujem za vase prispevky, ale ja som jej nikdy nic umyselne neurobila, ako som tiez pisala hore, niekolko X som jej pozicala peniaze, a takisto ked ideme niekam von cez vikend, tak vzdy plati moj priatel. Aj cez leto, madarsko, aquacity poprad, besenova atd tad... skoda mi tu pisat, ale nedalo mi, pretoze tie prispevky od vas su maximalne proti mne... mimochodom, vo fabrike jej priatel vybavil v juli pracu, takze ona mne alebo nam ma byt maximalne vdacna za vsetko, pretoze jej rodicia jej tolko nepomohli co my.
pekny vecer.

odpovedaaam

Ja sa necudujem, ze je otravena z toho ked jej bezproblemovo hovoris ako si zivot "uzivas" zatial co ona drie aby sa mala ako tak dobre..tebe by to bolo prijemne??? Ja mam tiez jednu kamaratku takuto co ma bohateho priatela atd..ale nic jej nezavidim, absolutne,,mozno tak v dobrom, stale ju mam rovnako a velmi velmi rada, vela mi pomaha( nie financne) chodime spolu na kavy, vzdy s nou rada pokecam...a pritom ja pracujem, nemam vela ale kupim si co potrebujem aj to co sa mi paci..dokazem si nasetrit niesom na nikoho odkazana... myslim si, ze nieje problem len v nej ale aj v tebe...zrejme ako si uz napisala nazov v nej tu zavist vyvolavas umyselne a potom sa akoze nevedomky cudujes...inac mi to nejde dokopy... ved staci ze si uz len myslis, ze ti zavidi...asi zalezi ako podas to co hovoris, alebo si fakt najdi "seberovne" ...