Mám rakovinu hrubého čreva?

Príspevok v téme: Mám rakovinu hrubého čreva?
tomas0408

Čaute, môj problém je nasledovný. Mám 23 rokov, už asi 5-6 týždňov ma trápi zvýšená teplota okolo (37.0, zvyčajne len okolo 36.8-36.9). Krvné testy neodhalili nič. Ja som to pripisoval stresu (mám teraz toho veľa v práci), ale včera som sa náhodou preklikal k príznakom ochorenia na rakovinu hrubého čreva a sedí to na mňa. Tiež keď idem na WC občas mám stolicu hnačkovitú, inokedy to zo mňa ide veľmi ťažko, stolica je nepravidelného tvaru, častokrát zúžená. Mám to tak už dlhšie, ale pripisoval som to len stresu. Čo by som mal robiť? Máte niekto podobné skúsenosti? Ku gastroenterologovi ma to moc netiahne (zrejme by bola potrebná kolonoskopia). Máte niekto skúsenosti s tými testermi stolice nadoma? Sú spoľahlivé? Môže nejak takto mierne zvýšená teplota súvisieť s rakovinou hrubého čreva?
Možno si to celé iba nahováram, ale som z toho dosť vystrašený..

Prometheus

Raz za 2-3 mesiace ma v noci zobudí tupá bolesť v hrubom čreve - konečníku trvajuca asi 5minut, mal by som ísť asi na vyšetrenie, bojím sa rakoviny, krvácanie nemám, ubytok na váhe áno, ale to kvoli psycho lieku, ktorý beriem, lebo mi od neho nechutí jesť. Môžu to byť hemeroidy, alebo niečo horšie ?

kikarika1

tester na okultné krvácanie v stolici ti dá obvodný lekár (ale tieto testery sa robievajú až po určitom veku a ty do neho ešte nezapadáš)...ale pokiaľ ťa to upokojí, tak si ho sprav a uvidíš, že bude všetko OK! :) verím, že sa bojíš a že myslíš hneď na to najhoršie (bodaj by nie, keď najväčší strašiak dneška je .........) Držím palce!

Lulu2011

tiez mam stolicu vseliaku, ale mam panicku hrozu ist na hadicu, ci uz zhora, alebo zdola, zle formovana stolica moze byt aj zo zleho travenia, kup si Pankreolan ber par dni a uvidis, popripade laktobacily k tomu, ak mas teploty, treba vysetrit crp, mozno by nebolo odvcei dat nejake lahsie atb aspon na 10 dni

Ina9

jediná rada, ktorá ma napadá, je skús sa menej sledovať, veď teplota, ktorú máš je úplne normálna :) je to pravdepodobne prechodný stav alebo syndróm dráždivého čreva

redka

Ako vies ze nemas celiakiu, crohna a pod ked sa bojis ist na colonoskopiu? Hlavne ze si namyslas hned tu najhorsiu diagnozu.

nikyy

mlieko mozno nepijes, ale mlieko sa nachadza takmer vo vsetkom...nejes ani jogurty, syry, cottage cheese aelbo podobne?

ni-ka

pozri, jedinu istotu ti da kolonoskopia...takze je zbytocne tu polemizovat, ak chces vediet na com realne si, sup obvodnemu, opis mu priznaky a daj sa poslat na gastro...drzim palce :-) da sa to prezit :-)