Kam cez leto na dovolenku???????

jeinynka

ja planujem toto leto dovolenku na Slovensku, konkretne niekde v okoli Dobsinej...je tam krasne prostredie, priehrada, Aqupark v Poprade, moznost turistiky, vylety do jaskyn na okoli, pozriet Betliar a Krasnu Horku a Spissky hrad...proste kopec moznosti vyzit sa:o) tak uz nech je leto:o)

jancecka

Dovolenka, tak ľahko asi nie, financie, rodinná situácia ale ak náhodou pôjdeme, tak asi len cez last minute, bez plánovania a predpokladám, že to tak bude najlepšie,

959

Preboha veikaa, mam najradšej tieto reči.Už som to počula x-krat, že či sa nebojíme chodiť do egypta, teroristi bla, bla, bla....
Pozri sa , moj nazor je taký, že ak sa ti ma niečo stať, stane sa ti aj doma a nemusiš pritom ani vyjsť z bytu. A teroristi?
Tých maš všade vo svete, nielen v Egypte. Koľko už bolo utokov napr, v Turecku a kope iných krajín. To keby som pozerala na to, tak naozaj by človek nikde nevytiahol patya a sedel by doma na zadku.
To maš tak.Aj športovcom možeš povedať-preboha načo športuješ, veď sa dokaličiš, zlomíš si ruku, nohu...
Takto vždy hovoril jeden známy mojmu manželovi-on jazdí profesionalne štvorkolky.Bože. veď sa raz dolameš, zabiješ, ja by som nešportoval a o niekoľko mesiacov prave on chodil so sadrov na nohe, nakoľko sa pošmykol doma na schode a zletel dole-to je paradox,čo? Takže čo je ti sudené, to sa ti stane hocikde.
A ešte niečo.Tak ti poviem, že v tom Egypte sa človek citi veľakrat BEZPEČNEJŠIE ako doma na Slovensku.To mi ver.Tu u nas sa oveľa viacej bojím chodiť večer potme ako v Egypte, kde je na každých 10m policajt a stači, aby si sa na sekundu zastavil hneď je pri tebe, či sa ti niečo nedstalo.
Takže pravdepodobnosť ,že by ma mali v tomto štate vystrielať teroristi je uplne minimalna, hoci aj to sa može stať, dopredu nikto nevie, ako skončí.Ale strach z utoku alebo napadnutia mame presa aj doma, nie?A keď sa tak denne pozeram na spravy a na to, čo všetko sa okolo nas deje, tak bať by sme sa mali skor doma.Tu keď ta v sekunde niekto napadne, tak ti nepomože ani svatená voda, napriek tomu v Egypte sa domaci doslova boja čo i len priblížiť k turistovi, nieto si ešte niečo dovoliť, lebo v sekunde je tam policajt a u nich by dostal taký trest, až by sčernal ešte viacej ako je. Tak isto je to tam aj s taxikarmi. Akonahle by si sa na nejakého sťažoval, v momente mu zoberu licenciu a už si ani nevrzne.A o to nestoja, veď z čoho by potom uživil početnu rodinu. Aj my sme raz išli taxikom a chcel a na koni vypytalvysoku cenu. S manželom sme vystupili z auta a dohadovali sa že mu toľko nedame v tom momente stal pri nas carabinier, či mame problém. Chudak taxikar sa tak zľakol, že radšej povedal, že všetko je OK ,že sme zaplatili a hneď odišiel-radšej nechcel od nas ani jednu libru, akoby mal mať problem.

mademoiselle

959 nemohol by si mi na seba nechat mail? Ideme tento rok do Egypta a rada by som sa popytala nejake veci, ak by ti to nevadilo, od nekoho, kto tam bol:-)

959

Jedine EGYPT!!!!
nemá chybu, čo sa týka ceny, nikde sa nebudete mať lepšie za tak malo peňazí. Mate tam všetko-prekrasne more s neskutočným podmorským svetom, super vyber chutného jedla, najma zakuskov, teplučko-tam sa nemusite obavať dažďa, dokonca ani len oblakov.Teda v období od konca maja do konca oktobra.Milí personal.Kto má rad fakultativne vylety, tiež si príde na svoje.
Proste Egypt je super....
Musite ho ale lepšie spoznať, aby ste vedeli, čo a ako a aby ste boli spokojní-to ale chce cestovať tam viackrat, aby sa človek oťukal a poznal ich mentalitu.Aj my sme sa učili postupne a teraz nas tam nič nezaskočí.
Hotel si treba vybrať-najmenej štvorhviezdičkový do troj-a menejani zo srandy nechoďte-Horor!!!!A jedine s All-inclus.Tí ludia, ktorí idu do trojky a nižšie potom stale hundru a su sklamaní.Dokonca aj vyber stravy tam maju nulovy.Chcu ušetriť na hotely, strave a potom sa čuduju kde ich ubytuju a o tom jedle ani nehovorím čo im tam naserviruju.
Treba vedieť, čo si tam vobec treba dať do ust a čoho sa oblukom vyvarovať, lebo inak vas neminie "Faraonova pomsta", ktoru nikomu neprajem.Dobre je si hneď po prichode zakupiť rozne lieky, ktoré su účinne iba tam, takže je zbytočné si niektoré lieky brať z domu-nezaberu!!!
Tiež treba začať ešte pred odletom doma užívať rozne doplnky.
A najma vedieť komunikovať s domorodcami.Až toto všetko zvladnete, pobyt v tejto krajine splní vaše očakavania a budete sa tam vracať stale, ako my.Tento rok už 12ty-krat.Je to naš "druhý domov.

agina

Ja si naopak myslim, ze Chorvatsko je pre male deti ako stvorene. Nie su tam velke vlny, na plazach su stromy, kde sa mozte schovat, ie je to az tak daleko zo Slovenska.....

cestovka

Silvias: najpr si musis zodpovedat ci chces ist autom, lietadlom alebo autobusom a ci aj s malym babom. podla toho si vies potom vytriedit krajiny- egypt , tunis, turecko - brovske tepla nevhodne pre dietatko. Chorvatsko- kamienky, nevhodne pre dieta. Grecko- so stravou ci bez? bez vela prace s varenim a so stravou je to podstatne drahsie. Chces luxus? Vhodne min.3*hotely v Spanielsku a Bulharsku, alebo 4* v Egypte