Rodicia mi zacinaju liezt na nervy

Príspevok v téme: Rodicia mi zacinaju liezt na nervy
jacki

Ahojte mam problem.Moji rodicia mi zacinaju liezt na nervy,pretoze mam pocit,ze mi organizuju moj zivot.Mam priatela bude to uz treti rok co sme spolu.Zacali sme si setrit na byt pretoze by sme sa chceli osamostatnit.Moj priatel je velmi dobry a velmi si rozumieme velmi sa milujeme.No problem je v tom,ze mojim rodicom sa moj priatel nepaci a nesuhlasia s mojim vztahom povedali mi,ze ho nikdy neprijmu.Neustale ma odhovaraju od tohto vztahu.Nechcu aby som sa s nim osamostatnila.S priatelom chceme mat aj babatko a ked som to nasim povedala tak mama mi uz hned na to kam sa ponahlam ja mam na to este cas atd...proste na vsetko maju odpoved.Mam strach aj z toho,ked takto na priatela neustale reaguju v zlom co potom povedia na to,ked ma priatel poziada o ruku pretoze uz mi priatel nieco naznacil.No nechcem vidiet nasich co bude potom.Mam pocit riadia mi zivot a neustale sa do vsetkeho staraju.Chapem ich,ze mi chcu ako rodicia dobre lubim ich no idu mi na nervy za to ako sa chovaju.Ja si s priatelom rozumiem mame toho dost spolocneho a velmi ho milujem.

jacki

A teraz som velmi smutna lebo mi priatel cez vikend odchadza s rodicmi ku babke na dedinu na 2tyzdne ide tam pomahat pri prerabani a ja nemozem ist s nim,lebo uz po dovolenke musim ist do roboty.Uz mam slzi na krajicku,lebo tie 2tyzdne budu pre mna ako vecnost.:(

jacki

Ahojte mate pravdu! nie este ma priatel oficialne nepoziadal o ruku.Prave vcera mi mama robila zase prednasku o priatelovi,ako sa ku mne nehodi nech to uz konecne pochopim ze po case dojdem na to aj sama atd...ako som tu uz pisala sme spolu 3roky co si myslim ze je dost dlha doba a mama mi len stale hovori ze ho dobre nepoznam a ze nech zostaneme iba kamarati a ze nasi to do buducna nevidia ako vztah no skratka lezie mi to na nervi!

vebe

Tvoji rodicia jednoducho nedokazu akcpetovat ze si dospela a ze mas vlastny zivot a ten bude prebiehat mozno inak, ako si oni predstavovali. nemam pre to pochopenie, ako keby niektori ludia ked maju deti uplne zabudli na svoju mladost. Clovek sa musi od rodicov raz odstrihnut a postavit na vlastne nohy. V tvojom veku sa musi od rodicov vzdialit, aby si zariadil zivot a aby sa k nim po case zase mohol priblizit, neskor ked su vnucata a tak. je to uplne normalne. Tvoji rodicia si teraz musia najst svoje vlsatne zaluby a konicky, naucit sa zit svoj zivot nezavisle od teba. Je to tazke, sama to zazivam, ale inak sa neda. Vzdy si poviem, ved by ma neskor neskutocne trapilo, keby nedokazali opustit moje hniezdo a v 30-tke boli zavisli odo mna

odpovedaaam

ty mas najvacsi dar ked pises ze mas uzasneho priatela..vaz si to a nikdy kvoli nazorom rodicov ho neopustaj ..nech ta to ani nenapadne...proste rodicom pri vhodnej prilezistosti razne povedz nech si zvyknu, ze ty si chces zalozit rodinu vlastnu ze ty si stastna!!!!!! nechapem rodicov co vlastnym detom stastie nedopraju..taky je aj moj otec..ale tam su este ine problemy s nim...o mna ani sestru sa abosolutne nezaujima o nas zivot..ze by nam pomohol zabezpecit sa..pritom moze..on investuje len do seba svojich harabudr...vsetko si musime kupovat za svoje na zivot setrit zo svojho...kazdy ma cosi..niekto ma super rodicov a zly vztah a naopak zly vztah s rodicmi a vynikajuci so svojim priatelom...len ty pekne bud s nim a skus byt imunna voci poznamkam rodicov...ja mam uz tiez vek na dieta a aj by som chcela..keby mam taky vztah ako ty..ale keby som to povedala mame..aj keby mam dlhorocneho priatela..tak sa na mna pozrie ci som kompletna presne, tiez,ze mam este cas..drzim palce...tu asi len ta sokova terapia..nech si zvyknu a zmieria sa s tym a hotovo :)

zbludiladusa

tak môžeme o tom problémee písať tu.ako to je teraz?priateľ ta už požiadal oficálne o ruku,či nie ?ako sito riešila ?

jacki

Ahoj zbludila dusa ja tiez neviem a bojim sa ked pride k poziadaniu o ruku pretoze nechcem si ani predstavit,ako zareaguju.

zbludiladusa

jacki akoby som čítala o sebe,len s tým rozdielom,že naši mojho nenavidia,a nechcu o nom ani len počuť,a nikdy v živote im nepovedal pol krivého slova.tiež neviem,ako to riešiť,priatel ma dokonca požiadal o ruku už dávnejšie,doteraz som nenazbbierala odvahu povedať im to :(a ani jemu "áno " ..lebo nechcem si predstaviť,čo sa bude doma diať

Agnes989

No asi preto maju o teba az prehnany strach a nechcu ta pustit do sveta. Ale musis si to s nimi vyjasnit, mozno na nejaky cas sa vase vztahy pokazia ale ked si na to zvyknu, tak to zas bude dobre. Nemozes trcat doma do tridsiatky ci nedajboze do styridsiatky len preto, ze oni to tak chcu.